Prezent na Dzień Babci z masy solnej to świetna propozycja, by upominek był oryginalny. Babcia, ale również dziadek – z pewnością ucieszą się z własnoręcznie wykonanego przez wnuczka podarku. Dziecko może też zrobić laurkę dla babci i dziadka, wyrecytować wierszyk lub przygotować ciasto. Możecie skorzystać z naszego przepisu na masę solną.

Reklama

Masa solna: Dzień Babci i Dziadka - propozycje:

  1. Prezent z masy solnej dla babci - choineczka
  2. Prezent z masy solnej dla babci - proste serduszka
  3. Ozdoby z masy solnej na Dzień Babci - rybki
  4. Upominki z masy solnej dla babci i dziadka - serduszka z buźkami
  5. Prezent na Dzień Babci z masy solnej - kotki
  6. Prezent z masy solnej dla babci - napis

Prezent z masy solnej dla babci - choineczka

Choineczka będzie prostą do wykonania ozdobą. U niektórych dziadków 21 i 22 stycznia pewnie będzie jeszcze stała świąteczna choinka, a więc może prezent od wnuczka zdąży jeszcze na niej zawisnąć :)

prezent z masy solnej dla babci
Adobe Stock

Prezent z masy solnej dla babci - proste serduszka

Ta propozycja będzie dobra również dla młodszych dzieci. Uformowanie prezentu w kształcie serduszka nie będzie bardzo trudne. Jeśli jednak maluch jest za mały - użyjcie foremek, np. tych do bożonarodzeniowych pierniczków.

prezent z masy solnej dla babci - proste serduszka
Adobe Stock

Ozdoby z masy solnej na Dzień Babci - rybki

Przy rybkach z masy solnej trzeba się już odrobinę bardziej napracować. Tę ozdobę możecie wykonać w kilku wariantach: każdą rybkę oddzielnie lub połączone. Będzie to idealny prezent dla dziadka, który uwielbia wędkować.

Zobacz także
prezent z masy solnej dla babci - rybki
Adobe Stock

Upominki z masy solnej dla babci i dziadka - serduszka z buźkami

Te serduszka również są dość łatwe w wykonaniu. Cała magia tkwi jednak w tym, jak je ozdobicie. Tutaj potrzebna będzie odrobina kreatywności - serduszka z pięknymi ustami lub rumieńcami? Świetny pomysł! Możecie również dorobić im rączki i nóżki, np. ze sznureczka i tasiemki.

prezent z masy solnej dla babci - serduszka z buźkami
Adobe Stock

Prezent na Dzień Babci z masy solnej - kotki

Kotki będą z kolei idealne dla miłośniczek i miłośników tych zwierząt. Jeśli dodacie do nich serduszko z masy solnej - dziadkowie będą zachwyceni.

prezent z masy solnej dla babci - kotki
Adobe Stock

Prezent z masy solnej dla babci - napis

Napis to najbardziej uniwersalna z propozycji. Możecie przygotować taki, jaki chcecie. Może właśnie przez ozdobę „LOVE” zakomunikujecie dziadkom, jak bardzo ich kochacie? A może będzie to imię babci i dziadka? Decyzja należy do was.

prezent z masy solnej dla babci - napis
Adobe Stock

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama