pomysły na dzień babci i dziadka
Fotolia
Święta i uroczystości

Pomysły na prezent na Dzień Babci i Dziadka – co kupić, a co zrobić własnoręcznie?

Szukasz pomysłu na Dzień Babci i Dziadka? Jeśli maluch jest mały, przygotuj od niego jakiś drobiazg dla dziadków. Starsze dziecko może zrobić laurkę, pokolorować obrazek lub zrobić prezent własnoręcznie.

Oto kilka sprawdzonych pomysłów na Dzień Babci i Dziadka oraz garść dodatkowych podpowiedzi na to, jak podziękować babciom i dziadkom za to, że są i troszczą się o swoje wnuki z tak wielką miłością. Rozpieszczają, pozwalają patrzeć na życie z innej perspektywy – dzięki ich wspomnieniom mamę i tatę można zobaczyć nie tylko jako poważnych dorosłych, ale także jako maluchy, które rozbijały kolana i grymasiły przy zupie z kluskami.

Spis treści:

Czy obchodzisz Dzień Kobiet? [SONDA ULICZNA]

Pomysł na Dzień Babci i Dziadka – wspólny obiad

Zaproszenie dziadków na uroczysty obiad jest dobrym rozwiązaniem dla tych rodzin, które biegają z życzeniami od domu jednej babci do domu drugiej. Wszyscy – dziadkowie z jednej i drugiej strony – mogą spotkać się w jednym czasie i miejscu na uroczystym obiedzie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wybierzcie na tę okazję któryś z dni weekendowych – wtedy najpewniej wszyscy będą mieli wolne i będą mogli spędzić więcej czasu z wnuczkami. Zaangażuj dziecko w przygotowanie poczęstunku – szykowanie potraw, nakrywanie do stołu. Podczas spotkania możecie uhonorować gości w dodatkowy sposób – różne pomysły na Dzień Babci i Dziadka poniżej:

Pomysł na upominek na Dzień Babci i Dziadka – fotokalendarz

Myśląc o tym, co może ucieszyć babcię i dziadka, dzieci mają szansę lepiej ich poznać, a także dowiedzieć się, że sztuka obdarowywania nie polega na wręczeniu czegoś, co nam wydaje się interesujące, ale na znalezieniu rzeczy, która ucieszy osobę, która ją otrzyma. Własnoręcznie przygotowany prezent dla dziadków ucieszy ich jeszcze bardziej, bo będzie oznaczał włożenie w niego całego serca. Kalendarz dla babci i dziadka można zrobić własnoręcznie albo przygotować go na stronie internetowej, która specjalizuje się w kalendarzach i fotoksiążkach. Zamiast kalendarza możesz po prostu wywołać piękne zdjęcie dziadków z wnukami i włożyć w ozdobną ramkę. 

Fajne pomysły na dzień babci i dziadka – domowe występy

Jeśli dziadkowie mieszkają daleko, można sfilmować i wysłać dziadkom płytę z nagraniem jak dziecko śpiewa, tańczy dla dziadków lub recytuje wierszyk, zabawną rymowankę lub życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Możesz też wysłać nagranie e-mailem lub wrzucić do sieci. Taka żywa laurka dla babci i dziadka może być wzruszającym prezentem.

Nie masz pomysłu na przedstawienie? Maluch może zaprezentować babci występ gimnastyczny (fikołki, podrzucanie piłki, wirowanie wstążką na patyku). Maluchy lubią śpiewać – łatwy w realizacji jest minirecital dla dziadków. W przygotowaniu występów pomogą wam:

Pomysły plastyczne na dzień babci i dziadka

Gdy dziecko samo wykonuje prezent dla bliskiej osoby, mocniej angażuje się w przeżywanie okazji, na którą go szykuje. Dowiaduje się też, że bardziej niż wartość materialna prezentu liczy się to, by podarowano go prosto z serca. Poniżej podpowiadamy, jakie prezenty z papieru lub inne upominki plastyczne można zrobić dla dziadków:

Dzień Babci i Dziadka: pomysły na prezent

Jeśli twoje dziecko jest zbyt małe, aby własnoręcznie przyszykować prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka, możesz w jego imieniu podarować swoim rodzicom i teściom okolicznościowe upominki. Dla tych, którzy potrzebują podpowiedzi, co sprezentować z tej okazji, mamy sporą garść pomysłów:

Mamy nadzieję, że z naszymi podpowiedziami uda się wam przygotować wyjątkowe prezenty dla dziadków, które będą dla nich miłą pamiątką i wyrazem miłości, jaką ich darzą wnuki i ich rodzice.

Zobacz też:

Życzenia dla dziadka na laurkę
AdobeStock
Święta i uroczystości
Życzenia dla dziadka: wesołe, krótkie wierszyki na laurkę dla dziadka
Najlepsze życzenia dla dziadka, dzięki którym powiesz mu "kocham cię, dziękuję, że jesteś". Zabawne i wzruszające wierszyki i rymowanki idealne na kartkę dla ukochanego dziadka.

Dziadkowie mają swoje szczególne święto 22 stycznia, czyli w Dzień Dziadka , ale nie tylko wtedy o nich pamiętajmy. Poniższe życzenia dla dziadka świetnie nadadzą się również z okazji imienin czy urodzin ukochanego dziadziusia. Proponujemy różne wierszyki i rymowanki, które na pewno spodobają się wszystkim dziadkom i wywołają na ich twarzach promienne uśmiechy. Życzenia można wpisać na laurkę dla dziadka lub po prostu pięknie wyrecytować. Drogi prezent nie jest konieczny, ale samodzielnie upieczone ciasto dla dziadka lub zrobiony własnoręcznie, niepowtarzalny prezent na pewno będą miłą niespodzianką.  A oto życzenia, które możecie wykorzystać, by podziękować dziadkom za to, że są i troszczą się o was: Wesołe życzenia dla dziadka Wierszyki dla dziadka na laurkę Życzenia na Dzień Dziadka do wyrecytowania Życzenia dla dziadka do wysłania SMS-em Wesołe życzenia dla dziadka Dla Dziadunia dzięcioł stuka, ryczy krowa, brzęczy mucha, osioł skacze, aż do nieba, zawsze Dziadka kochać trzeba! * Dzisiaj dzień jest nadzwyczajny, dzisiaj dziadek mój świętuje. Wnuczka biegnie z życzeniami, dziadka w czoło wycałuje!  * Dużo czasu wolnego, samych przyjemności, Jak najmniej kłopotów i wiele radości! Nic do naprawiania, dźwigania, trzepania, Tylko miękki fotel i coś do chrupania.  Wierszyki dla dziadka na laurkę Ty dziadku, dla gromadki wnuków kochających jesteś podporą, przykładem i siłą. Życzymy Ci dzisiaj, aby szczęścia słońce zawsze dla Ciebie, Dziadziu, radością świeciło! * Niech Ci zdrowie i siły służą, Żyj nam dziaduniu sto lat. Niech Ci zdrowie i siły służą, Niech troski żadne Twego czoła nie chmurzą i z wnuków bądź zawsze rad! * Dziadku! Niech stale radość i uciecha Twoją zdobi skroń, I niebo niech Ci się uśmiecha, A Boska zawsze ochrania dłoń.  *...

prezent na dzień babci i dziadka
AdobeStock
Święta i uroczystości
Najlepszy prezent na Dzień Babci i Dziadka od wnucząt (4 oryginalne pomysły)
Prezent na Dzień Babci i Dziadka to kwestia dobrego pomysłu. Przyda się znajomość upodobań babci i dziadka, choć oryginalny prezent od wnuczki i wnuczka to gwarancja uśmiechu na twarzach bliskich. Oto cztery najlepsze propozycje, które sprawią radość i wywołają wzruszenie.

Prezent na Dzień Babci i Dziadka to sposób, by okazać bliskim uczucia oraz podziękować za miłość i oddanie. Najlepszy jest prezent od serca, z osobistą dedykacją, wierszykiem albo wzruszającym zdjęciem. Ale jeśli wciąż szukasz fajnego pomysłu na prezent dla babci i dziadka od wnuków, sprawdź nasze najciekawsze propozycje w przystępnych cenach. Najlepsze pomysły na prezent na Dzień Babci i Dziadka Laurka i kwiatek to zawsze dobry pomysł na prezent od wnuków dla dziadków. Jeśli lubicie piec, możecie też samodzielnie zrobić ciasto na Dzień Babci i Dziadka. Jeśli jednak chcecie zaskoczyć ich czymś więcej, możecie zdecydować się na bardziej oryginalny upominek: kalendarz z rodzinnymi zdjęciami, poduszkę z dedykacją lub album. Zachęcamy też, aby użyć swoich zdolności plastycznych i wykonać dla dziadków prezent DIY ! Najlepszy prezent na Dzień Babci i Dziadka: Kalendarz na prezent dla babci i dziadka Poduszka z dedykacją dla dziadków Album w prezencie dla babci i dziadka Prezent dla babci i dziadka wykonany samodzielnie Praktyczny prezent dla babci i dziadka: kalendarz Kalendarz to dobry pomysł na prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka. Święto dziadków wypada w styczniu, więc jest szansa, że wasi bliscy nie mają jeszcze kalendarza na nowy rok. Oczywiście nie powinien to być pierwszy lepszy kalendarz, ale tzw. fotokalendarz   wypełniony waszymi rodzinnymi zdjęciami . Mogą to być fotografie dziadków z wnukami, zdjęcia całej rodziny lub tylko wnuków. Taki prezent niewątpliwie zachwyci dziadków i wzruszy. Pamiętajcie, zrobienie takiego kalendarza na zamówienie potrwa co najmniej kilka dni. Nie odkładajcie zakupu na ostatnią chwilę. Wzruszający prezent dla dziadków: poduszka z dedykacją Poduszka na prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka powinna być miękka, estetyczna i ze specjalną dedykacją. Poduszka to doskonały...

Laurka dla dziadka wzory
AdobeStock
Babcia i Dziadek
Laurka dla dziadka – 3 oryginalne wzory
Laurka dla dziadka na Dzień Dziadka i inne uroczystości w ciągu roku. Trzy wzory, które podbiją serce każdego dziadziusia.

Nie wiesz, jak narysować laurkę dla dziadka? Oto 3 propozycje: tradycyjna kolorowanka, laurka origami i medal dla najwspanialszego dziadka na świecie. Cenniejsze niż 1000 słów. Laurka dla dziadka – origami Dziadek na pewno doceni trudną sztukę składania papieru jaką jest origami. Przygotuj kartkę papieru i według podanej niż instrukcji złóż z niej małego liska. To łatwiejsze niż myślisz.   Co będzie potrzebne: arkusz pomarańczowego papieru formatu A4 wzór do złożenia liska – znajdziesz go niżej. grubszy karton w dowolnym kolorze (format A4 – jeśli chcesz mieć składaną laurkę, A5 – jeśli laurka ma być dwustronnym obrazkiem) czarny pisak do narysowania liskowi oczu i nosa klej do papieru Sposób wykonania: Z pomarańczowego papieru wytnij kwadrat i złóż go według instrukcji podanej niżej. Liska, który z niego powstanie, przyklej na kartonie. Na górze wpisz dedykację. Na odwrocie możesz umieścić życzenia dla dziadka , wierszyk lub dodatkowy rysunek. Jak zrobić liska techniką origami? Laurka dla dziadka – kolorowanka Bukiet kwiatków na Dzień Dziadka ? To byłoby zbyt banalne. Szukasz oryginalnej laurki kolorowanki ? Nawet jeśli w domu dziadka nie mieszka żaden zwierzak, kotek pokolorowany przez wnuczka zajmie w nim honorowe miejsce. Pomaluj go kredkami lub farbami według wzoru lub zgodnie ze twoją fantazją. Kliknij i wydrukuj:   Laurka dla dziadka – medal Ta laurka najlepiej podkreśli siłę uczuć wnuczka. Wystarczy wydrukować ją na grubszym (tzw. wizytówkowym papierze). Na odwrocie można wpisać wierszowane życzenia z okazji Dnia Dziadka albo po prostu dołączyć kartkę do własnoręcznie przygotowanego prezentu dla dziadka . Kliknij i wydrukuj:   Zobacz też: Laurki dla babci i dziadka Ciekawy prezent dla babci i dziadka...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj