zaproszenie na dzień babci i dziadka
Adobe Stock
Święta i uroczystości

Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka – wzory

Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka to dobry sposób, żeby poinformować o uroczystości w przedszkolu lub żłobku. Wydrukuj i zrób zaproszenie według wzoru – to łatwe!

Wręcz zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka odpowiednio wcześnie, żeby dziadkowie twojego dziecka na pewno pojawili się na przedstawieniu w przedszkolu lub żłobku. To ważna uroczystość nie tylko dla nich, ale i dla dziecka. Nie musisz kupować gotowych zaproszeń lub czekać, aż dziecko przyniesie je z przedszkola – możesz wydrukować gotowy wzór zaproszenia dla babci i dziadka.

Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka

W zaproszeniu na przedstawienie lub występ z okazji Dnia Babci i Dziadka podaj miejsce, datę i godzinę, o której się ono odbędzie. Możesz też napisać krótki wierszyk o babci i dziadku. Do zrobienia zaproszenia potrzebne będą:

  • drukarka
  • kolorowy blok techniczny
  • klej
  • mazaki

Możesz wydrukować gotowe zaproszenie lub pomóc dziecku wykonać je samodzielnie – na wzór laurki dla babci i dziadka. Może wręczycie je dziadkom wraz ze specjalnie na tę okazję upieczonym ciastem dla babci i dziadka?

Zaproszenia na Dzień Babci i Dziadka: wzory

Wybierz jeden z poniższych wzorów zaproszenia dla babci i dziadka i wydrukuj w kolorze. Następnie wytnij je i naklej na kolorową kartkę bloku technicznego – w ten sposób będzie trwalsze. Możesz też wydrukować je od razu na grubszym papierze. Mazakami napisz treść na zaproszeniu. Kliknij wybrany wzór zaproszenia na Dzień Dziadka i Babci, żeby je wydrukować:

 

Zaproszenie na Dzień babci i Dziadka – wzór 1

zaproszenie na dzień babci i dziadka do druku wersja 2
mamotoja.pl

Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka – wzór 2

zaproszenie na dzień babci i dziadka do druku wersja 3
mamotoja.pl

Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka – wzór 3

zaproszenie na dzień babci i dziadka do druku
mamotoja.pl

Zaproszenie na Dzień babci i Dziadka – wzór 4

zaproszenie na dzień babci i dziadka do druku wersja 4
mamotoja.pl


Zobacz też:

Czy obchodzisz Dzień Kobiet? [SONDA ULICZNA]

dzień babci i dziadka
AdobeStock
Święta i uroczystości
Dzień Babci i Dziadka 2022 –​ kiedy obchodzimy, jaka jest historia tych świąt?
Dzień Babci i Dziadka przypada w styczniu. To dwa osobne święta, które często obchodzi się tego samego dnia. Opisujemy historię Dnia Babci i Dziadka oraz związane z nim tradycje w Polsce i na świecie.

Dzień Babci i Dziadka to połączone obchody dwóch świąt – Dnia Babci, przypadającego 21 stycznia i Dnia Dziadka, który wypada 22 stycznia. Babcie i dziadkowie najczęściej świętują razem, bo tak jest po prostu wygodnie. W przedszkolach, szkołach i wielu domach uroczystości z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka odbywają się w tym samym terminie.  Spis treści: Kiedy przypada Dzień Babci i Dziadka – data Historia Dnia Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka na świecie Pomysł na Dzień Babci i Dziadka Babcia i dziadek – bardzo ważne postacie Dzień Babci i Dziadka – data Dzień Dziadków wypada zwykle w terminie Dnia Babci lub Dnia Dziadka, czyli 21 lub 22 stycznia. Przedszkola, szkoły, a także wiele rodzin czci nestorów rodzin zazwyczaj 21 stycznia, czyli w Dniu Babci, który wypada w kalendarzu przed Dniem Dziadka. Tego dnia przedszkolaki i uczniowie zapraszają dziadków na specjalne występy, recytują dla nich wierszyki, składają życzenia i wręczają własnoręcznie wykonane laurki.  Dzień Babci i Dziadka na świecie Wspólne obchody Dnia Babci i Dziadka mają też swoją tradycję na świecie – w USA obchodzi się N ational Grandparents Day (Narodowe Święto Dziadków), podobnie jest w Kanadzie, Turcji, Włoszech i Wielkiej Brytanii.  W USA – National Grandparents Day, czyli Narodowy Dzień Dziadków, jest nawet świętem o charakterze państwowym – ma swój hymn i kwiatowy symbol w postaci niezapominajki. Niezapominajki przypisane są do Dnia Babci i Dziadka również we Włoszech. Włosi czczą swoich dziadków w dniu, gdy w kościele katolickim świętowany jest Dzień Aniołów Stróżów. To również wymowny symbol szczególnej troski, jaką dziadkowie roztaczają nad wnukami (poznaj inne ciekawostki dotyczące święta babć i dziadków ). Historia Dnia Babci i Dziadka Ustanowienie wspólnego Dnia Babci i...

kiedy jest Dzień Dziadka
Fotolia
Święta i uroczystości
Dzień Dziadka 2022 – kiedy jest Dzień Dziadka w Polsce i na świecie?
Dzień Dziadka jest obchodzony w styczniu. Ale tylko w Polsce. Na świecie dziadkowie świętują w różnych miesiącach. Sprawdź datę Dnia Dziadka, żeby nie przegapić tego święta. W ramach jego obchodów przygotuj dziadkowi odpowiednią niespodziankę.

Dzień Dziadka obchodzimy w Polsce 22 stycznia. Święto wypada w kalendarzu tuż po Dniu Babci. Świętowane jest w naszym kraju hucznie od lat osiemdziesiątych XX wieku. Zgodnie z tradycją, wnuki obdarowują wtedy swoich dziadków laurkami i drobnymi prezentami, śpiewają im piosenki i recytują wierszyki. Dzień Dziadka to ważna uroczystość w przedszkolach i szkołach. Dziadkowie i babcie zapraszani są na specjalne apele z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz na przedstawienia na ich cześć. Wyjaśniamy, jaka jest historia Dnia Dziadka, kiedy wypada Dzień Dziadka na świecie i jak się go świętuje? Spis treści: Skąd się wziął Dzień Dziadka? Dzień Dziadka: kiedy i jak obchodzony jest na świecie? 22 stycznia 2022: Dzień Dziadka w uroczystej oprawie Skąd się wziął Dzień Dziadka? Pierwszy raz Dzień Dziadka obchodzono w Polsce w 1981 roku. W 2022 roku będziemy więc celebrować święto dziadków już po raz 40. Powodem wpisania tego święta do kalendarza był... istniejący już od wielu lat Dzień Babci (święto wprowadzono w 1964 roku). Początkowo Dzień Dziadka miał być obchodzony 30 maja – w dzień urodzin słynnego piosenkarza, Mieczysława Fogga. Ostatecznie jednak święto polskich dziadków ustanowiono dzień bo Dniu Babci, czyli dokładnie 22 stycznia.  Dzień Dziadka: kiedy i jak obchodzony jest na świecie? Dzień Dziadka na świecie obchodzony jest w różnych terminach. Wciąż są też kraje, w których dziadkowie nie mają swojego święta. Przykładem jest Bułgaria lub Norwegia. Wszędzie tam, gdzie świętuje się Dzień Dziadka, seniorzy rodu mogą liczyć na moc serdeczności ze strony swych wnuków. Życzeniom często towarzyszą upominki, których wartość zależy od możliwości finansowych i od pomysłowości wnucząt. Dzień Dziadka na świecie:  we Włoszech  – 2 października (w święto Aniołów Stróżów), w...

laurki dla babci i dziadka
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Laurki dla babci i dziadka – 14 wzorów do wydruku
Laurki dla babci i dziadka wyrażają wdzięczność i miłość do seniorów. Dziecko nie musi ich robić od początku do końca samodzielnie, ale jednak powinno mieć własny wkład w ich wykonanie. W przypadku młodszych dzieci najprostszym rozwiązaniem jest wydrukowanie laurki dla babci i dziadka i danie ich dziecku do pokolorowania.

Laurki dla babci i dziadka to obowiązkowy prezent z okazji ich święta lub urodzin. Nawet małe dziecko na pewno chętnie samo przygotuje prostą laurkę, którą wystarczy wydrukować i pokolorować. Musisz mu tylko trochę pomóc. Razem z dzieckiem wybierzcie taki wzór laurki dla babci i dziadka, jaki najbardziej wam się podoba, kliknijcie i wydrukujcie gotowy do pokolorowania obrazek. Nie zapomnijcie o wpisaniu życzeń! Możecie napisać coś własnymi słowami (niech dziecko powie ci, co chciałoby tam zamieścić) albo wykorzystać np. jeden z  wierszy dla Babci i Dziadka  lub cytatów i sentencji o dziadkach .   Laurki dla babci i dziadka wzory: Portret babci i dziadka – szablon do pokolorowania Portret babci i dziadka – oddzielne laurki-portrety Laurki dla babci i dziadka – kwiecisty wzór Laurki dla babci i dziadka – uśmiechnięte kwiaty Dzień Babci i Dziadka – laurki z tulipanami Laurki dla babci i dziadka – wzory z makami Laurki dla babci i dziadka z chabrami Laurki dla babci i dziadka – wzory z nagietkami Laurki dla babci i dziadka ze stokrotkami Kwiatowe laurki dla babci i dziadka Laurki dla babci i dziadka – z szarotkami Laurki dla babci i dziadka – z wnuczkiem Laurki dla babci i dziadka – z uroczymi kwiatkami Kwiatek-serduszko – laurki dla dziadków 1. Portret babci i dziadka – szablon do pokolorowania J eśli dziadkowie od lat tworzą zgodną parę, na pewno ucieszą się z takiej laurki. Wzór ma sporo szczegółów – raczej dla starszego malucha.  2. Portret babci i dziadka – oddzielne laurki-portrety Nawet jeśli babcia i dziadek nie wyglądają tak jak na naszych laurkowych portretach, to taka laurka będzie dla nich pięknym prezentem od wnuczka. 3. Laurki dla babci i dziadka –...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz