Oto kilka sprawdzonych pomysłów na Dzień Babci i Dziadka oraz garść dodatkowych podpowiedzi na to, jak podziękować babciom i dziadkom za to, że są i troszczą się o swoje wnuki z tak wielką miłością. Rozpieszczają, pozwalają patrzeć na życie z innej perspektywy – dzięki ich wspomnieniom mamę i tatę można zobaczyć nie tylko jako poważnych dorosłych, ale także jako maluchy, które rozbijały kolana i grymasiły przy zupie z kluskami.

Reklama

Spis treści:

Pomysł na Dzień Babci i Dziadka – wspólny obiad

Zaproszenie dziadków na uroczysty obiad jest dobrym rozwiązaniem dla tych rodzin, które biegają z życzeniami od domu jednej babci do domu drugiej. Wszyscy – dziadkowie z jednej i drugiej strony – mogą spotkać się w jednym czasie i miejscu na uroczystym obiedzie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wybierzcie na tę okazję któryś z dni weekendowych – wtedy najpewniej wszyscy będą mieli wolne i będą mogli spędzić więcej czasu z wnuczkami. Zaangażuj dziecko w przygotowanie poczęstunku – szykowanie potraw, nakrywanie do stołu. Podczas spotkania możecie uhonorować gości w dodatkowy sposób – różne pomysły na Dzień Babci i Dziadka poniżej:

Propozycje prezentów doświadczeniowych na Dzień Babci i Dziadka

Wspomniany wyżej obiad to nic innego jak właśnie przykład prezentu doświadczeniowego. W tego typu upominkach liczy się bowiem nie konkretny przedmiot, a chwile spędzone inaczej niż zwykle. I tak z okazji Dnia Babci i Dziadka, można:

  • zaprosić ukochanych seniorów do kina lub na koncert czy do teatru,
  • zafundować im relaksacyjny masaż w salonie spa,
  • wykupić kurs tańca, warsztaty jogi lub przygotowania potraw kuchni z różnych zakątków świata,
  • sprezentować im lot w tunelu aerodynamicznym (oczywiście, jeśli dziadkowie lubią adrenalinę),
  • kupić wejściówki na bal lub przyjęcie karnawałowe.

Wybierając prezent doświadczeniowy możesz trafić w dziesiątkę, jeśli weźmiesz pod uwagę zainteresowania, stan zdrowia i styl życia babci i dziadka.

Zobacz także

Pomysł na upominek na Dzień Babci i Dziadka – fotokalendarz

Myśląc o tym, co może ucieszyć babcię i dziadka, dzieci mają szansę lepiej ich poznać, a także dowiedzieć się, że sztuka obdarowywania nie polega na wręczeniu czegoś, co nam wydaje się interesujące, ale na znalezieniu rzeczy, która ucieszy osobę, która ją otrzyma. Własnoręcznie przygotowany prezent dla dziadków ucieszy ich jeszcze bardziej, bo będzie oznaczał włożenie w niego całego serca. Kalendarz dla babci i dziadka można zrobić własnoręcznie albo przygotować go na stronie internetowej, która specjalizuje się w kalendarzach i fotoksiążkach. Zamiast kalendarza możesz po prostu wywołać piękne zdjęcie dziadków z wnukami i włożyć w ozdobną ramkę.

Fajne pomysły na dzień babci i dziadka – domowe występy

Jeśli dziadkowie mieszkają daleko, można sfilmować i wysłać dziadkom płytę z nagraniem jak dziecko śpiewa, tańczy dla dziadków lub recytuje wierszyk, zabawną rymowankę lub życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Możesz też wysłać nagranie e-mailem lub wrzucić do sieci. Taka żywa laurka dla babci i dziadka może być wzruszającym prezentem.

Nie masz pomysłu na przedstawienie? Maluch może zaprezentować babci występ gimnastyczny (fikołki, podrzucanie piłki, wirowanie wstążką na patyku). Maluchy lubią śpiewać – łatwy w realizacji jest minirecital dla dziadków. W przygotowaniu występów pomogą wam:

Po występach możecie zorganizować rodzinne zabawy z dziadkami, które łączą pokolenia.

Pomysły plastyczne na dzień babci i dziadka

Gdy dziecko samo wykonuje prezent dla bliskiej osoby, mocniej angażuje się w przeżywanie okazji, na którą go szykuje. Dowiaduje się też, że bardziej niż wartość materialna prezentu liczy się to, by podarowano go prosto z serca. Poniżej podpowiadamy, jakie prezenty z papieru lub inne upominki plastyczne można zrobić dla dziadków:

Dzień Babci i Dziadka: pomysły na prezent

Jeśli twoje dziecko jest zbyt małe, aby własnoręcznie przyszykować prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka, możesz w jego imieniu podarować swoim rodzicom i teściom okolicznościowe upominki. Dla tych, którzy potrzebują podpowiedzi, co sprezentować z tej okazji, mamy sporą garść pomysłów:

Zanim dokonasz wyboru, pomyśl, z jakiego prezentu najbardziej ucieszą babcia i dziadek. Czy lepiej, żeby był to prezent praktyczny, czy po prostu taki, którego celem jest sprawienie przyjemności.

Mamy nadzieję, że z naszymi podpowiedziami uda się wam przygotować wyjątkowe prezenty dla dziadków, które będą dla nich miłą pamiątką i wyrazem miłości, jaką ich darzą wnuki i ich rodzice.

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama