Na przestrzeni ostatnich lat wzrosła świadomość w zakresie designu i dekoracji wnętrz. Dzięki temu coraz większe uznanie zdobywa, marginalizowana do niedawna, sztuka użytkowa. Obejmuje ona unikatowe przedmioty codziennego użytku – od szkatułek na biżuterię po detale wykończenia mebli. Również elementy wyposażenia kuchni, na przykład kubki, są traktowane jako elementy sztuki użytkowej. Wykonane z materiału o wysokiej jakości, pokryte niebanalną grafiką, staną się piękną ozdobą stołu.

Reklama

Marka Gerlach, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów ceniących unikatowe produkty, wzbogaciła swoje portfolio o limitowaną serię porcelany Designer Collection. Składa się ona z dwóch zestawów kubków – oryginalnego połączenia sztuki z formą użytkową. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim wyjątkowe wzornictwo tych produktów. Porcelana pokryta jest motywami zaczerpniętymi z dzieł dwojga znanych polskich malarzy, którzy reprezentują sztukę współczesną – Beaty Murawskiej oraz Mikołaja Kasprzyka.

Dzieła Beaty Murawskiej są niezwykle sensualne, stanowią odzwierciedlenie kobiecości i afirmacji życia. Na płótnach tej artystki możemy podziwiać pola pełne delikatnych tulipanów, rajskie ogrody, rozmarzone kobiety w otoczeniu kwiatów. Forma przedstawień zmierza często w kierunku abstrakcji. Obrazy charakteryzują się jasnymi, czystymi barwami i gęstą fakturą farby – co jest niezwykle emocjonalnym i harmonijnym zestawieniem. W takiej estetyce utrzymane są właśnie kubki dostępne w ofercie marki Gerlach. Porcelana z grafiką artystki wprowadzi powiew świeżości do każdej kuchni.

Żonglerzy, muzycy, tancerze, pojedynkujące się pary – postacie, które wyglądają, jakby wycięto je z renesansowych obrazów – to znak rozpoznawalny malarstwa Mikołaja Kasprzyka. Artysta w swoich dziełach łączy poetycki styl z chłodnym, ironicznym dystansem obserwatora. Ścianki porcelanowych kubków firmy Gerlach to doskonałe miejsce na zamieszczenie reprodukcji obrazów. Ich bohaterowie opowiedzą niezwykłą historię za każdym razem, kiedy sięgnie się po niebanalnie ozdobione naczynia. To propozycja dla osób, które doceniają subtelne i zarazem niekonwencjonalne wzornictwo.

Gerlach
materiały prasowe

Designer Collection to linia skierowana do klientów doceniających wartość sztuki użytkowej. Nasze kubki powstały przy współpracy z uznanymi malarzami, stanowiąc tym samym unikatową i wyróżniającą się na rynku propozycję. Taka porcelana to idealny prezent nie tylko dla miłośników designu, ale dla wszystkich, którzy cenią sobie oryginalność i jakość – podkreśla Agnieszka Cichewicz, Brand Manager w firmie Gerlach.

Zobacz także

Designer Collection to nie tylko przykuwające uwagę wzornictwo, ale także najwyższa jakość produktów. Kubki z tej serii wykonane są z porcelany kostnej (Bone China), do której dodaje się popiół z kości zwierzęcych. Dzięki temu porcelana wyróżnia się wśród tradycyjnych wyrobów ceramicznych odcieniem bieli, lekkością i przejrzystością. Jest także bardziej odporna na stłuczenia czy inne uszkodzenia mechaniczne.

Porcelana z serii Designer Collection dostępna jest w dwóch zestawach składających się z czterech kubków. Każdy komplet ma eleganckie opakowanie oraz ulotkę zawierającą informacje na temat twórczości Beaty Murawskiej bądź Mikołaja Kasprzyka.

Reklama

Cena jednego zestawu wynosi 159 zł brutto.

Reklama
Reklama
Reklama