Naszyjnik z płyt CD – pomysł na prezent na Dzień Matki lub inne okazje

Niezwykle efektowny, oryginalny, a do tego niedrogi prezent dla mamy lub babci? Taki właśnie jest naszyjnik z płyt CD. Przedmioty, których potrzebujesz do jego wykonania, prawdopodobnie masz u siebie w domu. Wystarczy kilkanaście minut, by zrobić prezent na Dzień Mamy, który na zawsze pozostanie w jej pamięci i sercu.

Reklama

Naszyjnik z płyt CD – do wykonania potrzebujesz:

 • skaj lub inny kawałek materiału
 • nożyczki
 • klej
 • płyta CD
 • wstążka

Zobacz też: Pomysły na prezenty dla mamy

Naszyjnik z płyt CD – instrukcja krok po kroku

 1. Wytnij z kawałka materiału kształt naszyjnika. Jeśli chcesz, żeby twój naszyjnik miał kształt trójkąta – wytnij prostokąt, złóż na pół i zetnij boki (zobacz to na filmie).
 2. Posmaruj wewnętrzną część materiału klejem i mocno przyciśnij. Jeśli pojawią się bąble powietrza, usuń je, dokładnie rozcierając materiał. Materiał sklejamy ze sobą, by był sztywniejszy, jeśli materiał którego używasz jest sztywny możesz pominąć ten krok.
 3. Zainstalowanie zawieszki. Przetnij wstążkę na pół. Niebłyszczący kawałek wstążki smarujemy klejem na wysokość wyciętego z materiału trójkąta i przyklejamy do jednego z jego boków. Powtarzamy czynność z drugą wstążką, przyklejając ją do drugiego boku. Wystające fragmenty przycinamy nożyczkami. Pamiętaj, by wstążkę ciąć pod kątem - tak będzie ładniej wyglądać.
 4. Ozdabianie naszyjnika. Potnik płytę CD na małe kawałeczki. Płyta CD jest dość sztywna dlatego lepiej pociąć ją wcześniej samemu, a dziecku dać już gotowe małe kawałki tylko do przyklejania. Nie przejmuj się wystającym spod kawałków płyt białym klejem – jeśli użyjesz kleju typu vicol po wyschnięciu stanie się on przezroczysty i bezbarwny.

Naszyjnik z płyt CD – rady i wskazówki

 • Jeśli użyjesz kawałka grubego filcu zamiast skóry ekologicznej (punkt 1) wystarczy pojedyncza warstwa materiału (unikniesz wtedy sklejania).
 • Zamiast wstążki, możesz użyć starego łańcuszka albo kawałka sznurka.
 • Do ozdobienia naszyjnika, zamiast płyt CD możesz użyć gotowych samoprzylepnych kolorowych kamyków.
Reklama

Sprawdź, o czym marzą mamy na Dzień Matki - zdradzają dzieci

Reklama
Reklama
Reklama