Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
litera A do druku
Adobe Stock
Gry i zabawy

Litera „A" do druku – nauka pisania liter po śladzie

Nasza litera „A” do druku należy do całego zbioru szablonów, które pomagają w nauce pisania. Dzięki nim dziecko nauczy się pisać wielką i małą literę „a”, a w nagrodę będzie mogło pokolorować ananasa na obrazku.

Zastanawiasz się, jak nauczyć dziecko pisać? Oto litera „A” do druku. Zachęć dziecko do pisania po śladzie, a gdy uda mu się połączyć wszystkie kropki, w nagrodę czeka na nie kolorowanka z ananasem.

Litery do nauki pisania, które można wydrukować, to świetna pomoc naukowa dla dziecka, które zaczyna uczyć się pisać. Skorzystaj z tego i innych naszych owocowych szablonów z literkami. 

Dlaczego warto zachęcać dziecko do kolorowania? 11 powodów [WIDEO]

Litera „a” do pisania

Kliknij poniższy obrazek. W nowym oknie otworzy się szablon do pisania liter po śladzie. Dopasuj rozmiar obrazka do kartki, wydrukuj go, a później usiądź z dzieckiem i wytłumacz mu, jak pisze się duże „A” i małe „a”. To ważne, aby od początku uczyć się poprawnego prowadzenia ręki, bo od tego zależy sprawność, tempo i czytelność pisanego tekstu.

Pisanie liter po śladzie to pierwszy etap nauki pisania. Gdy dziecko wykona kilka takich ćwiczeń, można przejść do pisania liter z pamięci . Takie zadania warto robić bezpośrednio po pisaniu po śladzie, aby dziecko utrwaliło sobie w pamięci sposób pisania konkretnej litery.

 

 

Prawidłowy chwyt i pisanie liter po śladzie

Zwróć uwagę, jak dziecko trzyma długopis – powinien znajdować się między opuszkami kciuka i palca wskazującego. Palec środkowy umieszczony ma być pod długopisem, a pozostałe palce dziecka za nim. Prawidłowy chwyt ułatwia precyzyjne pisanie liter po śladzie.

Poniżej obrazek, na którym pokazano kolejność kreślenia linii w literze „A”. Obejrzyjcie wspólnie tę instrukcję, a ty przypilnuj, aby dziecko stosowało te zasady w praktyce.

litera A do druku kierunek pisania
Adobe Stock


Zobacz też:

 
litera c do druku
Adobe Stock
Gry i zabawy
Litera C do druku: nauka pisania liter po śladzie
Litera „C” do druku pomoże dziecku w nauce pisania. Wydrukujcie gotowy szablon pomocny w ćwiczeniach, bawcie się i uczcie! Możecie również skorzystać z naszej ściągi, która pomoże w nauce pisania literki „C” po śladzie.

Nauka pisania liter nie musi być ani nudna, ani trudna. Gotowe szablony do druku to świetny gadżet, który rozbudzi wyobraźnię twojego dziecka. Zanim twoje dziecko samodzielnie nauczy się pisać, będzie musiało nauczyć się pisania po śladzie (liter, cyfr i wyrazów). Pisanie liter po śladzie to świetny trening. Dziecko nie tylko nabywa nowe umiejętności (kolorowanie, rysowanie linii i szlaczków), ale także uczy się koncentracji. Wykorzystaj do tego nasz obrazek z literką „C”.  Nauka pisania liter: litera „C” Aby nauka była dla dziecka jednocześnie przyjemnością, skorzystaj z naszych szablonów do druku. Zachęć swoje dziecko, aby rysowało po śladzie. Jeśli uda mu się połączyć wszystkie kropki, będzie czekała na niego nagroda. Otrzyma kolorowankę z owocem na literkę „c”. Litera „C” do pisania po śladzie Litery do nauki pisania do druku ułatwią ci zadanie. Mając gotowy szablon, nie musisz sama nic tworzyć. Wystarczy jedynie go wydrukować. Pamiętaj, że obrazek musi spodobać się dziecku na tyle, by nie rzuciło go w kąt po kilku minutach. Nasza litera „C” sprawdzi się idealnie. Kliknij szablon do nauki pisania i wydrukuj go. A może twoje dziecko potrafi już napisać cały wyraz „cytryna”? Jeśli nie, to koniecznie wydrukuj pozostałe literki z naszego owocowego alfabetu. Litera „C” do druku: ściągawka Przy nauce pisania literki „C” możesz także skorzystać z naszej ściągawki. Strzałki dokładnie wskazują etapy pisania, określając ruchy długopisu lub ołówka.  Miłej zabawy! Zobacz też: Jak narysować piłkę nożną i boisko piłkarskie? Prosta instrukcja krok po kroku Jak narysować kwiatka – łatwa instrukcja rysunku krok po kroku [FOTO] Jak narysować twarz – prosta instrukcja w 3 krokach [FOTO]

Litera D do druku
Adobe Stock
Gry i zabawy
Litera D do druku – nauka pisania liter po śladzie
Litera „D” do druku pomoże dziecku opanować umiejętność pisania, również po śladzie. Owocowa kolorowanka oraz szlaczki będą dla niego także wspaniałą zabawą. Wystarczy wydrukować obrazek z literką i gotowe!

Nauka pisania liter nie musi być nudna!  Skorzystaj z naszego „owocowego” szablonu do druku. Zachęć dziecko do rysowania po śladzie. Gdy uda mu się połączyć wszystkie kropki, w nagrodę czeka na nie kolorowanka z owocem na literkę „D”. Drukujcie, bawcie się i uczcie! Nauka pisania liter: litera „D” Zanim dziecko nauczy się pisać, musi posiąść wiele umiejętności, takich jak precyzja ruchów czy koordynacja wzrokowo-ruchowa. Pomagają w tym odpowiednie ćwiczenia, między innymi kolorowanie oraz rysowanie linii i szlaczków. Etapem poprzedzającym samodzielne pisanie u dziecka jest pisanie po śladzie – liter, cyfr, wyrazów. Usprawnia ono także koncentrację uwagi u dziecka. Doskonale sprawdzi się do tego nasz obrazek z literką „D”.  Litera „D” do pisania po śladzie Nasza litera „D” do pisania po śladzie będzie dla dziecka świetną pomocą podczas nauki pisania literek. Kliknij w szablon do nauki pisania i wydrukuj go. A może twoje dziecko potrafi już napisać cały wyraz „dynia”? Jeśli nie, to koniecznie pobierz pozostałe litery do nauki pisania do druku z naszego owocowego alfabetu.  Litera  „D” do druku: ściągawka Możecie także skorzystać z naszej ściągawki, która pomoże dziecku w nauce pisania litery D po śladzie. Strzałki dokładnie wskazują etapy pisania tej literki, określając ruchy długopisu lub ołówka.  Zobacz także:  Jak przygotować dziecko do nauki pisania? Szlaczki do druku – nauka pisania liter, cyferek, rysowanie po śladzie [26 WZORÓW] ​ Ćwiczenia grafomotoryczne dla dzieci: szlaczki, labirynty, litery i inne ćwiczenia na grafomotorykę

litera g do druku nauka pisania
Adobe Stock
Gry i zabawy
Litera „G” do druku: nauka pisania liter po śladzie
Litera „G” do druku to jeden z naszych szablonów do nauki pisania po śladzie. Dzięki niemu dziecko nauczy się prawidłowego kierunku i sposobu pisania litery „G”. Możesz też wydrukować dla malucha pomocne szlaczki – naukę pisania połączcie z zabawą i kolorowaniem gruszek.

Nauka pisania liter nie musi być nudna. Najpierw zachęć dziecko do pisania litery „G” po śladzie. To dobra i sprawdzona metoda utrwalania umiejętności pisania. Skorzystaj w tym celu z naszych szablonów do druku. Taki wydrukowany szablon posłuży dziecku jako pomoc do nauki pisania litery „G”. Gdy maluchowi uda się połączyć wszystkie kropki, w nagrodę czeka na niego kolorowanka.  Litera „G” do pisania Kliknij w szablon do nauki pisania, aby wydrukować literę „G” do pisania po śladzie. Zanim dziecko zacznie pisać, wytłumacz mu, jak pisze się dużą literę „G”, małą literę „g” oraz „G” drukowane. To ważne, aby od samego początku nauki pisania maluch prawidłowo prowadził ołówek i nie utrwalał błędów. Pokaż mu właściwy kierunek pisania oraz sposób umieszczania litery „G” pomiędzy trzema liniami. Nie zrażaj się początkowymi pomyłkami malca – są naturalne. Gdy dziecko skończy pisać literę „G” po śladzie, namów je do napisania literki z pamięci.     Prawidłowy chwyt i pisanie liter po śladzie Pisanie po śladzie ułatwia zapamiętanie właściwego kształtu i sposobu pisania liter. Ważne jednak, by malec wyrabiał sobie przy tym dobre nawyki, czyli m.in. przyzwyczajał się do prawidłowego chwytu pisarskiego. Dziecko powinno trzymać ołówek między opuszką palca wskazującego i kciuka, a palec środkowy powinien znajdować się pod ołówkiem i podtrzymywać go. Jeśli maluch ma z tym problem, koniecznie kup specjalne nakładki korygujące chwyt pisarski. Wdrukuj szablon do nauki pisania litery „G” zgodnie z kierunkiem strzałek. Zobacz też : Nauka literek: kiedy i jak uczyć dziecko alfabetu? Nauka pisania – litera „B” do druku...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz