Kapelusze ze sznurkami i czapeczki wiązane pod szyją mogą być niebezpieczne – ostrzega na Facebooku Gail Oster, mama 6-letniej Marley.

Reklama

Dziewczynka zjeżdżała na zjeżdżalni, na głowie miała kapelusz ze sznurkiem pod szyją. Podczas zabawy sznurek się zaklinował i zacisnął na szyi 6-latki, uniemożliwiając jej oddychanie. Z pomocą przybiegła koleżanka Marley, Madison. Gdyby nie Madison, ta historia mogłaby się skończyć tragedią. "Lekarz powiedział, że jeszcze 45 sekund, a sznurek uszkodziłby tchawicę" – powiedziała mama dziewczynki w rozmowie z lokalnym portalem. Dodała, że od tamtego zdarzenia Marley miewa koszmary, choć nigdy wcześniej nie miała problemów ze snem.

Gail opublikowała zdjęcia córki na Facebooku. Pokazała ranę na szyi dziewczynki i kapelusz, przez który 6-latka mogła stracić życie. "Proszę, odetnijcie sznurki z kapeluszy waszych dzieci" – napisała przy zdjęciach:

Sprawdźcie koniecznie, czy czapeczki i kapelusze waszych dzieci są dla nich bezpieczne. Czasem wiązanie pod szyją nie jest konieczne!

Zobacz także

Czytaj także:

Reklama

Źródło: The Huffington Post

Reklama
Reklama
Reklama