​Według znawców tematyki snów, każdy sen należy rozpatrywać indywidualnie, poprzez analizowanie doświadczeń z własnego życia. Sny są ważne, bo pokazują, czego potrzebujemy, o czym marzymy lub z czym się borykamy. To ważny głos podświadomości.

Reklama

Opisane w senniku znaczenie snu może być dla ciebie sugestią lub podpowiedzią, ale nie traktuj go zbyt dosłownie – najważniejsza jest twoja refleksja nad własnymi emocjami.

Spis treści:

Sennik: sen o dziecku – znaczenie

Sen o dziecku lub dzieciach zwykle ma pozytywne znaczenie. Dziecko jest symbolem nowych możliwości, szans na dalszy rozwój, a także życiowego powodzenia. Wiele zależy jednak od okoliczności, w jakich występuje widziane we śnie dziecko.

Sny o dzieciach często przytrafiają się kobietom, które marzą o posiadaniu potomstwa. Wtedy można interpretować je jako głos podświadomości przypominający o niespełnionym marzeniu. Jeśli nie spodziewasz się dziecka, ani nie jesteś matką, ale śni ci się dziecko, może to symbolizować zbyt pośpieszne wkroczenie w dorosłość. Dziecko może być tu interpretowane jako przedwczesne utracenie dzieciństwa i tęsknota za nim.

Zobacz także

W naszym senniku wyjaśniamy znaczenie różnych snów, w których występuje dziecko. Sprawdzamy, kiedy dziecko zapowiada szczęście, a kiedy – kłopoty.

Sennik – małe dziecko

Sen o małym dziecku, które bawi się i śmieje, może oznaczać po prostu radość, zadowolenie z życia, a także życiowy optymizm, który nie odpuszcza nawet w trudnych sytuacjach.

Sennik – urodzić dziecko

Sen o urodzeniu dziecka oznacza nowe możliwości w twoim życiu i szanse na rozwój. Może być też zapowiedzią tego, że uda ci się pomyślnie skończyć coś, nad czym długo pracujesz.

Sennik – dziecko (niemowlę)

Niemowlę we śnie to korzystna wróżba. Oznacza pojawienie się nowych idei i możliwości, wróży spełnienie i szczęście rodzinne. Może być to także podświadomy sygnał, że jesteś gotowa/gotowy na zmiany w życiu.

Sennik – dziecko dziewczynka

Kiedy we śnie w roli głównej pojawia się mała dziewczynka, oznacza to, że należy zadbać o relacje rodzinne i z przyjaciółmi. Bawiąca się dziewczynka może natomiast symbolizować tęsknotę za beztroskim życiem. Sen może też oznaczać strach przed światem lub otwarcie się na niego (zależnie od charakteru osoby, której przyśniła się mała dziewczynka).

Sennik – dziecko chłopiec

Jeśli przyśni się chłopiec – zazwyczaj symbolizuje to nadchodzące powodzenie w życiu oraz siłę w dążeniu do celu. Sen, w którym pojawia się mały chłopiec, może też oznaczać świadomość celów i ich udaną realizację. Chłopiec widziany we śnie bywa też symbolem dojrzałości pomysłów, fachowości, a także ich pewności.

Sennik – cudze dziecko

Sen o cudzym dziecku zwiastuje gotowość do zaangażowania się w relacje z bliską osobą. Dla samotnych może być zapowiedzią wkroczenia w związek. Dla osób, które mają już partnera, to znak, że mogą szukać w nim oparcia.

Dziecko koleżanki według sennika oznacza zapowiedź szansy, którą ci ktoś da. Może też symbolizować przygodę lub coś, co zmieni twoje życie na lepsze. Bywa również symbolem możliwości odegrania ważnej roli w dużym przedsięwzięciu. To także zapowiedź sukcesu, który przekroczy twoje najśmielsze oczekiwania.

Sennik – swoje dziecko

Sen o swoim dziecku jest zapowiedzią dobrych wydarzeń, które będą miały miejsce w niedalekiej przyszłości. Jest to dobry zwiastun, zapowiadający radość i szczęście. Może też oznaczać, że dana osoba zmierzy się w życiu z nowymi obowiązkami, jednak w konsekwencji będzie mieć z tego bardzo wiele satysfakcji.

Sennik – płaczące dziecko

Sennik interpretuje płaczące dziecko jako problemy, które niełatwo rozwiązać. Jeśli zmagasz się z rodzinnymi niesnaskami, konfliktem w pracy czy kryzysem w związku i śnisz o płaczącym dziecku, to znak, że o porozumienie może być trudno.

Sennik – chore dziecko

Według sennika chore dziecko pojawiające się we śnie może oznaczać problemy finansowe lub brak powodzenia w finansach. Jeśli śnisz o chorym dziecku, które boryka się z problemami zdrowotnymi, może to być dla ciebie sygnał, że wkrótce nastąpią kłopoty z przypływem gotówki.

Sennik – umierające dziecko

Sen o chorym dziecku może oznaczać jakąś stratę, problemy finansowe lub chorobę wśród najbliższych osób. Może to być jednak też znak, by przeanalizować swoją sytuację materialną lub zadbać o swój stan zdrowia (lub swoich bliskich). Śmierć dziecka może symbolizować nieprzyjemne sytuacje lub kłopoty finansowe. Wskazuje także na niebezpieczeństwo, które może nadejść.

Sennik — śmierć dziecka

Kiedy rodzicom śni się śmierć ich dziecka, może wiązać się to z obawami o zdrowie i bezpieczeństwo swego potomka. Warto pamiętać, by nie traktować snu o śmierci dziecka jako proroczego. Jednocześnie sen taki może oznaczać, że w najbliższej przyszłości spotka cię rozczarowanie, którego skutki będą widoczne w życiu prywatnym i/lub zawodowym.

Sennik – poronić dziecko

Poronienie dziecka może przyśnić się kobietom w ciąży, jak tym, które nie spodziewają się dziecka. Ciężarnym taki sen zdarza się dość często, co wynika z naturalnych obaw o przebieg ciąży, zdrowie dziecka, to, czy na pewno wszystko, co wiąże się z ich macierzyństwem, ułoży się dobrze. Absolutnie nie należy traktować tego snu w kategoriach proroczego.

Natomiast gdy poronienie śni ci się, gdy nie jesteś w ciąży ani nie planujesz dziecka – może oznaczać, że ktoś z bliskiego otoczenia źle ci życzy i nie powinnaś mu ufać.

Sennik – dziecko na rękach

Taki sen jest wróżbą bogactwa. Jeśli śnisz o dziecku na rękach, to dla ciebie dobry znak! Spodziewaj się napływu gotówki oraz licznych powodzeń w sferze materialnej!

Sennik – dziecko w wózku

Jeśli śnisz o dziecku, które pojawia się w wózku, możesz patrzeć w przyszłość z optymizmem! Taki sen oznacza, że czekają cię dobre zmiany zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. To zapowiedź nowych możliwości lub szczęśliwego finału projektu, nad którym pracujesz!

Sennik – topiące się dziecko

Sen o topiącym się dziecku odzwierciedla zagubienie i poczucie utraty niezależności. Jest to także ostrzeżenie, że niektóre sprawy nie zostały zakończone w odpowiednim czasie i wymagają konkretnych działań. Dziecko w wodzie może być także symbolem konkretnej sprawy, ważnej dla wielu aspektów twojego życia.

Sennik – porwane dziecko

Sen o porwaniu dziecka może być rozumiany jako wyraz troski rodziców o swoje potomstwo. Może być to również odzwierciedlenie podświadomych obaw o dzieci – związanych z ich bezpieczeństwem lub wychowaniem. Sen, w którym pojawia się porwane dziecko, może pojawić się u osób, które nie przepracowały swoich emocji i obaw. Jeżeli osoba śniąca dopuszcza się we śnie porwania dziecka – może to oznaczać, że w realnym życiu znalazła się w sytuacji bez wyjścia i nie widzi szansy na pozytywne rozwiązanie sprawy.

Sennik – poszukiwanie dziecka

Sen o poszukiwaniu dziecka symbolizuje spychanie na dalszy plan swoich potrzeb i marzeń. Dzieje się tak, gdy dana osoba nie stawia siebie na pierwszym miejscu, a stale myśli o innych. Samemu jednak trzeba dojść do tego, o jakie pragnienia może chodzić.

Sennik – znaleźć dziecko

Sen o znalezieniu dziecka jest znakiem mówiącym, że gdy na twojej drodze pojawią się nowe możliwości – warto się na nich skupić i je pielęgnować.

Sennik – upadek dziecka z wysokości

Sen o tym, że dziecko spada z wysokości, może oznaczać, że nie poświęcasz swojemu dziecku wystarczająco dużo czasu. Sen ten mówi, że brak uwagi dla twojego dziecka negatywnie wpłynie na nie w najbliższej przyszłości.

Sennik – ratować dziecko

Jeżeli we śnie pojawia się uratowane dziecko, to znak, że dana osoba w najbliższej przyszłości osiągnie sukces. Wróży to także pomyślność w interesach. Uratowanie dziecka we śnie wiąże się także z naturalną potrzebą bycia silnym i znaczącym. Powtarzający się sen może być spowodowany strachem przed utratą aktualnej pozycji.

Sennik – bawiące się dziecko

Bawiące się dzieci symbolizują powodzenie w życiu osobistym. Jest to zapowiedź dobrego czasu, przepełnionego szczęściem i harmonią. Taki sen wróży również dobre zdrowie i brak poważnych problemów.

Sennik – trzymanie dziecka na rękach

Sen, w którym trzymamy na rękach małe dziecko, jest dobrą wróżbą. Osoba, której przyśni się taka sytuacja, powinna interpretować ją jako zapowiedź powodzenia w kwestiach materialnych. Sen może też oznaczać zmianę pracy na lepiej płatną, podwyżkę lub ofertę dodatkowej pracy.

Sennik – przytulać dziecko

Przytulanie dziecka we śnie oznacza nadejście uroczystej, wyczekiwanej chwili. Jeżeli we śnie przytula się swoje dziecko – może to symbolizować zmartwienia związane ze zdrowiem i szczęściem pociechy. Jeśli przytula się cudze dziecko – symbolizuje to ukrywanie swojej wrażliwej strony i strach przed oceną.

Sennik – dziecko z kupą w pieluszce

Niemowlę z kupą w pieluszce zwiastuje szczęście, niespodziewane pieniądze i wygraną. To także symbol tego, że dana osoba ma w życiu aktualnie dobry moment na realizację swoich marzeń. Kupa w pieluszce to również znak, że osoba śniąca otrzyma niebawem pomyślną informację. Sen ten może być kojarzony również ze złotem i bogactwem.

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama