Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
maseczki chirurgiczne z filtrem
Adobe Stock
Zakupy

Maseczki chirurgiczne z filtrem: gdzie kupić maseczki ochronne FFP2 i FFP3?

Maseczki chirurgiczne są obowiązkowe w przestrzeni publicznej. Obecnie nie można wyjść na ulicę bez specjalnych maseczek ochronnych. Tymczasem maseczki chirurgiczne z filtrem ekspresowo znikają ze sklepów. Wiemy, gdzie jeszcze można kupić maseczki filtrujące w dobrych cenach!

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia noszenie zwykłych maseczek, np. bawełnianych, jest niewystarczające. Polacy muszą na co dzień zakładać maseczki chirurgiczne lub maseczki ochronne z filtrem. Cena maseczki chirurgicznej różni się w zależności od rodzaju maski oraz sklepu. Te najtańsze wyprzedają się błyskawicznie!

Czy warto kupić maseczkę antysmogową? [WIDEO]

Maseczki chirurgiczne: co to jest?

Maseczki chirurgiczne to najprostsze maski jednorazowe stosowane w służbie zdrowia. Takie maseczki ochronne spełniają europejską normę EN14683 i zatrzymują aerozole biologiczne o cząsteczkach wielkości ok. 3 mikrometrów. Są więc bardzo skuteczne i dość tanie. Warto kupić od razu zapas maseczek chirurgicznych, by przestrzegać rozporządzenia ministra zdrowia.

Maseczki chirurgiczne z filtrem FFP2 i FFP3

Maseczki chirurgiczne z filtrem to tzw. półmaski medyczne − zapewniają jeszcze lepszą ochronę przed szkodliwymi substancjami zawieszonymi w powietrzu, bakteriami i wirusami. Półmaski filtrujące są wykonane z kilku warstw włókniny i posiadają filtry oznaczone symbolami: FFP1, FFP2 lub FFP3 (im wyższa cyfra, tym większa ochrona).

Maseczki filtrujące z filtrem FFP2 chronią przed bakteriami i wirusami, pyłkami i roztoczami, smogiem, kurzem i pyłem.


Maseczki ochronne z filtrem FFP2 cieszą się obecnie dużą popularnością (są zwykle nieco tańsze). Warto jednak zainwestować w zestaw masek, które jeszcze efektywniej filtrują powietrze. Maseczki ochronne z filtrem FFP3 są wykonane z warstwy materiału o bardzo gęstym splocie oraz specjalnego filtra oczyszczającego. Dają najwyższy stopień ochrony przed zanieczyszczeniami (99 proc.) − są używane przez lekarzy i osoby ze środowiska medycznego. To maseczki wielokrotnego użycia (powinny być używane tylko przez jedną osobę i dezynfekowane po każdym użyciu).

Uwaga, oryginalne maseczki ochronne powinny być oznaczone znakiem CE oraz posiadać wyraźnie oznaczoną klasę ochrony.

Zobacz też:

Sanepid nie może karać za brak maseczki
AdobeStock
Aktualności
Sanepid nie może karać za brak maseczki. Niefortunna zmiana w przepisach
Od niedzieli, 29 listopada, obowiązują nowe przepisy, zgodnie z którymi brak maseczki może skutkować jedynie mandatem karnym. Kary od sanepidu nie są już możliwe.

Nowela ustawy antycovidowej, która weszła w życie w ostatnią niedzielę listopada, nie przewiduje już możliwości nakładania kary grzywny od sanepidu za brak maseczki. Zdaniem prawnika z Uniwersytetu Jagiellońskiego, dra Mikołaja Małeckiego, usunięcie tego przepisu jest błędem polityków, którzy pracowali nad ustawą. Sanepid nie może już ukarać za brak maseczki Do tej pory uchylanie się od obowiązku zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej mogło skutkować karą sanepidu w wysokości nawet do 30 tysięcy złotych. W znowelizowanej ustawie przepis mówiący o tym został pominięty, co oznacza, że sanepid stracił uprawnienia do karania obywateli za brak maseczek . Od 29 listopada jedyną możliwością ukarania jest nałożenie mandatu karnego przed funkcjonariusza policji. Błąd, o którym mówi dr Mikołaj Małecki, znajduje się w artykule 48a ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Artykuł ten mówi o karach za łamanie obostrzeń sanitarnych. W obecnej wersji w żadnym miejscu nie wspomina o artykule 46b pkt. 13 tej samej ustawy, który to właśnie opisuje powszechny obowiązek zasłaniania ust i nosa. „Sanepid nie może już nikogo ukarać karą pieniężną za brak maseczki. W art.48a ustawy o chorobach zakaźnych, mówiącym o karach, nie dodano art.46b pkt13,który po nowelizacji 29.11 opisuje powszechny obowiązek zasłaniania ust i nosa. Za brak maski grozi obecnie tylko mandat art.116.1a kw.” – wyjaśnił dr Małecki na Twitterze. Sanepid nie może już nikogo ukarać karą pieniężną za brak maseczki. W art.48a ustawy o ch.zakaźnych, mówiącym o karach, nie dodano art.46b pkt13,który po nowelizacji 29.11 opisuje powszechny obowiązek zasłaniania ust i nosa. Za brak maski grozi obecnie tylko mandat art.116.1a kw. — Mikołaj Małecki (@MikolajMalecki) December 5, 2020 Źródło: innpoland.pl Zobacz także:...

noszenie maseczki przez dzieci
Adobe Stock
Zdrowie
Noszenie maseczki przez dzieci: aktualne zalecenia
Jakie są aktualne zalecenia dotyczące noszenia maseczek przez dzieci? Z nakazu zakrywania ust i nosa zwolnione są dzieci do ukończenia 5. roku życia. Noszenie maseczek ma zmniejszać ilość zakażeń koronawirusem.

W Polsce z nakazu noszenia maseczek  wyłączone są dzieci do ukończenia 5. roku życia.  Zalecenia WHO i UNICEF w kwestii noszenia maseczek przez dzieci w przedziale wiekowym 6 - 11 lat zależą od wielu czynników, między innymi intensywności transmisji wirusa na terenie, który zamieszkują. Do momentu rozpoczęcia nauki zdalnej – maseczki w szkołach było obowiązkowe jedynie podczas przerw i korzystania z przestrzeni wspólnej. Po rozpoczęciu roku szkolnego eksperci alarmowali, że to właśnie dzieci roznoszą koronawirusa .  Spis treści : Maseczki u dzieci – od ilu lat? Zalecenia WHO i UNICEF Dzieci powyżej pięciu lat - zalecenia Kto jest zwolniony z noszenia maseczki? Maseczki u dzieci – od ilu lat? Jak informuje rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia: „obowiązek zakrywania ust i nosa (przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego) nie dotyczy m.in.:  dzieci do ukończenia 5. roku życia; uczniów i dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym oraz osób zatrudnionych w przedszkolu, szkole lub placówce oświatowej – na ich terenie, chyba że kierujący takim podmiotem postanowi inaczej”. Maseczki należy nosić również w przestrzeni otwartej, jednak są od tego wyjątki , np.: parki, lasy. Dotyczy to także sytuacji, w której uprawia się sport. Zalecenia WHO i UNIICEF WHO i UNICEF, bazując na konsultacjach i opiniach ekspertów, zaleca, aby dzieci do ukończenia 5. lat nie nosiły maseczek. Co jest powodem takiej decyzji? Wpływają na nią etapy rozwoju dziecka, a także umiejętność prawidłowego używania maseczki. Wynika to z podejścia „nie szkodzić” - ważne jest, by dziecko prawidłowo używało maseczki, ale także zapobieganie potencjalnym szkodom, jakie mogą wyniknąć z noszenia maseczki przez dziecko.  Dzieci, które...

Koronawirus maseczki
Adobe Stock
Aktualności
Maseczki: szkodzą czy pomagają? Ujawniamy WYNIKI BADAŃ!
Jeszcze wiosną zarówno WHO, jak i politycy twierdzili, że osoby zdrowe nie powinny nosić maseczek, a powszechne zakrywanie nosa i ust może powodować więcej szkód niż pożytku. Dzisiaj twierdzą już zupełnie inaczej. Jaka jest prawda?

Od soboty ustanowiono w Polsce obowiązek zakrywania ust i nosa w każdej przestrzeni publicznej, poza lasami czy plażami. Kolejne obostrzenia pociągają za sobą rosnące w siłę ruchy antymaseczkowe, których głównym argumentem jest to, że jeszcze nie tak dawno odradzano noszenie masek. To jak to wygląda naprawdę?  Eksperci o maseczkach wiosną „Nie ma dowodów naukowych na to, że noszenie masek przez populację na masową skalę przynosi jakiekolwiek korzyści. Wręcz przeciwnie - są dowody, że nieprawidłowe użycie masek wyrządza szkody” – informował jeszcze kilka miesięcy temu epidemiolog WHO Mike Ryan. Wielu przeciwników maseczek rozpowszechnia także wywiad Roberta Mazurka z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, który odbył się kilka miesięcy temu na antenie RMF. Zdanie ministra na temat maseczek było wyrażone w bardzo jasny sposób. Szumowski: Maseczki nie pomagają, one nie zabezpieczają przed wirusem, one nie zabezpieczają przed zachorowaniem. Mazurek: Naprawdę nie pomagają? Szumowski: Naprawdę nie pomagają. Mazurek: To po co ludzie je noszą? Szumowski: Nie wiem. Kiedyś w Chinach i w całym świecie azjatyckim noszono je głównie z powodu smogu i z powodu pewnej kultury, która tam jest. Natomiast WHO nie zaleca, eksperci nie zalecają. Argumentowano to tym, że zwykłe, nieprofesjonalne okrycia twarzy nie chronią noszącego, ludzie zdrowi nie zakażają, a większość osób nie potrafi prawidłowo posługiwać się maskami . Ponadto, wirus jest mały i potrafi się przedostać przez włókna tkaniny. Ministerstwo Zdrowia odpowiada „Nauka dotycząca używania masek i innych okryć twarzy przez ogół społeczeństwa w celu utrudnienia transmisji SARS-CoV-2 rozwija się wraz trwaniem epidemii. Chociaż na początku rozwoju epidemii nie było konsensusu ekspertów w tej sprawie, wiele państw uznało maskowanie za główny środek ostrożności przeciwko...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta