Kilka miesięcy temu Agnieszka Kaczorowska zamieściła obszerny wpis, w którym skrytykowała tzw. modę na brzydotę, która jej zdaniem zapanowała w mediach społecznościowych. „Po co na siłę robić z siebie taką zwyczajną, zamiast wyjątkową i niepowtarzalną? Po co być zmęczoną i w tym taką prawdziwą, jak można koncentrować się na swojej sile?” – pisała tancerka.

Reklama

Pod jej postem pojawiło się mnóstwo krytycznych komentarzy – według wielu osób Agnieszka Kaczorowska promuje szkodliwą postawę, która może wzbudzić u wielu kobiet, również ciężarnych i młodych mam, kompleksy, nałożyć na nie presję, zachęcić do dążenia do „piękna” (choć to oczywiście pojęcie względne) za wszelką cenę.

Agnieszka Kaczorowska pod ostrzałem

Poza konstruktywną krytyką samego wpisu pojawiły się jednak docinki uderzające w samą aktorkę – matkę, kobietę, człowieka – nie jej poglądy. W rozmowie z Sandrą Hajduk-Popińską dla „Dzień Dobry TVN” Agnieszka Kaczorowska wróciła do tamtych chwil. Przyznała, że fala hejtu, której wtedy doświadczyła, całkowicie ją przygniotła.

„Kompletnie się nie spodziewałam takiego zrozumienia tekstu, który napisałam. On powstał z tą samą intencją, co moje poprzednie posty, czyli miłości, wspierania i wzmacniania kobiet. Ta negatywna energia, która na mnie spadła, bardzo źle na mnie wpłynęła, to był bardzo trudny tydzień. Próbowałam się wtedy odciąć od internetu, ludzi” – mówiła.

Agnieszka Kaczorowska bała się o dziecko

W tamtym czasie Agnieszka Kaczorowska była w zaawansowanej ciąży. Burza, która rozpętała się po jej wpisie, oraz ataki ze wszystkich stron sprawiły, że zaczęła bać się o swoje dziecko. „Byłam przerażona, co wyjdzie na kolejnym badaniu. Nie byłam pewna, czy usłyszę tylko dobre informacje” – wyjawiła w rozmowie z Sandrą Hajduk-Popińską.

Zobacz także

Te słowa powinny nam dobitnie pokazać, jak okrutne i niebezpieczne jest atakowanie innych osób – również pod płaszczykiem anonimowości w sieci, która tak naprawdę nie istnieje. Można skrytykować czyjeś słowa lub nie zgadzać się z jego poglądami, jednak nie uprawnia nas to do bezpośrednich ataków na daną osobę.

Ciąża to dla kobiety wyjątkowy czas, w którym nawet niewielki stres może odbić się na jej kondycji psychicznej oraz zdrowiu płodu. Dlatego tak ważne jest, by okazywać swoje wsparcie. Możemy się ze sobą nie zgadzać, ale jednocześnie nie powinniśmy zapominać, że wszyscy jesteśmy po prostu ludźmi i każdy z nas zasługuje na szacunek.

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama