Wiem, że chcesz być dobrą mamą, partnerką, córką, przyjaciółką, ale często myślisz, że nie dajesz rady spełniać tych wszystkich ról dobrze. Wiem, że przynajmniej raz dziennie wszystko krzyczy w Tobie: „Nie rozdwoję się!”. Wiem, że są takie dni, kiedy chciałabyś uciec, ale w rezultacie udaje Ci się tylko usiąść w samochodzie na parkingu pod warzywniakiem i siedzieć w nim trochę dłużej niż zwykle tylko po to, by pobyć w samotności.

Nie jestem wystarczająca

Ten wpis na jednym z facebookowych fanpage’y zrobił furrorę wśród mam. Stał się wyrazem odczuć większości kobiet, które na co dzień borykają się z problemami wychowawczymi. Praca, którą wkładamy w życie rodzinne często jest niewdzięczna, pozbawiona happy endów i wymagająca ogromnych pokładów cierpliwości. Nie zawsze dajemy sobie radę, nie zawsze jesteśmy w stanie sprostać wyzwaniom dnia codziennego.

Reklama

Wiem, że Twoja lista rzeczy do zrobienia jest wypełniona zadaniami takimi jak: umówić się do dentysty, kupić nauczycielce prezent, posprzątać łazienkę, iść na wywiadówkę, zrobić pranie, zrobić zakupy oraz ciągłym przypominaniem dzieciom co one mają zrobić. Wiem, że martwisz się, że nie jesteś wystarczająco cierpliwa, wystarczająco obecna, wystarczająco zabawna i w ogóle wystarczająca. Wiem to wszystko, bo jestem taka sama jak Ty.

Jesteś silna, bo jesteś Mamą

Ze swojej siły trzeba w końcu zdać sobie sprawę. Mamy potrafią wykonywać wiele czynności w jednym czasie i pamiętają o wszystkim. Są zmęczone, ale dają radę. Nie pokazują po sobie, że są sfrustrowane i idą na przód. W środku za to wciąż mają wyrzuty, że coś robią nie tak. Autorka wpisu podkreśla, że wiele mam myśli tak samo i jest to całkowicie normalne zjawisko.

Pamiętaj o tym, że jesteś tylko człowiekiem. Trudno jest się rozejrzeć dookoła i zobaczyć, że inni też tak mają, bo wszystkie nosimy maski. Dlatego mamy siebie. I wino. I czekoladę. Do wyboru. Nie martw się. Zrób sobie przerwę.

Pomyślcie o swojej sile, kiedy najdą Was znowu myśli, że nie dajcie już rady!

Reklama

Przeczytaj cały wpis:

Źródło: babble.com

Reklama
Reklama
Reklama