Lego Duplo
materiały prasowe
Czas wolny

Maluchy uwielbiają te klocki! Co konkretnie je w nich zachwyca? [TEST REDAKCJI]

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Jest na to sposób – nauka przez zabawę! Świetnie sprawdzą się w tej koncepcji... klocki. Postanowiliśmy to sprawdzić i zaprosiliśmy do testu zestawu LEGO® DUPLO® naszą redakcyjną koleżankę i jej synka. Zobacz, jak go ocenili i czy właśnie te klocki przypadły im do gustu.

Maluchy uwielbiają konstruowanie, a jeśli do tego w zabawie towarzyszy im uroczy słoń, tygrys, żyrafa lub panda, to mamy gwarancję, że zabawa będzie przednia. Właśnie dlatego zestaw LEGO DUPLO Pociąg ze zwierzątkami cieszy się tak dużą popularnością. Tym razem okazję do zabawy  miał 3-letni Jaś, synek Dagmary, naszej redakcyjnej koleżanki. Jak wspomina mama – jest on  wielkim fanem LEGO DUPLO, dlatego też test klocków rozpoczął szybko, zabawa trwała długo, a zwierzątka wraz z Jasiem… przeżyły wiele przygód!

Idealny zestaw dla miłośników zwierząt i nie tylko!

Pudełko poszło w ruch! W kilka chwil zestaw LEGO DUPLO Pociąg ze zwierzątkami został rozpakowany i rozpoczęło się wielkie testowanie. W komplecie znajduje się 15 elementów:

  • 4 klocki, z których można zbudować słonia,
  • 2 klocki, z których można zbudować tygrysa,
  • 3 klocki, z których można zbudować żyrafę,
  • 2 klocki, z których można zbudować pandę
  • oraz 4 wagoniki na kółkach do popychania.


Pociąg ze zwierzątkami LEGO 1
LEGO

Co było dalej? Zestaw dał maluchowi wiele frajdy, gdyż ze znajdujących się w nim klocków Jaś mógł zbudować aż 4 urocze zwierzątka. Później mógł każde z nich połączyć z wagonikiem i stworzyć wyjątkowy pociąg!Podczas testu Dagmara zauważyła, że właśnie te klocki skutecznie zachęciły go do rozwijania zdolności konstrukcyjnych, gdyż każde ze zwierzątek miało inny stopień skomplikowania. Jednak to nie wszystko – Jaś dowolnie przerabiał swoje konstrukcje, dzięki czemu nie tylko doskonalił zdolności motoryczne, ale także ćwiczył kreatywność i wyobraźnię. Układanie pomagało również w nauce kolorów i kształtów.

Dagmara: Do klocków są dołączone karty przedstawiające, jak wygląda każde zwierzątko. Dzięki kartom dziecko ma możliwość stworzenia z poszczególnych elementów danego zwierzęcia. Może jednak tworzyć je bez dodatkowej pomocy, a także konstruować, zmieniać i przerabiać według własnego uznania.
Dodatkowo nasza redakcyjna koleżanka zauważyła, że świetnym urozmaiceniem zestawu LEGO DUPLO Pociąg ze zwierzątkami są specjalne funkcje, np. kołysząca się szyja żyrafy. To jeszcze bardziej zachęca malucha do… nauki przez zabawę!

LEGO DUPLO 1
Edipresse

Zestawy LEGO DUPLO uwielbiają dzieci… i rodzice!

Wybierając dowolny zestaw  klocków LEGO DUPLO, można mieć pewność, że maluchy  w zabawie puszczą wodze fantazji. Dowiódł tego Jaś, który miał niezwykłą łatwość w tworzeniu kreatywnych scenariuszy zabaw.

Dagmara: Dzieciom nie trzeba podpowiadać, jak bawić się klockami LEGO DUPLO – one same wiedzą najlepiej, jak to robić. Mają olbrzymią wyobraźnię, dlatego zwierzęta jadące pociągiem bardzo szybko dostają zadania do wykonania, a także pełnią różne role. Tym samym nie jest to zabawka, którą maluch odkłada po 10 minutach ze znudzoną miną.

Dagmara wspomniała również, że ich kolejną zaletą jest to, że pasują to pozostałych zestawów, dzięki czemu można tworzyć cały świat LEGO DUPLO w dziecięcym pokoju i... nie ma nudy nawet podczas lockdownu, okresu zamkniętych żłobków czy przedszkoli..

LEGO DUPLO 2
Edipresse

U kogo sprawdzi się zestaw LEGO DUPLO Pociąg ze zwierzątkami?

Dagmara: Mój syn ma 3 lata i uwielbia klocki LEGO DUPLO. Mam wrażenie, że im jest starszy, tym lepiej (i dłużej) się nimi bawi. Zestaw LEGO DUPLO Pociąg ze zwierzątkami jest dedykowany dzieciom od 1,5 roku i słusznie – składa się z dużych elementów, więc rodzice nie muszą obawiać się, że maluch podczas zabawy połknie jeden z elementów. Jednak mogę uczciwie powiedzieć, że nawet starsze dziecko, w wieku 3 lat będzie miało wiele radości z zabawy takim zestawem.

Warto podkreślić, że zestawy LEGO DUPLO spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i mogą się nimi bawić nawet 18. miesięczne szkraby! Klocki spełniają także rygorystyczne standardy jakości, dzięki czemu idealnie pasują do siebie, a dzieci mogą je z łatwością chwytać, łączyć i rozłączać.
Dagmara wspomniała, że Jaś miał mnóstwo frajdy z zabawy zestawem LEGO DUPLO Pociąg ze zwierzątkami, a oprócz tego widać było, że ta beztroska aktywność wszechstronnie go rozwija. A czy ty i twoja pociecha macie już ulubiony zestaw klocków LEGO DUPLO?

Lego Duplo belka
Redakcja/mat. pras.

Artykuł powstał z udziałem LEGO DUPLO

fryzura dla małych chłopców
Adobe Stock
Pielęgnacja
Fryzury dla chłopców – najlepsze pomysły na modne, krótkie, półdługie cięcia
Fryzury dla chłopców mogą być krótkie lub półdługie, grzecznie ułożone lub pełne twórczego nieładu (tzw. messy lub bad hair) – w zależności od gustu chłopca i jego rodziców. Nasze propozycje fryzur chłopięcych są nie tylko modne, ale i praktyczne.

Fryzury dla chłopców tradycyjnie kojarzą się z krótkimi włosami, często obcinanymi za pomocą maszynki. Taki wybór jest praktyczny i nie wymaga szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych i stylizacji. Coraz modniejsze są jednak fryzury chłopięce z półdługich włosów, z zaczesanymi na bok dłuższymi grzywkami lub wygolonymi po bokach włosami (i wzorkami na głowie!). W naszym przeglądzie znajdziesz propozycje fajnych fryzur dla dwu- i trzylatków (i w ogóle dla chłopców, chłopaków i mężczyzn w każdym wieku). Spis treści :  Fryzury dla chłopców Modne fryzury dla chłopców Krótkie fryzury dla chłopców Fryzury chłopięce półdługie Fryzura dla dwulatka Fryzura dla trzylatka Fryzury dla chłopców: wzorki Fryzury dla chłopców Fryzury dla małych chłopców są najlepsze, kiedy nie przeszkadzają małemu mężczyźnie w odkrywaniu świata. Jeśli grzywka wpada w oczy, trzeba ją podciąć. Modne chłopięce fryzury często wymagają używania środków do stylizacji, ale odradzamy używania lakierów i żeli dla dorosłych. Dziecięce włosy i skóra są zbyt delikatne na takie produkty! Szukaj preparatów stworzonych dla dzieci albo w ogóle zrezygnuj z takiej stylizacji i dbaj tylko o to, by dziecko miało zdrowe i lśniące włosy. Poniżej znajdziesz zestawienie najmodniejszych fryzur dla chłopców w pięciu różnych kategoriach. Modne fryzury dla chłopców Na topie wśród fryzur chłopięcych są takie z nieco dłuższymi włosami lub wygolonymi bokami i dłuższą górą. Modne są także dłuższe grzywki zaczesywane na bok. Popularnością nadal cieszą się zmierzwione irokezy i półdługie fryzury, które szczególnie uroczo wyglądają u chłopców z kręconymi włosami.  Czytaj też: Jak często należy myć dziecku włosy? 1. Modna fryzura dla chłopca: wygolone boki i dłuższa góra To jedna z najmodniejszych fryzur...

podziękowanie dla nauczyciela
Adobe Stock
Aktualności
Podziękowanie dla nauczyciela: jak je napisać? [przykłady i cytaty]
Podziękowanie dla nauczyciela powinno uhonorować jego starania i trudy, które wkłada w nauczanie dzieci. Jeśli nie masz pomysłu na własne podziękowanie dla nauczyciela, zainspiruj się naszymi propozycjami. Oto cytaty, wierszyki dla nauczyciela i podziękowania od rodziców (również krótkie!).

Podziękowanie dla nauczyciela wcale nie musi być banalne. Można je napisać samemu, przelewając na papier to, co „w sercu gra”, lub skorzystać z gotowych wzorów. Uznanie dla nauczycieli można wyrazić także poprzez wierszyki. Prezentujemy kilka propozycji tekstów podziękowań dla nauczyciela niezależnie od okazji. Mogą być one treścią ozdobnej kartki, laurki wykonanej przez ucznia lub bileciku dołączonego np. do bukietu kwiatów. Spis treści:  Jak napisać podziękowanie dla nauczyciela? [WZÓR] Podziękowania dla nauczycieli – wierszyki Wzruszające podziękowania dla nauczyciela Podziękowania dla nauczyciela – piękne cytaty Podziękowania dla nauczycieli od rodziców Jak napisać podziękowanie dla nauczyciela? [WZÓR] Pisząc samodzielnie podziękowanie dla nauczyciela lub nauczycielki, nasze słowa powinny być szczere i płynąć prosto z serca. Krok 1. Tekst powinien zawierać formy grzecznościowe  oraz formułkę podziękowania np.: Szanowna Pani Kasiu, z całego serca chcę Pani podziękować za… Krok 2. Następnie należy wpisać to, za co chcesz podziękować. Miłym gestem będzie nawiązanie do  wspólnych wydarzeń. Jeśli jednak zastanawiasz się, za co dziękować nauczycielom, mamy małą podpowiedź: za nieocenioną pomoc w trudnych chwilach, za otwartość i możliwość wyrażania swojego zdania, za pokazanie nowej drogi, za rozbudzenie pasji, nowych możliwości rozwoju, za rozmowy,  za traktowanie jak partnera, za wiarę w to, co robisz, za wsparcie i cierpliwość. Krok 3. Złóż swój podpis, np. Asia Kowalska z 8 c.  Możesz na zakończenie podziękowania raz jeszcze podkreślić swoją wdzięczność (ale nie jest to konieczne). Krok 4. Warto dopisać datę i...

Lego Duplo test redakcji
materiały prasowe
Czas wolny
Stadnina i kucyki… najlepszy sposób na naukę i zabawę! [TEST REDAKCJI KLOCKÓW]
Małe dzieci poznają świat wszystkimi zmysłami. Chcą zobaczyć, dotknąć, spróbować… bywają tak ciekawe wszystkiego, że czasem trudno zatrzymać je przy jednej zabawie na dłużej. Ale nie jest to niemożliwe. Okazuje się, że wystarczy odpowiedni zestaw klocków!

Nasza redakcyjna koleżanka Zuza, wraz ze swoim synkiem Heniem przetestowali zestaw LEGO® DUPLO® Stadnina i kucyki i podzielili się swoimi wrażeniami z zabawy. Zuza: W okresie lockdownu rodzice muszą jeszcze bardziej wytężyć siły, aby wypełnić czas swoim dzieciom. Nie inaczej było w moim przypadku. Mój niespełna dwuletni syn jest świetnym przykładem na to, że proste rozwiązanie daje wiele możliwości. Dostaliśmy do przetestowania zestaw LEGO DUPLO Stadnina i kucyki, które to klocki sprawiły, że mieliśmy wiele dni wspólnej świetnej zabawy. I jestem pewna, że wiele jeszcze przed nami. Stadnina i kucyki Zestaw LEGO DUPLO Stadnina i kucyki niewątpliwie zawiera wszystko, czego mali miłośnicy zwierząt mogą potrzebować do kreatywnej, pouczającej zabawy w opiekę nad kucykami. Oprócz dwóch zwierzątek w komplecie znajdują się figurki chłopca i dziewczynki, klasyczna stajnia z otwieranymi drzwiami do zbudowania, zbiornik z wodą, marchewki oraz bela siana o realistycznej teksturze. Nie brakuje także akcesoriów: szczotki, miotły, garnuszka i łopaty. Główny budynek ma ok. 19 cm wysokości, 15 cm szerokości i 9 cm głębokości. Opieka nad konikami w klasycznej stajni może być świetną nauką troski o innych. Nawet w tej najprostszej zabawie maluchy dowiedzą się, że przed przejażdżką kucyki trzeba nakarmić, a po powrocie do stadniny napoić, wyszczotkować oraz zapewnić odpoczynek. Poza tym zestaw pomaga dzieciom rozwijać zdolności manualne oraz świadomość społeczną i emocjonalną. Zestaw LEGO DUPLO Stadnina i kucyki skradł serca Zuzy i Henia, od samego początku ich użytkowania! Zuza: Pierwszego dnia zdążyliśmy jedynie rozpakować klocki i zapoznać się z nimi. Dlaczego? Oglądanie wszystkich elementów zajęło Heniowi przynajmniej 20 minut! Przyglądanie się konikom, kwiatkom, a nawet łopacie dało nam przy tym wiele śmiechu, a mi pretekstu do poszerzania jego wiedzy....

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj