Kiedy spodziewasz się dziecka, masz długą listę przedmiotów do kupienia. Łóżeczko, fotelik, wózek, ubranka, jest tego naprawdę sporo...

Reklama

Takich jednak przedmiotów, pewnie nawet nie widziałaś. Są one zaskakujące, ale i chyba dosyć przydatne. Oceńcie same ;-)

1. Specjalna kamizelka - dzięki której dziecko nigdy się nie znudzi. Wyobraź sobie, że idziesz do banku i spodziewasz się długiej kolejki. Nakładasz taką kamizelkę i zajmujesz uwagę dziecka na długie minuty. Jaki jest jeszcze plus? Żaden z gryzaków nie spadnie na ziemię. Minus – nie będziesz modna ;-)

fot. netmums.com
2. Siodło dla taty? Ile razy słyszałyście, że dziecko jadące na plecach taty nagle straciło równowagę i spadło? Teraz już nie ma strachu. Dziecko otrzyma podpórkę pod plecy, a tata poczuje się bezpieczniej.

fot.daddle.com
3.Miękkie dłonie - tak, one akurat wyglądają dziwnie. Służą utrzymywaniu dziecka w pozycji bocznej bezpiecznej, zapewne też mają dać dziecku poczucie bliskości. Tu wolelibyśmy chyba, by to nasze ręce podtrzymywały dziecko, no chyba że musimy szybko ugotować obiad ;-) (zdjęcie główne)

Zobacz także

4. Kapturek na siusiaka – kto ma synka, wie o co chodzi. Te małe siusiaki potrafią naprawdę nas nieźle zmoczyć w czasie kąpania, przewijania, czy przebierania. Może to nie jest taki zły pomysł?

fot.bippityboppitybaby
5.Tato, mamo - zróbcie patataj!- znacie to? Bujanie dzieci na własnych nogach, jest naprawdę dość męczące. Czy taki wynalazek, może nam w tym pomóc? Dziecko stabilnie siedzi sobie na naszym kolanie, a nie kostce, jest więc szansa, że uda nam się poruszać nogą trochę dłużej, niż minutę.

fot.Po-knee.com
6. Jak namówić dziecko do korzystania z nocnika? Kupcie mu i-Nocnik. Czyli robimy siusiu i bawimy się. Tu mamy wątpliwości.

fot.netmums
7. Dziecko pełza – kupmy specjalnie śpioszki, które sprawią, że dziecko nie będzie marzło od zimnej podłogi, a dodatkowo wyfroteruje nam drewniany parkiet.

8. Nauka raczkowania – czasem dzieci się zniechęcają, bo bolą je kolanka. Jest już na to sposób, mała poduszeczka i dziecko może śmigać.

9.Własny pisuar?- panowie siusiają na stojąco, to fakt. Od kiedy więc uczyć syna i czy taki domowy sprzęt przyda się w domu, czy to jeszcze zbyt wcześnie?

fot.Peter Potty
10. Tata karmi dziecko – czy to się w ogóle może udać? Nie wiemy, ale wygląda to zabawnie.

fot.DR
A jaki przedmiot Wam najbardziej pomaga w opiece nad dzieckiem?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama