Zastanawiasz się, jak nauczyć dziecko pisać? Oto litera „A” do druku. Zachęć dziecko do pisania po śladzie, a gdy uda mu się połączyć wszystkie kropki, w nagrodę czeka na nie kolorowanka z ananasem.

Reklama

Litery do nauki pisania, które można wydrukować, to świetna pomoc naukowa dla dziecka, które zaczyna uczyć się pisać. Skorzystaj z tego i innych naszych owocowych szablonów z literkami.

Litera „a” do pisania

Kliknij poniższy obrazek. W nowym oknie otworzy się szablon do pisania liter po śladzie. Dopasuj rozmiar obrazka do kartki, wydrukuj go, a później usiądź z dzieckiem i wytłumacz mu, jak pisze się duże „A” i małe „a”. To ważne, aby od początku uczyć się poprawnego prowadzenia ręki, bo od tego zależy sprawność, tempo i czytelność pisanego tekstu.

Pisanie liter po śladzie to pierwszy etap nauki pisania. Gdy dziecko wykona kilka takich ćwiczeń, można przejść do pisania liter z pamięci . Takie zadania warto robić bezpośrednio po pisaniu po śladzie, aby dziecko utrwaliło sobie w pamięci sposób pisania konkretnej litery.

Zobacz także
litera A do druku
Adobe Stock

Prawidłowy chwyt i pisanie liter po śladzie

Zwróć uwagę, jak dziecko trzyma długopis – powinien znajdować się między opuszkami kciuka i palca wskazującego. Palec środkowy umieszczony ma być pod długopisem, a pozostałe palce dziecka za nim. Prawidłowy chwyt ułatwia precyzyjne pisanie liter po śladzie.

Poniżej obrazek, na którym pokazano kolejność kreślenia linii w literze „A”. Obejrzyjcie wspólnie tę instrukcję, a ty przypilnuj, aby dziecko stosowało te zasady w praktyce.

litera A do druku kierunek pisania
Adobe Stock

Zobacz też:

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama