Pasożyty

Jak myć jagody?
pasożyty
tasiemiec
jagody

Jak myć jagody, żeby usunąć z nich groźne jaja bąblowca?

Prawidłowe mycie leśnych jagód może uchronić nas przed niebezpiecznym pasożytem: bąblowcem. Wywołana przez niego bąblowica jest chorobą trudną do wykrycia i może rozwijać się podstępnie nawet przez lata. Niestety bąblowica nie bez powodu nazywana jest czasem „chorobą niemytych jagód”.
Ewa Janczak-Cwil
skąd się biorą wszy
pasożyty
wszawica
włosy dziecka

Skąd się biorą wszy – skoro nie z braku higieny?

Można zaryzykować pogląd, że wszy biorą się przede wszystkim z braku wiedzy o tym, jak można się nimi zarazić. Wszawica jest powszechna i wysoce zaraźliwa. Nawet jeśli myślisz, że ten problem cię nie dotyczy, warto wiedzieć, skąd się bierze pierwsza wesz.
Małgorzata Wódz
olej z czarnuszki dla dzieci
pasożyty
witaminy dla dzieci
choroby dziecięce

Olej z czarnuszki dla dzieci: właściwości, dawkowanie, gdzie kupić

Olej z czarnuszki wzmacnia odporność, wspomaga leczenie alergii, astmy i AZS, dlatego warto stosować go u dzieci. Ważne jest jednak, by kupować sprawdzony olej. Jak go dawkować i od kiedy? Czy możliwe są skutki uboczne?
Joanna Biegaj
ugryzienie pluskwy
pasożyty
ukąszenia owadów

Ugryzienie pluskwy - jak wygląda, czym smarować?

Pogryzienie przez pluskwę można rozpoznać po czerwonych plamkach ułożonych po trzy w jednej linii. Sam moment ugryzienia pluskwy nie jest bolesny, ponieważ pasożyt wstrzykuje do skóry substancję znieczulającą. Sprawdź, jak wygląda ugryzienie przez pluskwę i czym należy je smarować.
Joanna Biegaj
odrobaczanie dzieci
robaki
pasożyty
robaki u dzieci

Odrobaczanie dzieci: czy jest bezpieczne, jak odrobaczyć dziecko?

Odrobaczanie dzieci należy przeprowadzać wtedy, gdy istnieje uzasadnione podejrzenie, że dziecko ma pasożyty. Ich obecność potwierdzić można badaniami. Leczenie polega na podaniu leków recepturowych lub dostępnych bez recepty. Sprawdź, czym i jak odrobaczyć dziecko.
Ewa Janczak-Cwil
czego nie lubią pasożyty
dziecko
dieta
pasożyty

Czego nie lubią pasożyty – podpowiada doktor Ozimek [WIDEO]

Zastanawiasz się, czego nie lubią pasożyty? Lista takich produktów jest dość długa, więc z pewnością uda się dobrać coś, co dziecku będzie smakować. Dieta na robaki zawiera między innymi: kiszone ogórki, jogurty, pestki dyni czy niektóre przyprawy. Sprawdź, jaką dietę na pasożyty stosować: czego jeszcze nie lubi glista ludzka, lamblia i inne robaki.
Katarzyna Imiołek
jak wygląda pluskwa
pasożyty
pasożyty u dzieci
robaki u dzieci

Pluskwa - jak wygląda i gdzie może się zagnieździć

Pluskwa jest mała i niepozorna, ma twardy pancerz, 6 odnóży oraz barwę koloru brunatnego. Jest to owad o owalnym kształcie, który nie ma skrzydeł. Zazwyczaj chowa się w pościeli, szczelinach ścian lub tapicerowanych meblach.
Joanna Biegaj
pestki dyni pasożyty
pasożyty

Pestki dyni na pasożyty to całkiem dobry pomysł!

Pestki dyni na pasożyty – owsiki, tasiemca czy glistę ludzką – były stosowane od dawna. Okazuje się, że faktycznie mogą pomóc w zwalczaniu zakażeń pasożytniczych. Jednym z warunków ich skuteczności jest to, że powinny być świeże.
Katarzyna Imiołek
Podkrążone oczy u dziecka
objawy choroby
pasożyty
brak snu

Podkrążone oczy u dziecka – 12 przyczyn mniej i bardziej poważnych

Podkrążone oczy u dziecka zawsze niepokoją rodziców. Najczęściej nie świadczą o złym stanie zdrowia. W wielu przypadkach są indywidualną cechą, na którą mogą wpływać geny. Zobacz, dlaczego twoje dziecko może mieć sińce pod oczami i kiedy należy wybrać się z nim do lekarza.
Małgorzata Wódz
Dziecko karmi gołębie
zdrowie dziecka
kleszcze
pasożyty

Karmicie latem gołębie? Mogą być równie groźne jak kleszcze!

Karmienie gołębi podczas spacerów to jedna z miejskich atrakcji. Wydaje ci się, że w ten sposób pomagasz ptakom? Błąd! Prawda jest taka, że robiąc to latem, nie tylko szkodzisz ptakom, ale możesz też zaszkodzić ludziom.
Aleksandra Sobieraj
ciężarna u lekarza
toksoplazmoza
pasożyty
toksoplazmoza w ciąży

Jak leczy się toksoplazmozę w ciąży?

Toksoplazmoza to pasożytnicza choroba odzwierzęca. Jest szczególnie groźna dla kobiet w ciąży i ich nienarodzonych dzieci, ale możliwa do wyleczenia. Sprawdź, jak leczy się tę chorobę przenoszoną m.in. przez koty.
Martyna Pstrąg
mycie owoców i warzyw
mycie rąk
pasożyty
pasożyty u dziecka

Mycie owoców to za mało. Groźne pasożyty zginą tylko dzięki...

Chociaż zaleca się płukanie owoców i warzyw przed jedzeniem, zwykłe mycie nie sprawia, że stają się bezpieczne dla zdrowia dziecka. Wiele pasożytów wciąż na nich jest! Sprawdź, jak myć owoce i warzywa, żeby pozbyć się groźnych pasożytów.
Katarzyna Imiołek
robaki, pasożyty
robaki
dolegliwości w ciąży
starania o dziecko

Owsiki, tasiemce, wszy: jak zwalczać pasożyty? Czytaj nasz raport

„Nieproszeni goście” – tak najczęściej mówimy na owsiki, wszy czy tasiemca, nieco bagatelizując problem. Tymczasem pasożyty zarówno u dzieci, jaki i dorosłych mogą powodować wiele chorób oraz – w przypadku przyszłych mam – utrudniać zajście w ciążę lub jej utrzymanie. Dlatego warto poznać najczęstsze objawy zakażenia pasożytami i skutecznie sposoby ograniczenia tego, hm, zbyt bogatego życia wewnętrznego. Sierpień to w Babyonline miesiąc walki z pasożytami!
Katarzyna Imiołek
dni płodne
pasożyty

Pasożyty mogą utrudniać zajście w ciążę i utrzymanie jej!

Staracie się bezskutecznie o dziecko? Sprawdź, czy nie masz pasożytów! Niektóre z nich bardzo źle wpływają na płodność oraz utrudniają utrzymanie ciąży!
Katarzyna Imiołek
Dziecko je truskawki
pasożyty
pasożyty u dzieci
pasożyty u dziecka

Glista ludzka działa jak trucizna! Jak uchronić dziecko

Glista ludzka wędruje po całym organizmie i może wywołać najróżniejsze dolegliwości: zapalenie płuc, kaszel, bóle głowy u dziecka. Jak się można nią zarazić? I jak jej się pozbyć?
Małgorzata Malinowska
Dziecko w piaskownicy
pasożyty
owsiki u dzieci
pasożyty u dzieci

Jakie są objawy owsików?

Małe dzieci są szczególnie narażone na zarażenie owsicą. Sprawdź, jakie objawy dają owsiki, poza swędzeniem pupy i zgrzytaniem zębów w nocy i czy można zobaczyć owsiki w kale dziecka. Aby uniknąć owsików, lepiej wiedzieć, jak dochodzi do zakażenia!
Małgorzata Malinowska
światowy dzień mycia rąk
robaki
zdrowie dziecka
pasożyty

Pasożyty - trudny przeciwnik

Wystarczy, że dziecko zje niedomyty owoc, będzie miało kontakt z zarobaczonym psem albo pobawi się w brudnej piaskownicy.
Marta Kabulska
Dziewczynki skaczą po łóżku, dzieci, dziewczynki, radość, emocje, nadpobudliwość
alergia
rozwój dziecka
pasożyty

Psycholog wyjaśnia, czy nastała moda na ADHD?

Czy rzeczywiście zespół nadpobudliwości psychoruchowej jest tak częsty u dzieci, czy może po prostu nastała moda na ADHD? O to i wiele innych rzeczy zapytaliśmy psychologa.
Aleksandra Sokalska
brudne ręce, choroba brudnych rąk
pasożyty
owsiki
choroba brudnych rąk

Owsica i lamblioza - jak rozpoznać te choroby?

Czym jest lamblioza oraz owsica? Jakie są objawy tych chorób pasożytniczych? Jak one przebiegają oraz jak się je leczy? Wyjaśnia pediatra, dr Andrzej Malinowski.
Małgorzata Zduńska