Biegunka

kupka niemowlaka
new badge ekspert radzi medium
noworodek
biegunka
kupka niemowlaka

Kupka niemowlaka i noworodka – pediatra wyjaśnia dziwne kolory, zapachy i konsystencje

Kupka niemowlaka i noworodka to bardzo ważna informacja o stanie zdrowia dziecka. Kolor czy konsystencja stolca u dzieci w pierwszych tygodniach i miesiącach życia nieraz wprawia rodziców w zdumienie. Nie wiesz, co myśleć o kupce swojego niemowlaka? Sprawdź w naszym atlasie kupek, który przygotowaliśmy wspólnie z doświadczonym pediatrą.
Małgorzata Wódz
Biegunka u dziecka
wymioty
gorączka
biegunka

Biegunka u dziecka - jak ją szybko pokonać?

Biegunka u dziecka jest uciążliwa, a może być wręcz groźna dla maluszka, bo zdarza się, że prowadzi do odwodnienia u dzieci. Sprawdź, co na biegunkę u dziecka warto stosować, a czego nie i jakie są skuteczne sposoby, by pomóc dziecku ją pokonać. Konsultacja: dr Joanna Gzik, pediatra.
Partner
objawy alergii u dziecka
duszności u dziecka
wysypka
uczulenie

Objawy alergii u dziecka – jak rozpoznać alergię i pomóc dziecku?

Objawy alergii u dziecka powinny być powodem do działania. Niektóre mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia! Czy wiesz, jak rozpoznać groźne objawy alergii (np. duszność lub wstrząs anafilaktyczny) i co robić, by szybko pomóc dziecku?
Joanna Biegaj
Rotawirus w ciąży
ciąża
biegunka
rotawirusy

Rotawirus w ciąży – co warto wiedzieć?

Jesteś w ciąży i właśnie odebrałaś telefon z przedszkola, że Twoja starsza pociecha wymiotuje i/lub ma biegunkę, bo w placówce szaleje rotawirus? A może twoja przyjaciółka odwołuje spotkanie, tłumacząc, że w szkole jej córki właśnie panuje rota-zaraza i nie chce cię narażać? Zanim wpadniesz w panikę, sprawdź, czy i kiedy rotawirus może być dla ciebie groźny.
Luiza Słuszniak
rotawirus objawy
wymioty
biegunka

Rotawirus: objawy zakażenia u dzieci i dorosłych. Jak sprawdzić, czy to rotawirus?

Rotawirus daje charakterystyczne objawy: to przede wszystkim wymioty, biegunka i gorączka. Bardzo szybko dochodzi do groźnego odwodnienia dziecka, dlatego już pierwsze objawy rotawirusa wymagają zdecydowanego leczenia. Zaniedbanie może spowodować konieczność leczenia dziecka w szpitalu. Zakażenie rotawirusem w skrajnych przypadkach kończy się zgonem.
Agnieszka Majchrzak
Biegunka przy ząbkowaniu – co pomoże twojemu dziecku?
ząbkowanie
biegunka
biegunka u niemowlaka

Biegunka przy ząbkowaniu – jak wygląda, jak długo się utrzymuje, co pomoże?

Nie lekceważ biegunki przy ząbkowaniu. Zahamuj ją, aby nie doprowadzić do odwodnienia organizmu. W przypadku maluchów jest to wyjątkowo niebezpieczne. Sprawdź, co podać dziecku na biegunkę przy ząbkowaniu i jak długo może się ona utrzymywać.
Sylwia Arlak
konsultacja z lekarzem
gorączka
szpital
biegunka

Gorączka u dziecka - kiedy do szpitala?

Z gorączką u dziecka powinno się jechać do szpitala, jeśli ma wybroczyny, drgawki, nie skończyło jeszcze 6 miesięcy. W zależności od innych objawów gorączkujące dziecko może być leczone w domu, powinno być zbadane przez lekarza lub wymaga wizyty w szpitalu. Do szpitala trzeba też jechać, kiedy np. niemowlę poniżej 6. miesiąca życia stale wymiotuje, a starsze ma duszności.
Katarzyna Pinkosz
wymioty
gorączka
choroba

Gdy maluch z infekcją rotawirusową trafia do szpitala… [WIDEO]

Kaja zakaziła się rotawirusami na zajęciach dla maluszków – miała wtedy zaledwie pięć miesięcy. „W momentach, w których Kaja się przebudzała, dosłownie przelewała się przez nasze ręce” – wspomina jej mama.
Partner
wymioty
gorączka
zdrowie

Biegunka to tylko wierzchołek góry lodowej. Dowiedz się więcej o zakażeniu rotawirusami [VIDEO]

Biegunka to tylko jeden z objawów infekcji rotawirusowej. Zwykle towarzyszą jej również wymioty i gorączka. Związana z tym utrata wody i elektrolitów z organizmu może prowadzić do odwodnienia. Jak je rozpoznać i jak mu zapobiec? Obejrzyj film i sprawdź!
Partner
wymioty
gorączka
zdrowie

Rotawirusy – jak je powstrzymać? [WIDEO]

Wymioty, wodnista biegunka i temperatura dochodząca nawet do 40°C to główne objawy zakażenia rotawirusami. Bardzo łatwo się nimi zakazić – bo wystarczy do tego zaledwie 10 cząsteczek wirusa, a trudno je zwalczyć środkami do dezynfekcji. Co więcej, potrafią długo przetrwać na powierzchniach. Na rękach do czterech godzin, a na zabawkach nawet do 10 dni! Jak zatem powstrzymać rotawirusy? Dowiedz się, oglądając materiał video!
Partner
biegunka pędraków
biegunka
soki dla dzieci

Biegunka pędraków – przewlekła biegunka u dzieci spowodowana złą dietą

Biegunka pędraków wbrew swojej nazwie dotyczy dzieci. Choć nie jest rzadką przypadłością, wielu rodziców nie zna tego określenia. Opisujemy jej objawy i przyczyny. 
Małgorzata Wódz
biegunka u dziecka
biegunka

Biegunka u dziecka to poważna dolegliwość! Jak sobie z nią radzić?

Biegunka u dziecka najczęściej spowodowana jest chorobotwórczymi drobnoustrojami, które wywołują zatrucie lub infekcję. Może szybko doprowadzić do odwodnienia, dlatego ważne jest odpowiednie nawadnianie organizmu i monitorowanie stanu malucha.
Karolina Stępniewska
Jajka z salmonellą
wymioty
biegunka
zatrucie pokarmowe

Uwaga Salmonella: GIS wycofuje jajka ze sprzedaży

To szczególnie niepokojąca wiadomość, gdyż przed Bożym Narodzeniem kupuje się więcej jaj. Sprawdź, czy nie masz ich w domu.
Dominika Bielas
Leczenie zatrucia pokarmowego
wymioty
biegunka
zatrucie pokarmowe

Jak leczyć zatrucie pokarmowe u dziecka? Sprawdzone sposoby!

Skutki zatrucia pokarmowego są bardzo nieprzyjemne. Dziecko wymiotuje, ma biegunkę, podwyższoną temperaturę i jest osłabione. Jak temu zaradzić? Przeczytaj, jak skutecznie uporać się z zatruciem pokarmowym!
Milena Oszczepalińska
Grypa żołądkowa
wymioty
biegunka
grypa żołądkowa

Jakie są objawy jelitówki?

Z grypą żołądkową kojarzone są przede wszystkim dwa jej objawy: wymioty i biegunka, ale mogą wystąpić też inne symptomy.
Dominika Bielas
Ból brzucha lamblie
wymioty
biegunka
gorączka u dziecka

Jak się leczy zatrucie salmonellą?

Salmonella wywołuje dolegliwości żołądkowo-jelitowe, czyli zatrucie pokarmowe. Zatrucie to może być bardzo groźne, gdy z prowadzi do silnego odwodnienia organizmu. Niekiedy konieczna jest nawet hospitalizacja.
Dominika Bielas
Rotawirusy
biegunka
rotawirusy
odwodnienie

Biegunka u niemowlęcia? To od rotawirusów!

Najczęstszą przyczyną biegunki u niemowlęcia są rotawirusy. Biegunka może spowodować odwodnienie, nawet zagrażające życiu. Jak leczyć biegunkę u niemowlęcia?
Katarzyna Pinkosz
Stowarzyszenie J-elita
biegunka
biegunka u dziecka
biegunka u niemowlaka

Dobra zmiana od stycznia 2017 r.: chore dzieci dostaną leki!

Prezent pod choinkę i na Nowy Rok – tak stowarzyszenie chorych na nieswoiste zapalenie jelit J-elita nazwało decyzję ministra zdrowia o rozszerzeniu programów lekowych od stycznia 2017. Dzieci chore na wrzodziejące zapalenie jelit i chorobę Leśniowskiego-Crohna wreszcie będą mogły być objęte skutecznym leczeniem.
Katarzyna Pinkosz
rodzina na wakacjach
biegunka
apteczka dla dziecka
zdrowie rodziny

Biegunka podróżnych, czyli wakacyjna klątwa

Wybierasz się z rodziną na wakacje do ciepłych krajów? Sprawdź, co zrobić, by uchronić siebie i dzieci przed biegunką podróżnych.
Partner
choroba, dziecko
biegunka
zdrowie dziecka
rotawirusy

Rotawirusy w natarciu - jak uchronić dzieci przed groźnymi skutkami ostrej biegunki?

Rotawirusy mogą wywoływać ostrą biegunkę, która może być niebezpieczna dla zdrowia dziecka. Sprawdź, jak poradzić sobie z biegunką i nie dopuścić do odwodnienia u malucha.
Partner
niemowlę, picie, karmienie butelką
wymioty
biegunka
odwodnienie

Odwodnienie jest groźne: jak do niego nie dopuścić?

Im młodsze dziecko, tym szybciej może dojść u niego do odwodnienia i tym groźniejsze mogą być jego skutki. Kiedy może do niego dojść? Jak mu zapobiec?
Beata Turska
Pluszowe zabawki
serce
biegunka
zabawki edukacyjne

Pluszaki pomogą walczyć z chorobami

Jak wytłumaczyć dziecku, że jego serce może być wesołe, smutne, złe, wykończone? Podobnie wesoły, wykończony lub zły może myć jego ząb, mózg, żołądek! Za pomocą pluszowych zabawek możesz wytłumaczyć dziecku, co dzieje się w jego organizmie i co zrobić, by zmęczone serce stało się wesołe. Pluszaki z Pluszektorium przydadzą się nie tylko w czasie choroby.
Katarzyna Pinkosz
światowy dzień mycia rąk
żółtaczka
biegunka
opryszczka

Mycie rąk już od urodzenia – co podajemy sobie na dłoni?

Mycie rąk chroni zdrowie lepiej niż witamina C czy tran. Zobacz, jakich chorób dziecko może uniknąć dzięki mydłu i ciepłej wodzie.


Sylwia Niemczyk
Wojciech feleszko, pediatra
biegunka
dieta podczas choroby
odwodnienie

Burza w brzuchu – dr Wojciech Feleszko mówi o leczeniu biegunki

Żołądkowe rewolucje mogą mieć różne przyczyny – jak je rozpoznać? Kiedy można leczyć małe brzuchy w domu, a kiedy trzeba pędzić na ostry dyżur? Pytamy o to dr. n. med. Wojciecha Feleszkę, pediatrę immunologa z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Sylwia Niemczyk
wielbłąd pod piramidami/ egipt
biegunka
odwodnienie

Nie pozwól, aby biegunka zepsuła ci urlop!

Wakacje to czas podróży bliskich i dalekich, podczas których chcemy zapomnieć o wszystkich przyziemnych sprawach. Niestety, nawet najwspanialszy wypoczynek mogą zepsuć dolegliwości, takie jak: wymioty, bóle brzucha i biegunka.
Partner
wakacyjna apteczka
alergia
gorączka
leki

Co spakować do wakacyjnej apteczki

Nie zawsze tam, dokąd jedziecie, jest apteka, w dodatku otwarta przez 24 godziny na dobę. Dlatego do wakacyjnej apteczki spakuj leki, które mogą się przydać na wakacjach.
Katarzyna Pinkosz
dziecko, auto, samochód, podróż
biegunka
ból brzuszka

Czym jest biegunka podróżnych - częsty problem dzieci

Wakacyjne plany snujemy przez cały rok. Jednak wymarzony urlop mogą nam popsuć kłopoty żołądkowe. Jak im zapobiegać?

materiały prasowe
Enteromax, stop biegunkom
biegunka

Dlaczego warto zabierać na wakacje probiotyk

Biegunki u dzieci są szczególnie niebezpieczne, gdyż łatwo mogą prowadzić do odwodnienia, dlatego wybierając się na wakacje pamiętaj o EnteroMaxie!
materiały prasowe
Dieta przy biegunce u dziecka
biegunka
rotawirusy
biegunka u niemowlaka

Nie lekceważ biegunki - może być groźna!

Biegunka może być niebezpieczna, zwłaszcza dla niemowląt i małych dzieci. Bywa, że trzeba leczyć ją w szpitalu. Sprawdź, co trzeba o niej wiedzieć.
Beata Turska
Lactopic
atopowe zapalenie skóry
biegunka
biegunka u dziecka

Latopic® to pierwszy krok w alergii pokarmowej i atopowym zapaleniu skóry

Udowodniono, że u osób z atopowym zapaleniem skóry bariera jelitowa ulega rozluźnieniu, co może prowadzić do zwiększonej przepuszczalności alergenów.