Adam Niedzielski podał dwa możliwe warianty w kwestii nauki dzieci w trakcie pandemii koronawirusa. Minister zdrowia poinformował także, że oba są tak samo prawdopodobne. W programie „Sprawdzam” w TVN24 Adam Niedzielski powiedział, że nie wie, czy obostrzenia po 17 stycznia zostaną zniesione.

Reklama

Dwa scenariusze

Polityk został zapytany, czy według niego obostrzenia, które obowiązują zostaną złagodzone, zaostrzone, czy przedłużone. Minister zdrowia powiedział, że jego zdaniem najbardziej prawdopodobne są dwa scenariusze: „Na stole są dwie inne opcje: utrzymanie poziomu obecnego reżimu oraz puszczenie dzieci z klas 1-3 do szkoły, ale nie w skali całego kraju, lecz w regionach charakteryzujących się niskimi wskaźnikami zakażeń”.

Powrót do szkół a liczba zachorowań

Minister zdrowia odniósł się także do tego, czy rząd przewiduje jakiś próg dziennych zachorowań, przy którym możliwy będzie powrót uczniów do szkoły. „Będzie rozważana liczba dziennych zakażeń na początku przyszłego tygodnia (...). Roboczo stawiamy sobie taką granicę, że na pewno, jeżeli będziemy mieli liczbę zakażeń powyżej 10 tys., to szkoły nie zostaną przywrócone, a co poniżej, to jeszcze zobaczymy, bo proszę pamiętać, że ta decyzja nie odnosi się tylko i wyłącznie do jednego parametru w postaci dziennej liczby zakażeń, ale mamy sytuację międzynarodową, którą inne kraje teraz bardziej odczuwają. Ryzyko, a nawet widmo trzeciej fali pandemii, bo to, co się dzieje w Wielkiej Brytanii, to chyba tylko w ten sposób można nazwać. Trzeba to obserwować” - powiedział polityk.

Testowanie nauczycieli

Szef resortu zdrowia zabrał głos także w kwestii testowania nauczycieli pod kątem zakażenia koronawirusem: „W przyszłym tygodniu rozpoczniemy proces testowania nauczycieli, którzy zajmują się nauczaniem w klasach I-III, ale to nie przesądza absolutnie, że decyzja będzie podjęta. Musimy jeszcze mieć co najmniej kilka dni, żeby obserwować, jaki będzie epidemiczny skutek świąt i sylwestra”. Dodał także, że na razie jest jeszcze za wcześnie, by podjąć ostateczną decyzję w sprawie nauczania.

Źródło: money.pl, wprost.pl

Zobacz także

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama