Moja córeczka ma 3 lata i uwielbia aktywnie spędzać czas. Nawet po intensywnym dniu spędzonym w przedszkolu ma mnóstwo energii na zabawę w domu. Zawsze staram się organizować córce czas tak, aby w trakcie zabawy jednocześnie rozwijała nowe umiejętności. Ponieważ moja mała pociecha jest bardzo ruchliwym dzieckiem, często szukam takich zabawek, które utrzymają jej zainteresowanie na dłużej.

Reklama

Jestem bardzo zadowolona z tego, że córka lubi aktywność fizyczną, ale zależy mi również na tym, aby potrafiła dłużej skupiać uwagę na jednej rzeczy. Moim sprawdzonym sposobem jest zachęcanie córki do budowania różnych rzeczy z klocków. Dlatego, gdy dowiedziałam się, że jest możliwość przetestowania klocków Lego Duplo Pociąg ze zwierzątkami, bardzo chętnie wzięłam w nim udział. W domu mamy już jeden zestaw Lego Duplo Pociąg z cyferkami, który córka dostała na drugie urodziny. Mała uwielbia bawić się tymi klockami, zatem nie miałam najmniejszych wątpliwości, że Pociąg ze zwierzątkami również się jej spodoba.

Maciej Lubieński

Maciej Lubieński

Co wchodzi w zestaw LEGO DUPLO [10863] Pociąg ze zwierzątkami?

Klocki Lego Duplo Pociąg ze zwierzątkami przeznaczone są dla dzieci w wieku od 1,5 do 3 lat. W zestawie znajdują się elementy, z których można zbudować 5 różnych zwierzątek:

Zobacz także
 • słonia, który ma zjeżdżalnię zamiast trąby,
 • lwa z otwieraną paszczą,
 • żyrafę ze zginaną szyją,
 • krokodyla z ruchomą szczęką,
 • białego ptaszka.

Połączone ze sobą zwierzątka tworzą uroczy pociąg, którym można jeździć po całym pokoju. Każde zwierzątko jest innego koloru, dzięki czemu dziecku łatwiej jest połączyć ze sobą wszystkie elementy. Klocki nie są ani za duże, ani za małe, co sprawia, że łatwo się je chwyta. Całość zapakowana jest w plastikowy pojemnik z zieloną pokrywką w kształcie dużego klocka Lego. Opakowanie jest nie tylko praktyczne, ale i bardzo oryginalne.

Zalety klocków LEGO DUPLO [10863] Pociąg ze zwierzątkami

Według mnie klocki Lego Duplo są idealnie zarówno dla maluchów, jak i przedszkolaków. Córka bawiła się nimi przez dłuższy czas, a ja nie wierzyłam, że moje dziecko może być takie spokojne i skoncentrowane. Klocki Lego Duplo nie tylko dostarczają dziecku wspaniałej zabawy, ale też:

 • rozwijają kreatywność dziecka
 • uczą koncentracji i logicznego myślenia
 • wzmacniają zdolności manualne
 • pomagają w nauce liczenia
 • ułatwiają poznawanie kolorów
 • zachęcają do poznawania świata

A jak przebiegała zabawa? Na początku córeczka łączyła elementy, tak jak chciała. Moim zdaniem to dobry sposób na rozwijanie dziecięcej wyobraźni. Zostawiłam jej zatem wolną rękę i z zaciekawieniem patrzyłam, jaka konstrukcja powstanie z kolorowych klocków. Potem zaproponowałam, że zbudujemy całość tak, jak wygląda na dołączonej instrukcji. Kiedy wszystkie zwierzątka zostały połączone w jeden szereg, zabawa zaczęła się od nowa. Największą atrakcją była żyrafa z ruchomą szyją oraz zjeżdżalnia w kształcie trąby słonia i ześlizgujący się po niej żółty klocek.

Reklama

Ogromną zaletą tych klocków jest to, że można łączyć je z innymi zestawami Lego Duplo. Ponadto klocki te pomagają w budowaniu relacji pomiędzy dzieckiem a rodzicem, uczą samodzielnej zabawy i rozwijają wyobraźnię. Zdecydowanie polecam je wszystkim rodzicom, którzy chcą, aby ich pociecha czerpała radość z zabawy i jednocześnie prawidłowo się rozwijała.

Reklama
Reklama
Reklama