Małgorzata Rozenek nie pobiera 500 plus
screen/Instagramm_rozenek
Aktualności

Małgorzata Rozenek-Majdan w nowej roli: recenzuje 500 plus i politykę pomocy rodzinie

Małgorzata Rozenek-Majdan dawno tak zdecydowanie nie zabierała głosu w obronie praw kobiet i matek. Jak oceniacie, zmieniła poglądy?

Małgorzata Rozenek-Majdan to jedna z czołowych gwiazd telewizyjnych stacji TVN, a jej najnowszy program "Iron-Majdan" jest jedną z głównych atrakcji tego sezonu w ramówce stacji. Jej profil na Instagramie śledzą tysiące osób. Trudno się dziwić, zdjęcia tam zamieszczone pokazują jej światowe życie w świetle jupiterów, ale też nie raz uchylają rąbka prywatności. Trudno przejść koło niej obojętnie.

500 plus? Nie biorę, a może powinnam

Rozenek-Majdan raz na jakiś czas wypowiada mocne opinie na bieżące tematy polityczno-społeczne. Nie w tym dziwnego, wszak pochodzi z politycznego środowiska, jej tata Stanisław Kostrzewski był przez wiele lat jednym z najbardziej zaufanych politycznych przyjaciół prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Był skarbnikiem partii.

W wywiadzie dla tygodnika "Wprost" Rozenek-Majdan powiedziała, że program 500 plus to sukces prawicy. "Państwo ma obowiązek pomagać obywatelom, bo po to zostało stworzone" – stwierdziła. Chociaż dała do zrozumienia, że pewnie nie jest to program idealny. "Tak jak ze wszystkim, jest trochę dobrego i trochę złego" – podkreśliła. Czy Rozenek-Majdan korzysta z 500 plus? Nie! W sumie ma do tego prawo, jako mamie dwóch synów przysługują jej pieniądze na jedno dziecko. Jak wyznała, nie pobiera pieniędzy na dziecko, choć uważa to za swój błąd. "Może powinnam pobierać i dodawać na przykład na cele charytatywne. Muszę się nad tym zastanowić" – dodała.

Jesteście zdziwione? Pewnie nie. I słusznie. Rozenek-Majdan zdaje sobie sprawę, że jest w dużo lepszej sytuacji życiowej, niż większość Polek. "Dziękuję za to Bogu każdego dnia" – zwierzyła się. Ale – jak mówi – zdaje sobie sprawę, z jakimi problemami muszą borykać się kobiety każdego dnia. Dlatego apeluje, aby kobiety były solidarne ze sobą. "Ważne jest, żebyśmy się zjednoczyły i pomagały sobie wzajemnie" – powiedziała.

"Marzę, że nadejdą czasu, kiedy kobiety bez względu na poglądy, profesję czy sytuację majątkową będą się nawzajem wspierać. Mężczyźni niejako z urzędu mają większą siłę przebicia. Od dziecka wspierani" – analizuje.

Nie słuchajmy bezkrytycznie kapłanów

Małgorzata Rozenek-Majdan nigdy nie ukrywała, za co bijemy jej brawo!, że swoich synów urodziła dzięki metodzie in vitro. Dziś program finansowania in vitro nie jest już finansowany przez rząd, a w Sejmie trwają prace nad rządowym projektem ostatecznie likwidującym samorządowe programy wspierania in vitro.

Rozenek-Majdan wspomina, że pierwsze in vitro robiła 12 lat temu i nawet nie wyobrażała sobie, że z biegiem czasu kobiety będą napotykać "ogromne problemy, ignorancje ze strony społeczeństwa, polityków". "Ja mówiłam o swoim problemie jawnie. Cała rodzina, rodzice mnie wspierali. To nigdy nie było tabu. Dziwiłam się, kiedy spotkałam kobiety, dla których przyznanie się do in vitro było dramatem. Ukrywały to nawet przed najbliższymi, przed matką i ojcem" – zwierzyła się.

Gwiazda Iron Majdan w mocnych słowach powiedziała, jak bardzo dotknęły ją słowa jednego z księży, który powiedział, że dzieci poczęte metodą in vitro mają "bruzdy na twarzy". "Jestem w*****ona. Tym bardziej, że autorem tych słów był ksiądz, którego przez lata wielbiłam i szanowałam". I chociaż sama jest katoliczką, to mówi, że nie należy słuchać bezkrytycznie słów kapłanów. "Chodzi o to, by być dobrym katolikiem, człowiekiem" - podkreśliła.

Czy jest przeciwna zaostrzaniu przepisów antyaborcyjnych? Nie! Małgorzata Rozenek-Majdan uważa, że nakazanie kobiecie pod groźbą odpowiedzialności karnej rodzenia dziecka, które nie ma szans na przeżycie jest barbarzyństwem. "Zaostrzenie ustawy jest pogwałceniem praw kobiet, a więc praw człowieka" - komentuje.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety dla czytelniczek mamotoja.pl! Kliknij w grafikę:

ankieta dla czytelniczek MamoToJa.pl
mamotoja.pl


Małgorzata Rozenek-Majdan przedstawiła się w wywiadzie dla "Wprost" jako "udomowiona feministka", uwielbiająca rolę kury domowej. Jesteście zaskoczone taką jej odsłoną? Jak sądzicie, przeszła przemianę, czy też zawsze miała takie poglądy? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach!

Źródło: viva.pl

Zobacz też:

Gwiazdy gratulują syna Małgorzacie Rozenek i Radosławowi Majdanowi. Doda też? [WIDEO]

Dorota Gardias
Instagram/dorotagardias
Aktualności
Chcecie się wzruszyć? Przeczytajcie, co Dorota Gardias wyznała córce
Prezenterka jest niezwykle mądrą i dojrzałą mamą. Kochamy takie świadome macierzyństwo!

Dorota Gardias, prezenterka i pogodynka jednej z komercyjnych stacji telewizyjnych, została mamą w wieku 33 lat. Wydaje się, że to bardzo dobry wiek na rozpoczęcie macierzyństwa. Kobieta z reguły jest już ukształtowana, dojrzalsza, a przez to z większą świadomością odnajduje się w nowej roli. Zresztą, obecnie kobiety coraz częściej decydują się na pierwsze dziecko po trzydziestce i w żadnym razie nie uważa się już, że jest to tzw. późne macierzyństwo . Dziś prezenterka ma prawie 38 lat, a jej córka Hania skończy 5 za kilka miesięcy. Przeczytajcie, jak mądre słowa postanowiła wyznać dziewczynce. Wzruszycie się!   Zapraszamy do wypełnienia ankiety dla czytelniczek mamotoja.pl! Kliknij w grafikę: Dorota Gardias o tym, kim jest dla niej córka Hania Piękna pogodynka lubi pokazywać zdjęcia z córką na portalach społecznościowych. Często oprócz zdjęcia dodaje też inspirujące wpisy, jak chociażby ten ostatnio. Dorota postanowiła podzielić się z fanami zwierzeniem na temat pielęgnowania wspomnień związanych z córką . Wspólne chwile są dla niej ważne, dlatego chce je uwieczniać, żeby nie pozostawały jedynie w głowie, skąd z czasem mogą ulecieć. A przecież macierzyństwo to wspaniała, niepowtarzalna rzecz. Pogodynka swoim wpisem przypomina nam, mamom, jak cenne są dzieci. Napisała słowa skierowane do córki, które z pewnością każda z nas mogłaby wyznać swoim pociechom.   Post udostępniony przez DorotaGardias (@dorotagardias) Kwi 22, 2018 o 10:04 PDT Wiosną nie ma smogu? Dość legend i mitów na temat zanieczyszczenia!​ Pod pięknym zdjęciem z Hanią zwierzyła się: „ Moj mały nauczycielu... nikt mnie tak nie egzaminuje z życia jak Ty. Nikt nie jest i nie był tak dobrym nauczycielem... uczysz, wzruszasz, bawisz, martwisz, zachwycasz, kochasz ... tyle emocji, tyle niezwykłych chwil. Zbieram je dla Ciebie...

Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan z dziećmi
ONS
Mama
Rozenek i Majdan budują nową rodzinę
Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan są parą od początku 2014 roku. Od początku Małgorzata nie ukrywa, że najważniejsze dla niej są dzieci - Tadzio i Staś. Na szczęście chłopcy przepadają za partnerem mamy. A ich tata... jest z tego zadowolony.

Gdy pół roku temu Małgorzata Rozenek (35) i Radosław Majdan (42) zdali sobie sprawę, że to, co ich łączy, jest czymś więcej niż przyjaźnią, Perfekcyjna Pani Domu na początku zastanawiała się, czy jej synowie: 4-letni Tadeusz i 8-letni Stanisław zaakceptują fakt, że w życiu ich mamy pojawił się nowy mężczyzna . Małgosia postanowiła, że powoli będzie oswajać chłopców z myślą, że jej cała uwaga nie będzie skupiona wyłącznie na nich. Synowie Rozenek uwielbiają Radka Majdana Ona i Radek również spędzili długie godziny, rozmawiając o tym, że dla niego także czasem może brakować czasu, że Małgosia nie zawsze będzie mogła spotkać się z nim wieczorem czy wyjechać na romantyczny weekend tylko we dwoje. – Majdan całkowicie rozumiał punkt widzenia Rozenek, bo wiedział, że wiąże się z kobietą, dla której dzieci są najważniejsze – mówi jego znajoma. Obawy, że synowie będą zazdrośni o ukochanego, okazały się niepotrzebne, bo chłopcy od pierwszych chwil, polubili Radka . I to z wzajemnością. – Nic dziwnego, że Majdan stał się ulubieńcem Stasia i Tadzia. On zawsze miał wyjątkowe podejście do dzieci – zdradza znajoma byłego piłkarza i dodaje ze śmiechem: – Tadzio do tego stopnia pokochał Radka, że ostatnio przy całej rodzinie powiedział, że tylko Majdan może budzić go rano, szykować mu śniadanie i ubierać do przedszkola. Takie słowa bardzo wzruszają Radka, bo jego marzenia o dużej rodzinie właśnie się spełniły! Nowa, większa, szczęśliwa rodzina? Nie potrzeba było wyjątkowo długiego czasu, żeby chłopcy zaczęli traktować Majdana jak członka rodziny. Radek w okamgnieniu stał się kompanem ich  zabaw. – Staś jest wielkim fanem piłki nożnej , dlatego odkąd dowiedział się, że Radek był niegdyś jednym z najpopularniejszych piłkarzy w naszym kraju, traktuje go jak idola – przyznaje...

zmiany kryterium przyznawania 500 plus
Adobe Stock
Aktualności
Nadchodzi rewolucja w 500 plus. Zobacz nowe warunki przyznawania!
Nie będzie dzielenia polskich dzieci - rząd Mateusza Morawieckiego zdecydował o całkowitej zmianie kryteriów przyznawania pieniędzy z programu 500 plus. Zobacz, co cię czeka od lipca 2019 roku.

  To, o czym mówiło się od kilku miesięcy w nieoficjalnych rozmowach, stało się faktem: ze sztandarowego programu PiS zniknie kryterium dochodowe. A to oznacza, że 500 plus będzie przyznawane także na pierwsze dziecko.   Wystarczy mieć dziecko Nową politykę rządu w sprawie 500 plus ogłosił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na sobotniej konwencji wyborczej partii przed wyborami do europarlamentu, planowanymi na maj 2019 roku. Tuż po konwencji szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska powiedziała Polskiej Agencji Prasowej, że 500 plus od pierwszego dziecka jest "społecznie oczekiwane". Rafalska podkreśliła, że nowa propozycja ma 100-procentową gwarancję jej sfinansowania. W obecnym kształcie program 500 plus kosztuje budżet państwa ok. 22,5 mld złotych. Szacuje się, że spełnienie nowej obietnicy wyniesie około 20 miliardów złotych. Minister dodała także, że nowe zasady przyznawania 500 plus ruszą z 1 lipca 2019 roku i uproszczą samą procedurę wydawania świadczenia . Nie trzeba będzie sprawdzać kryterium dochodowego. - To świadczenie - podobnie jak wyprawka szkolna "Dobry start" - będzie wypłacane bez sprawdzenia sytuacji dochodowej rodziny. Wydania tego typu decyzji jest mniej czasochłonne, zdecydowanie prostsze - powiedziała Rafalska. Jeszcze we wrześniu nie było pieniędzy Kiedy w kwietniu 2016 roku ruszył program 500 plus , jego głównym celem było zachęcenie Polek do rodzenia większej liczby dzieci. Dlatego 500 złotych przyznawane było bez żadnego kryterium dochodowego wyłącznie na drugie i kolejne dzieci w rodzinie. Można było otrzymać 500 plus na pierwsze dziecko tylko w przypadku trudnej sytuacji finansowej rodziny, kiedy jej dochód nie przekraczał 800 zł netto na jedną osobę lub w przypadku niepełnosprawnego dziecka, 1200 zł netto. Zasady programu 500 plus...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz