Mieszkanka Newcastle jak co dzień wybrała się do sklepu z córką. Była godzina 17. Nagle z przerażeniem odkryła, że nie może znaleźć dziecka. Natychmiast powiadomiła policję.

Reklama

Każda matka wie, co mogła poczuć ta kobieta. Początkowy lęk, że dziecko zgubiło się w sklepie, szybko przerodził się w przeraźliwy strach, że ktoś je porwał. Minuty mijają, a Ty nie wiesz co możesz zrobić, by znowu móc przytulić swój największy skarb. Czekanie jest w tej sytuacji nie do zniesienia!

Kto porwał dziewczynkę?

Policja w Newcastle, dzięki kamerom monitoringu, dość szybko wpadła na trop uprowadzonej dziewczynki. Na zapisanym filmie, widać było jak 3-latka wychodzi z centrum handlowego wraz z porywaczkami. Nie wiadomo, jak do tego doszło, że dziewczynka odłączyła się od matki i wyszła z 13 i 14-latką (!) poza teren sklepu.

Nieodwracalne skutki głupoty

Dziewczynkę odnaleziono 5 kilometrów od centrum handlowego. Na szczęście nic się jej nie stało, ale cała rodzina na pewno po takich przeżyciach będzie potrzebowała pomocy psychologa. Nastolatki na razie nie powiedziały, skąd zaczerpnęły pomysł na tak przerażający czyn. Obie zostały zatrzymane w areszcie i czekają na rozprawę. Czy zdawały sobie w ogóle sprawę z tego, co przeżywali rodzice 3-latki?

Dla rodzica porwanie dziecka jest traumą. Życie po takim wydarzeniu może już nigdy nie być takie samo jak przedtem. Strach i lęk o dalszy los dziecka, może przyczynić się do wielu zaburzeń w funkcjonowaniu rodziny. Może także uniemożliwiać szczęśliwe dzieciństwo, ograniczane przez nadmierną troskę rodziców.

Zobacz także

Jak Wy oceniacie zachowanie nastolatek? Czy wiecie, dlaczego to zrobiły? Piszcie, jesteśmy ciekawi Waszych spostrzeżeń.

Reklama

Polecamy także: Rocznie 300 dzieci jest porwanych przez rodziców!

Reklama
Reklama
Reklama