Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Lego Duplo
materiały prasowe
Czas wolny

Maluchy uwielbiają te klocki! Co konkretnie je w nich zachwyca? [TEST REDAKCJI]

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Jest na to sposób – nauka przez zabawę! Świetnie sprawdzą się w tej koncepcji... klocki. Postanowiliśmy to sprawdzić i zaprosiliśmy do testu zestawu LEGO® DUPLO® naszą redakcyjną koleżankę i jej synka. Zobacz, jak go ocenili i czy właśnie te klocki przypadły im do gustu.

Maluchy uwielbiają konstruowanie, a jeśli do tego w zabawie towarzyszy im uroczy słoń, tygrys, żyrafa lub panda, to mamy gwarancję, że zabawa będzie przednia. Właśnie dlatego zestaw LEGO DUPLO Pociąg ze zwierzątkami cieszy się tak dużą popularnością. Tym razem okazję do zabawy  miał 3-letni Jaś, synek Dagmary, naszej redakcyjnej koleżanki. Jak wspomina mama – jest on  wielkim fanem LEGO DUPLO, dlatego też test klocków rozpoczął szybko, zabawa trwała długo, a zwierzątka wraz z Jasiem… przeżyły wiele przygód!

Idealny zestaw dla miłośników zwierząt i nie tylko!

Pudełko poszło w ruch! W kilka chwil zestaw LEGO DUPLO Pociąg ze zwierzątkami został rozpakowany i rozpoczęło się wielkie testowanie. W komplecie znajduje się 15 elementów:

  • 4 klocki, z których można zbudować słonia,
  • 2 klocki, z których można zbudować tygrysa,
  • 3 klocki, z których można zbudować żyrafę,
  • 2 klocki, z których można zbudować pandę
  • oraz 4 wagoniki na kółkach do popychania.


Pociąg ze zwierzątkami LEGO 1
LEGO

Co było dalej? Zestaw dał maluchowi wiele frajdy, gdyż ze znajdujących się w nim klocków Jaś mógł zbudować aż 4 urocze zwierzątka. Później mógł każde z nich połączyć z wagonikiem i stworzyć wyjątkowy pociąg!Podczas testu Dagmara zauważyła, że właśnie te klocki skutecznie zachęciły go do rozwijania zdolności konstrukcyjnych, gdyż każde ze zwierzątek miało inny stopień skomplikowania. Jednak to nie wszystko – Jaś dowolnie przerabiał swoje konstrukcje, dzięki czemu nie tylko doskonalił zdolności motoryczne, ale także ćwiczył kreatywność i wyobraźnię. Układanie pomagało również w nauce kolorów i kształtów.

Dagmara: Do klocków są dołączone karty przedstawiające, jak wygląda każde zwierzątko. Dzięki kartom dziecko ma możliwość stworzenia z poszczególnych elementów danego zwierzęcia. Może jednak tworzyć je bez dodatkowej pomocy, a także konstruować, zmieniać i przerabiać według własnego uznania.
Dodatkowo nasza redakcyjna koleżanka zauważyła, że świetnym urozmaiceniem zestawu LEGO DUPLO Pociąg ze zwierzątkami są specjalne funkcje, np. kołysząca się szyja żyrafy. To jeszcze bardziej zachęca malucha do… nauki przez zabawę!

LEGO DUPLO 1
Edipresse

Zestawy LEGO DUPLO uwielbiają dzieci… i rodzice!

Wybierając dowolny zestaw  klocków LEGO DUPLO, można mieć pewność, że maluchy  w zabawie puszczą wodze fantazji. Dowiódł tego Jaś, który miał niezwykłą łatwość w tworzeniu kreatywnych scenariuszy zabaw.

Dagmara: Dzieciom nie trzeba podpowiadać, jak bawić się klockami LEGO DUPLO – one same wiedzą najlepiej, jak to robić. Mają olbrzymią wyobraźnię, dlatego zwierzęta jadące pociągiem bardzo szybko dostają zadania do wykonania, a także pełnią różne role. Tym samym nie jest to zabawka, którą maluch odkłada po 10 minutach ze znudzoną miną.

Dagmara wspomniała również, że ich kolejną zaletą jest to, że pasują to pozostałych zestawów, dzięki czemu można tworzyć cały świat LEGO DUPLO w dziecięcym pokoju i... nie ma nudy nawet podczas lockdownu, okresu zamkniętych żłobków czy przedszkoli..

LEGO DUPLO 2
Edipresse

U kogo sprawdzi się zestaw LEGO DUPLO Pociąg ze zwierzątkami?

Dagmara: Mój syn ma 3 lata i uwielbia klocki LEGO DUPLO. Mam wrażenie, że im jest starszy, tym lepiej (i dłużej) się nimi bawi. Zestaw LEGO DUPLO Pociąg ze zwierzątkami jest dedykowany dzieciom od 1,5 roku i słusznie – składa się z dużych elementów, więc rodzice nie muszą obawiać się, że maluch podczas zabawy połknie jeden z elementów. Jednak mogę uczciwie powiedzieć, że nawet starsze dziecko, w wieku 3 lat będzie miało wiele radości z zabawy takim zestawem.

Warto podkreślić, że zestawy LEGO DUPLO spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i mogą się nimi bawić nawet 18. miesięczne szkraby! Klocki spełniają także rygorystyczne standardy jakości, dzięki czemu idealnie pasują do siebie, a dzieci mogą je z łatwością chwytać, łączyć i rozłączać.
Dagmara wspomniała, że Jaś miał mnóstwo frajdy z zabawy zestawem LEGO DUPLO Pociąg ze zwierzątkami, a oprócz tego widać było, że ta beztroska aktywność wszechstronnie go rozwija. A czy ty i twoja pociecha macie już ulubiony zestaw klocków LEGO DUPLO?

Lego Duplo belka
Redakcja/mat. pras.

Artykuł powstał z udziałem LEGO DUPLO

fryzura dla małych chłopców
Adobe Stock
Pielęgnacja
Fryzury dla chłopców – najlepsze pomysły na modne, krótkie, półdługie cięcia
Fryzury dla chłopców mogą być krótkie lub półdługie, grzecznie ułożone lub pełne twórczego nieładu (tzw. messy lub bad hair) – w zależności od gustu chłopca i jego rodziców. Nasze propozycje fryzur chłopięcych są nie tylko modne, ale i praktyczne.

Fryzury dla chłopców tradycyjnie kojarzą się z krótkimi włosami, często obcinanymi za pomocą maszynki. Taki wybór jest praktyczny i nie wymaga szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych i stylizacji. Coraz modniejsze są jednak fryzury chłopięce z półdługich włosów, z zaczesanymi na bok dłuższymi grzywkami lub wygolonymi po bokach włosami (i wzorkami na głowie!). W naszym przeglądzie znajdziesz propozycje fajnych fryzur dla dwu- i trzylatków (i w ogóle dla chłopców, chłopaków i mężczyzn w każdym wieku). Spis treści :  Fryzury dla chłopców Modne fryzury dla chłopców Krótkie fryzury dla chłopców Fryzury chłopięce półdługie Fryzura dla dwulatka Fryzura dla trzylatka Fryzury dla chłopców: wzorki Fryzury dla chłopców Fryzury dla małych chłopców są najlepsze, kiedy nie przeszkadzają małemu mężczyźnie w odkrywaniu świata. Jeśli grzywka wpada w oczy, trzeba ją podciąć. Modne chłopięce fryzury często wymagają używania środków do stylizacji, ale odradzamy używania lakierów i żeli dla dorosłych. Dziecięce włosy i skóra są zbyt delikatne na takie produkty! Szukaj preparatów stworzonych dla dzieci albo w ogóle zrezygnuj z takiej stylizacji i dbaj tylko o to, by dziecko miało zdrowe i lśniące włosy. Poniżej znajdziesz zestawienie najmodniejszych fryzur dla chłopców w pięciu różnych kategoriach. Modne fryzury dla chłopców Na topie wśród fryzur chłopięcych są takie z nieco dłuższymi włosami lub wygolonymi bokami i dłuższą górą. Modne są także dłuższe grzywki zaczesywane na bok. Popularnością nadal cieszą się zmierzwione irokezy i półdługie fryzury, które szczególnie uroczo wyglądają u chłopców z kręconymi włosami.  Czytaj też: Jak często należy myć dziecku włosy? 1. Modna fryzura dla chłopca: wygolone boki i dłuższa góra To jedna z najmodniejszych fryzur...

podziękowanie dla nauczyciela
Adobe Stock
Aktualności
Podziękowania dla nauczyciela i życzenia z okazji końca roku szkolnego 
Podziękowania dla nauczyciela powinny uhonorować jego starania i trudy, które wkłada w nauczanie dzieci. Jeśli nie masz pomysłu na własne podziękowania dla nauczyciela, zainspiruj się naszymi propozycjami. Oto cytaty, wierszyki dla nauczyciela i podziękowania od rodziców (również krótkie!).

Podziękowania dla nauczyciela wcale nie muszą być banalne. Można je napisać samemu, przelewając na papier to, co „w sercu gra”, lub skorzystać z gotowych wzorów. Uznanie dla nauczycieli można wyrazić także poprzez wierszyki. Prezentujemy kilka propozycji tekstów podziękowań dla nauczyciela niezależnie od okazji, a także życzenia dla nauczyciela na zakończenie roku szkolnego. Mogą być one treścią ozdobnej kartki, laurki wykonanej przez ucznia lub bileciku dołączonego np. do bukietu kwiatów. Spis treści:  Jak napisać podziękowanie dla nauczyciela? [WZÓR] Podziękowania dla nauczycieli – wierszyki Wzruszające podziękowania dla nauczyciela Podziękowania dla nauczyciela – piękne cytaty Podziękowania dla nauczycieli od rodziców Życzenia dla wychowawcy na koniec roku szkolnego Jak napisać podziękowanie dla nauczyciela? [WZÓR] Pisząc samodzielnie podziękowanie dla nauczyciela lub nauczycielki, nasze słowa powinny być szczere i płynąć prosto z serca. Zobacz, za co dziękować i czego życzyć nauczycielowi. Krok 1. Tekst powinien zawierać formy grzecznościowe  oraz formułkę podziękowania np.: Szanowna Pani Kasiu, z całego serca chcę Pani podziękować za… Krok 2. Następnie należy wpisać to, za co chcesz podziękować. Miłym gestem będzie nawiązanie do  wspólnych wydarzeń. Jeśli jednak zastanawiasz się, za co dziękować nauczycielom, mamy małą podpowiedź: za nieocenioną pomoc w trudnych chwilach, za otwartość i możliwość wyrażania swojego zdania, za pokazanie nowej drogi, za rozbudzenie pasji, nowych możliwości rozwoju, za rozmowy,  za traktowanie jak partnera, za wiarę w to, co robisz, za wsparcie i cierpliwość. Krok 3. Złóż swój podpis, np. Asia Kowalska z 8 c. ...

Lego Duplo test redakcji
materiały prasowe
Czas wolny
Stadnina i kucyki… najlepszy sposób na naukę i zabawę! [TEST REDAKCJI KLOCKÓW]
Małe dzieci poznają świat wszystkimi zmysłami. Chcą zobaczyć, dotknąć, spróbować… bywają tak ciekawe wszystkiego, że czasem trudno zatrzymać je przy jednej zabawie na dłużej. Ale nie jest to niemożliwe. Okazuje się, że wystarczy odpowiedni zestaw klocków!

Nasza redakcyjna koleżanka Zuza, wraz ze swoim synkiem Heniem przetestowali zestaw LEGO® DUPLO® Stadnina i kucyki i podzielili się swoimi wrażeniami z zabawy. Zuza: W okresie lockdownu rodzice muszą jeszcze bardziej wytężyć siły, aby wypełnić czas swoim dzieciom. Nie inaczej było w moim przypadku. Mój niespełna dwuletni syn jest świetnym przykładem na to, że proste rozwiązanie daje wiele możliwości. Dostaliśmy do przetestowania zestaw LEGO DUPLO Stadnina i kucyki, które to klocki sprawiły, że mieliśmy wiele dni wspólnej świetnej zabawy. I jestem pewna, że wiele jeszcze przed nami. Stadnina i kucyki Zestaw LEGO DUPLO Stadnina i kucyki niewątpliwie zawiera wszystko, czego mali miłośnicy zwierząt mogą potrzebować do kreatywnej, pouczającej zabawy w opiekę nad kucykami. Oprócz dwóch zwierzątek w komplecie znajdują się figurki chłopca i dziewczynki, klasyczna stajnia z otwieranymi drzwiami do zbudowania, zbiornik z wodą, marchewki oraz bela siana o realistycznej teksturze. Nie brakuje także akcesoriów: szczotki, miotły, garnuszka i łopaty. Główny budynek ma ok. 19 cm wysokości, 15 cm szerokości i 9 cm głębokości. Opieka nad konikami w klasycznej stajni może być świetną nauką troski o innych. Nawet w tej najprostszej zabawie maluchy dowiedzą się, że przed przejażdżką kucyki trzeba nakarmić, a po powrocie do stadniny napoić, wyszczotkować oraz zapewnić odpoczynek. Poza tym zestaw pomaga dzieciom rozwijać zdolności manualne oraz świadomość społeczną i emocjonalną. Zestaw LEGO DUPLO Stadnina i kucyki skradł serca Zuzy i Henia, od samego początku ich użytkowania! Zuza: Pierwszego dnia zdążyliśmy jedynie rozpakować klocki i zapoznać się z nimi. Dlaczego? Oglądanie wszystkich elementów zajęło Heniowi przynajmniej 20 minut! Przyglądanie się konikom, kwiatkom, a nawet łopacie dało nam przy tym wiele śmiechu, a mi pretekstu do poszerzania jego wiedzy....

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz