Premier napisał na Facebooku: „W związku z kontaktem z osobą zarażoną COVID-19, zgodnie z wszelkimi procedurami udaję się na kwarantannę’’. Jednocześnie uspokajał, że jego izolacja w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na pracę rządu. „Jestem w stałym kontakcie ze współpracownikami i wszystkimi służbami’’ – zapewnił i poinformował, że najbliższe posiedzenie Rady Ministrów odbędzie się w formie zdalnej konferencji.

Reklama

Apel premiera do rodaków

Po tym, jak przyszły minister edukacji Przemysław Czarnek złamał zasady bezpieczeństwa, odwiedzając swoją babcię w szpitalu, a członkowie rządu pokazywali się publicznie bez maseczek, Mateusz Morawiecki próbuje zatrzeć złe wrażenie, jakie zachowanie ludzi u władzy wywołało u Polaków. Zaapelował, aby przestrzegać zaleceń rządu i zasad bezpieczeństwa obowiązujących w związku z epidemią koronawirusa. „Uważajmy na siebie i bądźmy odpowiedzialni. Wszystkim życzę zdrowia’’ – powiedział.

Z kim zakażonym miał kontakt premier Morawiecki?

Jedyne co wiadomo, to że nie był to polityk. Rzecznik rządu, Piotr Mueller, na antenie TVN powiedział, że „jedna osoba, z którą kontakt miał premier, miała pozytywny test na obecność koronawirusa" i dodał: „Na ten moment premier Mateusz Morawiecki nie ma informacji, by był zakażony. Osoby, z którymi miał kontakt, zostały poinformowane".

Przed chwilą pojawiła się informacja, że Mateusz Morawiecki został już poddany testowi na obecność koronawirusa. Wyników jeszcze nie ma.

Jak kontakt z zakażonymi zmienia zachowanie rządzących

Kwarantanna premiera wzbudza emocje. W sieci pojawiły się już pierwsze komentarze na ten temat. Można w nich przeczytać, że premier Mateusz Morawiecki kontakt z osobą zakażoną mógł mieć już w piątek podczas Rady Ministrów, w której uczestniczył wcześniej zwolniony z odbywania kwarantanny Michał Dworczyk, który miał kontakt z zakażonym koronawirusem posłem Przemysławem Czarnkiem. Tego samego dnia podczas kongresu Polska Wielki Projekt, premier Mateusz Morawiecki pojawił się bez maseczki. Cztery dni później premier apeluje już o odpowiedzialność i noszenie maseczek.

Zobacz także

Liczba nowych zakażeń dzisiaj do godz. 12:30 wyniosła 5068 osób, 421 chorych wymaga wsparcia respiratorów.

Sprawdź też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama