Jako matka nie miałam beki, gdy koleżanka z redakcji pokazała mi profil na facebooku "Beka z mamuś na forach", gdzie administratorzy wyszukują w sieci prawdziwe wpisy matek i ich często absurdalne pytania, odpowiedzi, zdjęcia i dylematy. Funpage powstał pod koniec 2014 roku, a ma już ponad 38 tysięcy polubień i z każdym dniem zyskuje coraz więcej fanów.

Reklama

Oto niektóre z "cudownych rad i dylematów" mam z forów internetowych, zamieszczonych na funpage'u:

"Znieczulenie nie zawsze jest dobre dla dziecka. Natura nie brała pod uwagę znieczulenia, kiedy nas tworzyła. Znieczulenie jest dla kobiet, które słabo znoszą ból i w trakcie porodu myślą tylko o sobie."

"Mamusie mam takie pytanie. Bo mam mleko w piersi i karmię synka, ale mam tyle pokarmu, że całą armię mogłabym nakarmić, myślicie, że mogłabym ściągać mleczko i pić razem z mężem?"

"W kwietniu zostałam mamą, jak to jest z kąpielą dziecka? Czytałam gdzieś, że takie dziecko kąpie się tylko dwa razy na tydzień."
Odpowiedź: "Ja kąpię codziennie, tylko w piątki nie, bo to jakiś przesąd, że się nie kąpie"

Zobacz także

"Jaki miesiąc jest dobry na poczęcie dziewczynki?"

"Hej mamusie mam takie pytanie: ktoś może kiedyś robił sobie test ciążowy z sody oczyszczonej?"

Mamy dla was jeszcze kilka screenów:

Facebook

screen z profilu "Beka z mamuś na forum" na facebooku
Facebook

Źródło zdjęć i cytatów: profil "Beka mamuś na forach"na facebooku

Jak zapewniają autorzy pomysłu, profil ten nie ma na celu naśmiewać się z matek, autorzy chcą w ten sposób uczulić i zmusić do zastanowienia się nad tym, co wrzucamy do interentu, a jest tego coraz więcej i rodzice nie mają oporów wrzucać zdjęć swoich dzieci z kupą, albo wesołych golasków biegających po plaży.

Reklama

Może właśnie dzięki takim pomysłom niektórym otworzą się oczy i kilka razy zastanowią się, zanim coś bezmyślnie zamieszczą w sieci, bo w internecie nic nie ginie!

Reklama
Reklama
Reklama