Rysowanie, malowanie czy wykonywanie trójwymiarowych konstrukcji lub kolaży pobudzają kreatywność. Warto pamiętać, że to cecha wrodzona, którą można doskonalić, właśnie regularnie ćwicząc. Dzięki niej dzieci rozwijają m.in. wyobraźnię, myślenie, zdolności analityczne oraz umiejętności rozwiązywania problemów. To z kolei przyczynia się również do osiągnięcia sukcesu osobistego i społecznego w przyszłości. Warto pamiętać, że rozwijanie motoryki małej wpływa na mózg i umiejętności poznawcze. Ponadto zajęcia plastyczne są nieocenione dla rozwoju sensorycznego.

Reklama

Zabawy plastyczne – typowe i… nietypowe

Chociaż większość je zna, to nie można pominąć ulubionej formy prac plastycznych, czyli kolorowanek. W rozwoju kreatywności sprawdzą się też wycinanki i malowanie farbami. Do tworzenia arcydzieł warto wykorzystać m.in. plastelinę, kolorowy papier, a także różnego rodzaju masy np. masę solną. By tworzyć figury przestrzenne, możecie wykorzystać to, co macie pod ręką, a już spełniło wcześniej swoje zadanie, czyli np. kartony, rolki po papierze toaletowym, papier śniadaniowy itp. Dużym urozmaiceniem będzie np. zamiana kartki na… kamienie lub drewienka. Co ważne, do malowania sprawdzą się też nietypowe „farby”. Można skorzystać np. z piasku i soli, które przykleją się na kartkę wcześniej posmarowaną klejem. Można również stworzyć farby z… przypraw. I właśnie na tym będzie polegała dzisiejsza zabawa. Zobaczcie sami!

Pachnące obrazki… Malujemy przyprawami!

Przygotujcie pojemniczki (np. nakrętki po butelkach) i następujące przyprawy: słodką paprykę, kurkumę, imbir, pieprz, bazylię (lub dowolne inne, zielone i suszone zioła, byle kolorowe!) oraz cynamon. Następnie każde osobno połączcie z kilkoma kroplami wody i… do dzieła. Wystarczy wziąć kartkę papieru oraz pędzle i tworzyć piękne, pachnące obrazy. Powodzenia!

Reklama

Materiał powstał z udziałem KINDER Niespodzianki

Reklama
Reklama
Reklama