Czy lubiłyście – lub lubicie - być w ciąży? Rhiannon Abraham napisała na Instagramie, że nie lubi być w ciąży: nie lubi zmian zachodzących w jej ciele i organizmie, nie lubi hormonów ciążowych, czuje się miej niezależna. Próbowała pokochać bycie w ciąży, ale nie udało jej się i przez to czuła się, jakby była złą mamą już na etapie ciąży. Teraz jest w 26 tygodniu ciąży. Jeśli kobieta oczekująca dziecka nie lubi tego stanu, czuje się winna, jakby coś z nią było nie tak, jakby nie chciała tego dziecka. Boi się oceniania, więc nie mówi o tym głośno. Ale Rhiannon przełamała się i powiedziała o tym kilku mamom, okazało się, że nie ona jedna nie lubi być w ciąży.

Reklama

Zazdroszczę kobietom, które to uwielbiają

Przeczytajcie, co napisała Rhiannon:

"Naprawdę nie uwielbiam być w ciąży, ale chcę mówić 'Och, uwielbiam to! To takie piękne!'. Ale wcale tak nie czuję (nie zrozumcie mnie źle, proszę, jestem wdzięczna, że mogłam zajść w ciążę) i najbardziej na świecie chciałabym to uwielbiać, ale tak nie jest. Nie lubię tych zmian, hormonów, bólu, mniejszej niezależności itd. Bałam się powiedzieć to głośno, bo to wydaje się "złe" i trochę boję się powiedzieć to tutaj, ale kiedy zaczęłam o tym rozmawiać z innymi mamami, one otworzyły się przede mną i poczułam się lepiej i bardziej normalnie. Już prawie czułam się jak zła mama. Jeśli ty też się tak czujesz, nie jesteś sama. Po prostu nie mówi się o tym zbyt wiele i dzieląc się z tobą tym, co naprawdę czuję, mam nadzieję, że pomogę innym mamom poczuć się lepiej.

Zazdroszczę kobietom, które to uwielbiają. Jedyna rzecz, którą ja UWIELBIAM to czuć ruchy dziecka, za każdym razem, kiedy poczuję kopnięcie, wiem, że to było w 100 proc. warte tego i czuję się wtedy taka szczęśliwa".

Więcej kobiet myśli tak samo

O tym, że nie wszystkie uwielbiamy bycie w ciąży, bo tak nas stworzono, świadczą komentarze pod zdjęciem i wpisem zamieszczonym przez Rhiannon. Wiele kobiet napisało, że czuje się tak samo. Czasami powiedzenie tego głośno i przełamanie takiego tabu może przynieść ulgę. Ciąża nie zawsze jest miłym doświadczeniem, nie wszystkie czujemy się w niej dobrze, nie wszystkie kochamy nasze ciążowe ciała, ale nie oznacza to, że będziemy złymi matkami lub że nie chcemy dziecka. Nie znaczy to też, że nie jesteśmy wdzięczne za to, że zostaniemy mamami albo że na to nie zasługujemy.

Zobacz także

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama