Dzieci i postacie z bajek
Adobe Stock/New Africa
Gry i zabawy

Kolorowanki do wydruku – postacie z bajek

Kolorowanki do wydruku „Postacie z bajek” są uwielbiane przez przedszkolaków. Jeśli dziecko zna bajkę, chętnie sięgnie po rysunek z jej głównym bohaterem. Poniżej znajdziesz kolorowanki z motywami z różnych bajek i baśni – nowszych i tych, które przeszły już do klasyki.

Rodzicielstwo to czas powrotu do wspomnień z własnego dzieciństwa i opowieści, które lubiliśmy. Kolorowanki do wydruku „Postacie z bajek” w mig przywołują te wspomnienia. Jeśli pamiętasz, o czym były bajki, możesz opowiedzieć je dziecku swoimi słowami. Na pewno chętnie posłucha twojej interpretacji.

Spis treści:

  1. Postacie z bajek do druku – Elsa z „Krainy Lodu”
  2. Kolorowanki do wydruku z postaciami z bajki „Czerwony Kapturek”
  3. Postać z bajki do kolorowania – Calineczka
  4. Postacie z bajek do druku – Mały Książę
  5. Kolorowanki do wydruku z postaciami z bajki „Trzy małe świnki”
  6. Postacie z bajek – kolorowanki do wydruku: „Alicja w Krainie Czarów”
  7. Kolorowanka z postaciami z bajek –„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”
  8. Kolorowanka z bajki „Jaś i Małgosia”

Najpopularniejsze koty z bajek. Czy twoje dziecko zna je wszystkie? A ty?

Postacie z bajek do druku – Elsa z „Krainy Lodu”

„Kraina Lodu” opowiada o dwóch siostrach, których rodzice zginęli w wypadku na morzu. Jedna z nich ma magiczną moc, co początkowo uważa za wadę. To, czego dotknie, zamienia w lód i z tego powodu  księżniczka opuszcza rodzinne królestwo. Jednak jej siostra, Anna, postanawia ją odnaleźć.

Jeśli chcesz wydrukować kolorowankę z Elsą, kliknij w obrazek, a otrzymasz wersję gotową do druku.

Kolorowanka postacie z bajek Elsa
Adobe Stock/Phoobarn

Kolorowanki do wydruku z postaciami z bajki „Czerwony Kapturek”

Być może uważasz, że to przestarzała bajka, ale zobacz, jak wiele wersji „Czerwonego Kapturka” powstało. Nie bez powodu – to historia uniwersalna, na której wzorowane są późniejsze bajki. Dziewczynka idzie przez las, aby odwiedzić chorą babcię. W lesie spotyka wilka, który proponuje jej zrywanie kwiatków, a w tym czasie sam udaje się do chatki babci. Zjada babcię, przebiera się za nią i czeka w domku na Czerwonego Kapturka. Na koniec pojawia się leśniczy, który z brzucha wilka wydobywa babcię oraz wnuczkę, całe i zdrowe.

Wybierz, którą kolorowankę chcesz wydrukować. Do wyboru jest postać Czerwonego Kapturka lub babcia, do której właśnie przyszedł wilk.

Po kliknięciu w obrazek otrzymasz wersję kolorowanki do druku.

Kolorowanka postacie z bajek czerwony kapturek
Adobe Stock/Igor Zakowski

Kolorowanka postacie z bajek babcia z czerwonego kapturka
Adobe Stock/Hasmik

Postać z bajki do kolorowania – Calineczka

Bajka o Calineczce zaczyna się od tego, że pewna starsza pani nie może mieć dziecka, więc znajoma czarownica daje jej magiczne nasionko, które ma posadzić w doniczce. Z nasionka wyrasta kwiat, a w jego środku znajduje się mała dziewczynka, która ma zaledwie jeden cal wzrostu. Dziewczyna dorasta, obserwuje motyle i marzy o tym, żeby mieć tak samo piękne skrzydła jak one. Po kilku ciekawych przygodach z żabą i kretem dociera do krainy elfów, gdzie jej marzenie się spełnia.

Jeśli chcesz wydrukować kolorowankę z Calineczką, kliknij w obrazek, a otrzymasz wersję gotową do druku.

Kolorowanka postacie z bajek Calineczka
Adobe Stock/Black Spring

Postacie z bajek do druku – Mały Książę

„Mały Książę” to opowieść dla dużych i małych, w której każdy znajdzie coś dla siebie. To historia pilota, który rozbił się na pustyni, gdzie spotkał chłopca z odległej maleńkiej planety, na której są dwa wulkany, róża i nic więcej. Książkę możesz przeczytać przedszkolakowi we fragmentach. Dla 6-latka i dziecka w wieku wczesnoszkolnym ciekawy będzie film animowany „Mały Książę” Marka Osborne’a z 2015 roku, w którym to mała dziewczynka poznaje historię pilota.

Jeśli chcesz wydrukować kolorowankę z Małym Księciem, kliknij w obrazek, a otrzymasz wersję gotową do druku.

Kolorowanka postacie z bajek Mały Książę
Adobe Stock/MariMuz

Kolorowanki do wydruku z postaciami z bajki „Trzy małe świnki”

Bajka wydaje się straszna, ale maluchy ją uwielbiają. Może dlatego, że to prosta opowieść o trzech świnkach, które uciekają przed wilkiem. Każda z nich buduje dla siebie dom, który ma uchronić ją przed oprawcą. Jedna buduje dom ze słomy, druga z drewna, a trzecia z cegieł. Gdy nadchodzi zły wilk, jednym mocnym dmuchnięciem niszczy dom pierwszej świnki, której udaje się uciec i schronić u drugiej, w domku z drewna. Ten jednak również zostaje zdmuchnięty przez wilka. Obydwie uciekają do trzeciego domu z cegły, którego wilk nie jest w stanie zniszczyć.

Kliknij w rysunek, aby otrzymać wersję kolorowanki do wydruku. Postacie z bajek do wyboru: wilk lub trzy świnki z domu z cegły.

Kolorowanka postacie z bajek wilk z trzech małych świnek
Adobe Stock/Christos Georghiou

Kolorowanka postacie z bajek trzy małe świnki
Adobe Stock/Hasmik

Postacie z bajek – kolorowanki do wydruku: „Alicja w Krainie Czarów”

To opowieść pełna iluzji i ciekawych postaci, takich jak Królik, który cały czas się spieszy, albo Szalony Kapelusznik, z którym Alicja pije herbatkę. Powieść możesz czytać dziecku we fragmentach. Jest doskonała na dobranoc. Maluchom na pewno spodoba się filmowa adaptacja Walta Disneya z 1951 roku.

Jeśli chcesz wydrukować kolorowankę z Alicją i Królikiem, kliknij w obrazek, a otrzymasz wersję gotową do druku.

Kolorowanka z postaciami z bajek Alicja w krainie czarów
Adobe Stock/Anna Velichkovsky

Kolorowanka z postaciami z bajek – „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”

„Królewna Śnieżka” została spisana przez braci Grimm na podstawie przekazów ludowych. Maluch nie będzie wiedział, co to znaczy, więc warto powiedzieć mu, że kiedyś, gdy nie było pisma i książek, ludzie spotykali się i opowiadali sobie historie. W ten sposób przekazywano wiedzę z pokolenia na pokolenia. Często miała formę bajki, aby łatwiej było ją zapamiętać.

Historia opowiada o dziewczynce, której zła macocha, zazdrosna o jej urodę, chce ją zabić. Na szczęście poczciwy drwal lituje się nad losem dziewczyny i każe jej uciekać do lasu. Tam Śnieżka znajduje domek, w którym postanawia się schronić. Okazuje się, że chata należy do siedmiu rezolutnych krasnoludków – i tak rozpoczyna się przygoda.

Kliknij w kolorowankę, aby otrzymać wersję do druku.

Kolorowanka postacie z bajek królewna śnieżka
Adobe Stock/Kristina

Kolorowanka z bajki „Jaś i Małgosia”

Podobnie jak w „Czerwonym Kapturku”, tak i tu rodzeństwo wybiera się do lasu. To Jaś i Małgosia, którzy, radośnie się bawiąc, nie zważają na to, że za bardzo oddalili się od domu. Nie wiedzą, jak wrócić, więc błąkają się po lesie, aż napotykają uroczy domek z piernika. Zmęczeni i głodni zaczynają zjadać przysmaki z chatki. I wtedy z domku wychodzi czarownica, której nie podoba się niespodziewana wizyta dzieci. Na szczęście, jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się kończy.

Po kliknięciu w obrazek, otrzymasz wersję kolorowanki do wydruku.

Kolorowanka postacie z bajek Jaś i Małgosia
Adobe Stock/Kristina

Zobacz także:

Maluch z kolorowanką
Adobe Stock/varling
Gry i zabawy
Kolorowanki dla maluchów do druku
Kolorowanki dla maluchów to duże, proste obrazki, które są odpowiednie dla dziecka w wieku od 2. do 4. lat. Przygoda z kredkami może zacząć się nawet wcześniej, ok. pierwszego roku życia. Jednak dając kredki maluchowi, zadbaj o to, żeby nie zawierały szkodliwych substancji chemicznych.

Kiedy dziecko umie już chwytać i utrzymuje w dłoni przedmioty, może spróbować swoich sił w rysowaniu. Na rynku są dostępne kredki dopasowane do dłoni małego dziecka, np. trójkątne lub w kształcie małych kamyków. Są także jadalne kredki, które nie zaszkodzą maluchowi, gdy weźmie je do buzi. Spis treści: Kolorowanka dla 2-latka Przedmioty Zwierzęta Kolorowanka dla 3-latka Kolorowanka dla 4-latka Obrazki z dziećmi Zwierzęta i elementy krajobrazu Kolorowanka dla 2-latka Zacznij od takich kolorowanek, które maluch może pomalować jedną lub dwiema kredkami. Dobrze, jeśli przedmiot na rysunku jest duży i wyraźny. Poniżej znajdziesz obrazki dla najmłodszych przedstawiające przedmioty i zwierzęta. Przedmioty Opowiedz dziecku o tym, co znajduje się na rysunku i jaki ma kolor. Wystarczą proste zdania, np.: „To jest słońce. Słońce jest żółte” albo: „To jest kwiatek. Kwiatek rośnie na łące i ma zielone listki”. Aby wydrukować kolorowankę dla malucha, kliknij w wybrany obrazek. Zwierzęta Maluchy lubią obserwować zwierzęta, a dzięki książkom i kolorowankom mogą poznać takie, których nie widzą na co dzień. Poniżej znajdziesz trzy rysunki do kolorowania dla 2-latka: ślimaka, kurę i żółwia. Wybierz rysunek, a po kliknięciu w obrazek, otrzymasz wersję w formacie PDF – gotową do druku. Kolorowanka dla 3-latka Stopniowo wprowadzaj obrazki, które zawierają więcej szczegółów. Zachęcaj dziecko do zmiany koloru kredki. Wybierając kolorowankę z misiem, zapytaj malucha, jaką kredką chce pokolorować misia, a jaką – kokardkę, którą ma zawiązaną pod pyszczkiem. Na kolejnych kolorowankach słonik ma piłkę, konik ma grzywę i ogon, a kaczka – dziób i...

Kolorowanka krajobraz z lasem
Adobe Stock/Oceloti
Gry i zabawy
Kolorowanki – krajobrazy dla małych i dużych miłośników przyrody
Kolorowanki „Krajobrazy” przedstawiają góry, rzekę płynącą przez las lub plażę nad jeziorem. To pejzaże, które zmieniają się w zależności od pory roku. Dzięki temu zachęcają dziecko do eksperymentowania z całą paletą kolorów. Są także świetnym pretekstem do rozmowy o roli przyrody w życiu człowieka. Krajobrazy w kolorowankach wymagają od dziecka skupienia i czasu.

Ten sam krajobraz inaczej wygląda latem, a inaczej zimą, jesienią czy wiosną. Na poniższych rysunkach znajdziesz pejzaże, które dziecko może pokolorować w odcieniach każdej z czterech pór roku. Jeśli też lubisz kolorować, w ostatnim punkcie znajdziesz trudniejsze rysunki dla siebie. Spis treści: Cztery pory roku – kolorowanki krajobrazów do druku Górski krajobraz do kolorowania Kolorowanka – krajobraz z rzeką Kolorowanka – krajobraz z drogą Krajobraz nad jeziorem – kolorowanka do druku Kolorowanki dla dorosłych – krajobrazy Cztery pory roku – kolorowanki krajobrazów do druku Kolorowanka – krajobraz wiosną Wiosną zieleń trawy i liści na drzewach jest soczysta i świeża. Pojawiają się pierwsze kwiaty i motyle (żółte cytrynki i białe bielinki, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by motyle skrzydła pokolorować innymi kolorami). Słońce coraz częściej wygląda zza chmur. Taki krajobraz przedstawia pierwsza kolorowanka. Aby ją wydrukować, kliknij w obrazek poniżej. Kolorowanka – krajobraz latem Na drugim rysunku widać, że słońce przygrzewa mocniej. Na niebie nie ma żadnej chmury. Zieleń latem jest już dojrzała, a niebo błękitne. Kliknij w kolorowankę, aby ją wydrukować. Kolorowanka – krajobraz jesienią Jesienią liście zmieniają kolory na żółte, czerwone, pomarańczowe i brązowe. Na drzewach zostaje ich coraz mniej, co przedstawia poniższy rysunek. Kliknij w obrazek, a otrzymasz wersję w formacie PDF, którą możesz wydrukować lub zapisać na dysku w oryginalnym rozmiarze. Kolorowanka – krajobraz zimą Rysunek przedstawia chatkę wśród drzew. Wszystko przykrywa gruba warstwa puszystego śniegu. Czy jest on biały? Nie do końca. Inuici (mieszkańcy Arktyki, Grenlandii i Alaski) znają bardzo dużo...

Dziecko z książką na plaży
Adobe Stock/Tomsickova
Gry i zabawy
Kolorowanka „Lato” – 12 wakacyjnych rysunków do wydrukowania
Kolorowanka „Lato” może służyć jako ilustracja do zajęć w przedszkolu, podczas których dzieci uczą się o tym, jak wyglądają pory roku albo wspominają, jak spędziły letnie miesiące. Może być także przyjemną rozrywką na wakacje. Kolorowanki do wydrukowania idealnie się do tego nadają – nie musisz zabierać dużej książki do kolorowania i tym samym oszczędzasz miejsce w plecaku.

Kolorowanka może świetnie obrazować zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie. Poprzez kolorowanie dziecko ma więcej czasu na zapoznanie się z rysunkiem niż tylko patrząc na zdjęcie lub obrazek w książce. Na bieżąco sprawdza swoją wiedzę, dobierając odpowiednie odcienie kredek. A w ten sposób więcej zapamiętuje. Spis treści: Kolorowanka – lato na łące Co robimy w wakacje? Kolorowanka dla dzieci Z czym kojarzą ci się wakacje? Kolorowanki na lato Relaksująca kolorowanka na lato Kolorowanka – lato na łące Właściwie każda pora roku jest dobra na obserwację tego, co dzieje się na łące. Co miesiąc rozkwitają inne kwiaty, które wabią swoim nektarem owady. Czy twój maluch wie, jakie zwierzęta można spotkać na łące? W trzech kolorowankach poniżej znajdziesz ich wybranych przedstawicieli: motyle, których kolorowe skrzydła zachęcają do sięgnięcia po wszystkie kolory kredek, pszczoły, zbierające nektar do produkcji miodu, kaczki, zamieszkujące tereny nad wodą. Kliknij w wybrany rysunek, a otrzymasz kolorowankę na lato do druku. Co robimy w wakacje? Kolorowanka na lato dla dzieci Latem spędzamy więcej czasu na świeżym powietrzu. Wakacje są okazją do nauki aktywności i sportów, który do tej pory nie uprawialiśmy. O tym, co można robić latem, mały odkrywca dowie się z kolorowanki „Lato”. Do wyboru: pływanie w kole o smakowitym kształcie pączka, pływanie na desce surfingowej, zabawa frisbee. Kliknij w obrazek, aby wydrukować kolorowankę lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze. Kolorowanki na lato: z czym kojarzą ci się wakacje? Jeśli szukasz bardziej kreatywnego zajęcia dla dziecka, sięgnij po kolorowankę z zestawami przedmiotów na lato. Możesz poprosić dziecko, aby pokolorowało tylko to, co...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
wierszyk o Mikołaju
Święta i uroczystości
Wierszyk o Mikołaju –​ krótkie, łatwe i śmieszne propozycje
Ewa Janczak-Cwil
Co na odporność dla dzieci
Zdrowie
Co na odporność dla dziecka – 6 skutecznych i sprawdzonych metod [oraz 3 produkty z apteki]
Joanna Biegaj
Adwent
Święta i uroczystości
Adwent: co to jest, kiedy się zaczyna i kończy? Zwyczaje i symbole adwentu
Luiza Słuszniak
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
Mikołajki życzenia
Święta i uroczystości
Życzenia na mikołajki 2022 – oryginalne i śmieszne wierszyki
Joanna Biegaj
Co to są roraty?
Święta i uroczystości
Roraty: co to za msza? Kiedy są odprawiane i jak wyglądają?
Luiza Słuszniak
witamina D
Zdrowie
Witamina D – korzyści, normy dla dzieci dzieci i dorosłych, źródła witaminy D
Małgorzata Wódz
sennik dziecko
Aktualności
Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci
Joanna Biegaj
mleko z czosnkiem
Zdrowie
Mleko z czosnkiem – jak działa, na co pomaga, przepisy
Joanna Biegaj
Glukoza w moczu w ciąży
Zdrowie w ciąży
Glukoza w moczu w ciąży – co oznacza, jakie objawy jej towarzyszą?
Ewa Janczak-Cwil
Zabawy mikołajkowe
Święta i uroczystości
Zabawy na mikołajki: gry, konkursy, zabawy ruchowe i inne pomysły mikołajkowe
Joanna Biegaj
Jak wzmocnić odporność?
Zdrowie
Naturalne sposoby na wzmocnienie organizmu u dziecka: zakwas, oxymel, miód i inne
Adrianna Trusiuk
zasiłki dla samotnej matki
Prawo i finanse
Zasiłki dla samotnej matki –​ co przysługuje? Świadczenia, dodatki, zasiłek z MOPS
Małgorzata Wódz
masa solna przepis i ozdoby z masy solnej
Gry i zabawy
Masa solna – jak zrobić idealną masę solną krok po kroku [PRZEPIS]
Magdalena Drab
dekoracje świąteczne, śnieżynka
Święta i uroczystości
Śnieżynki z papieru – 7 wzorów do wycinania
Agnieszka Szumigaj
Wierszyki świąteczne
Święta i uroczystości
Wierszyki świąteczne: krótkie, śmieszne, dla dzieci, życzenia SMS
Milena Oszczepalińska
gorączka u dziecka
Pielęgnacja
Przegrzanie dziecka: objawy, co zrobić, gdy dziecko jest przegrzane
Małgorzata Wódz
list do Mikołaja
Święta i uroczystości
List do św. Mikołaja – 8 wzorów do druku
Magdalena Drab
Tran dla dziecka
Żywienie
Tran dla dziecka –​ jaki wybrać, od kiedy i ile podawać? Wyjaśnia pediatra
Małgorzata Wódz
jak ubierać niemowlę jesienią
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę jesienią – co założyć dziecku na spacer i w domu?
Joanna Biegaj