Magdalena Drab-Mrozowska, mamotoja.pl

Magdalena Drab

Z wykształcenia historyczka i dziennikarka, z pasją śledzi internetowe trendy. Na mamotoja.pl pisze o zdrowiu dzieci i wyszukuje newsy ze świata rodziców, tropi promocje i opiekuje się bazą produktów. Prywatnie mama Franka i Mileny. Fanka dobrych seriali, gorzkiej czekolady i literatury fantasy. W wolnych chwilach piecze muffiny, pisze do szuflady i planuje podróże, najchętniej tam, gdzie da się jeździć na nartach.
purpurowy płacz
Rozwój

Purpurowy płacz: ile trwa i jak sobie radzić?

Magdalena Drab
Wiersze dla mamy na Dzień Matki
Dzień Matki

Wiersze dla mamy jako piękne życzenia na Dzień Matki [Gotowe do druku]

Zebrałyśmy wiersze dla mamy napisane przez polskich poetów, m.in. Wojciecha Młynarskiego i K. I. Gałczyńskiego. Dzięki nim dziecko może wyrazić swoją miłość i wdzięczność w niepowtarzalny sposób. Wiersze na Dzień Mamy z pewnością spowodują u niej wzruszenie, a piękne chwile na długo zostaną w jej pamięci.
Magdalena Drab
Aleksandra Domańska samotność w macierzyństwie
samotność

Aleksandra Domańska o samotności w macierzyństwie: „To jest obezwładniające”

Aleksandra Domańska trafiła w czuły punkt: napisała o uczuciu, które postronnym trudno zrozumieć, ale którego doświadcza większość mam. To poczucie bezgranicznej, dławiącej samotności, nawet mimo posiadania dziecka, rodziny i przyjaciół. Wzruszone fanki odpowiadają zgodnie: „Wreszcie wiem, że nie tylko ja tak mam”.
Magdalena Drab
pijana matka z dzieckiem na spacerze
picie alkoholu

Policja: pijana matka prowadziła wózek z miesięcznym dzieckiem. Myślała, że po wytrzeźwieniu odzyska maluszka!

Przypadkowy przechodzień zatrzymał na ulicy kobietę, która wyraźnie się zataczała, prowadząc... dziecięcy wózek. Okazało się, że w środku był miesięczny chłopczyk. Wezwano policję, która odpowiednio zajęła się i dzieckiem, i jego matką.
Magdalena Drab
choroba wątroby u dzieci a covid
koronawirus

Coraz więcej dzieci z tajemniczą chorobą wątroby: przyczyną może być COVID-19

Przybywa dzieci, u których lekarze diagnozują tajemniczą chorobę wątroby o niejasnej przyczynie. Okazuje się, że chore maluchy łączy tylko jedna rzecz – wszystkie chorowały na COVID-19.
Magdalena Drab
przekąski dla niemowlaka
dieta niemowlaka

Przekąski dla niemowlaka: jakie są zdrowe przekąski?

Przekąski dla niemowlaka powinny być dopasowane do wieku dziecka oraz jego możliwości gryzienia pokarmów. Młodszym niemowlętom można podawać chrupki kukurydziane, które po namoczeniu łatwo połknąć. W roli przekąski sprawdzą się też miękkie owoce i krojone warzywa. Warto wiedzieć, od kiedy podawać mleczne przekąski, i jakie produkty nie nadają się dla niemowląt do jedzenia między posiłkami.
Magdalena Drab
Plebiscyt Supermama 2022 Mamo, to ja
plebiscyt

Wybieramy Supermamę 2022 roku – zagłosuj w naszym plebiscycie!

Cudowne kobiety i oddane mamy – oto nasze kandydatki na Supermamę 2022 roku! Każda z nich jest inna, ale każda zrobiła na nas ogromne wrażenie. W tych trudnych czasach wszystkie pokazują, jak dawać innym dobro i miłość, a przy okazji czynić ten świat lepszym – dla naszych dzieci. Jak wybrać tę jedyną, wyjątkową Supermamę? Prosimy was o pomoc i wasze głosy!
Magdalena Drab
prezent na dzień dziecka w przedszkolu
Dzień Dziecka
prezent na Dzień Dziecka

Prezent na Dzień Dziecka w przedszkolu: drobne upominki dla dzieci

Co kupić na prezent na Dzień Dziecka w przedszkolu? Zwykle są to drobne upominki, na które składają się wszyscy rodzice. Nawet jeśli budżet jest niewielki, można kupić dla dzieci fajne, wartościowe gadżety. Znalazłyśmy prezenty na Dzień Dziecka nawet za 10 zł.
Magdalena Drab
zabawy na dzień dziecka
pomysły na Dzień Dziecka

Zabawy dla dzieci na Dzień Dziecka – pomysły na atrakcje, gry i konkurencje

Poza prezentem warto zorganizować zabawy dla dzieci na Dzień Dziecka. Oto nasze propozycje-hity, które zawsze się sprawdzą, a do tego nie kosztują wiele. Na dodatek udowodniono, że przeżycia są cenniejsze niż najdroższe przedmioty. Może więc tym razem sprezentujesz maluchowi jedną z niezapomnianych atrakcji na Dzień Dziecka zamiast kosztownej zabawki?
Magdalena Drab
imiona dla dzieci, imiona amerykańskie
imiona
popularne imiona

Imiona amerykańskie – żeńskie i męskie, stare, rzadkie i popularne

Tradycyjne i popularne imiona amerykańskie to kopalnia pomysłów. Rodziców zza oceanu nie krępują tak liczne ograniczenia jak chociażby w Polsce, dlatego wybór imienia dla dziecka często ogranicza jedynie wyobraźnia. Kreatywnością Amerykanów warto się zainspirować. Podajemy najładniejsze imiona amerykańskie dla dziewczynek i chłopców.
Magdalena Drab
komunia jak ślub
komunia święta

Poszła do komunii jak do ślubu: szokujące zdjęcia dziewczynki

Internauci grzmią: co mają w głowach rodzice, którzy do komunii stroją dziecko jak na ślub? Zdjęcia dziewczynki w rozłożystej sukni i w pełnym makijażu mogą wywołać konsternację – małe dziecko wygląda na nich jak dorosła kobieta!
Magdalena Drab
czy dobrze karmisz dziecko
rozszerzanie diety
karmienie dziecka
dieta niemowlaka

Czy dobrze karmisz swoje dziecko? – obowiązkowy quiz dla rodziców

Wiedza o tym, jak karmić niemowlę jest absolutnie niezbędna. Od tego zależy zdrowie twojego dziecka teraz i w przyszłości. Dlatego namawiamy Cię do odpowiedzi na poniższe pytania. Jeśli oblejesz test, koniecznie zapoznaj się z najnowszymi wytycznymi dotyczącymi rozszerzania diety niemowląt i małych dzieci. 

Magdalena Drab
smartfony szkodzą dzieciom
smartfon dla dzieci

Smartfony trwale uszkadzają mózg dziecka. Psycholog: zakazać do końca podstawówki

Zatrważające ustalenia naukowców: kontakt ze smartfonem pozostawia trwałe ślady w mózgu dziecka. Im młodsze dziecko i im dłuższy czas patrzenia w ekran, tym zmiany są poważniejsze. Specjaliści podali maksymalny czas, jaki dziecko może spędzać z telefonem. Wiadomo też, czego nie powinno oglądać.
Magdalena Drab
dni płodne przed okresem i po okresie
dni płodne

Dni płodne: przed okresem czy po?

Dni płodne są zarówno przed okresem, jak i po nim. Nie oznacza to jednak wcale, że w każdym momencie cyklu istnieje takie samo prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Wyjaśniamy, kiedy są dni płodne, jak wypadają przed miesiączką i kiedy się ich spodziewać po okresie.
Magdalena Drab
Ashley Graham karmi piersią bliźnięta
karmienie piersią

Ashley Graham karmi piersią bliźnięta: bardzo kontrowersyjne zdjęcie!

Ashley Graham pokazała intymne zdjęcie, na którym widać, jak karmi piersią swoich dwóch synów. Modelka świetnie sobie radzi z wymagającą opieką nad bliźniakami, tylko dlaczego porównała karmienie niemowląt do czynności seksualnej?
Magdalena Drab
tematy wypracowań egzamin ósmoklasisty
egzamin

Tematy wypracowań na egzamin ósmoklasisty 

Tematy wypracowań na egzaminie ósmoklasisty zawsze dotyczą lektur obowiązkowych. Uczniowie muszą wykazać się nie tylko bardzo dobrą znajomością książek, ale i umiejętnością konstruowania zgrabnych, poprawnych językowo wypowiedzi pisemnych. Podajemy tematy wypracowań z lat 2019-2021.
Magdalena Drab
wózek Opozdy
wózek dla dziecka

Joanna Opozda kupiła synkowi wózek. Żadna gwiazda takiego nie ma!

Wózek Joanny Opozdy to hit! Dzięki wyjątkowemu modelowi maluszek podobno usypia w sekundę. Ale jak na takie cudo przystało, kosztuje sporo.
Magdalena Drab
egzamin ósmoklasisty
uczeń

Czy egzamin ósmoklasisty jest trudny?

I uczniowie, i rodzice pytają, czy egzamin ósmoklasisty jest tak trudny, jak się o nim mówi? To nieprawda – egzamin ósmoklasisty jest prostszy niż kilka lat temu, a do tego nie można go nie zdać. Wyjaśniamy, jakie są wymagania z języka polskiego, matematyki i języka obcego, i ile procent punktów trzeba zdobyć na egzaminie ósmoklasisty.
Magdalena Drab
Dorota Zawadzka o nazywaniu narządów płciowych
wychowanie
Dorota Zawadzka

Dorota Zawadzka ostrzega przed takim nazywaniem narządów płciowych: „Nie róbcie tego dzieciom”

Superniania wywołała spore poruszenie, zwracając rodzicom uwagę na infantylne słownictwo, jakiego używają do określania narządów płciowych. Okazuje się jednak, że wiele mam ma trudności w posługiwaniu się medycznymi nazwami, i to nie tylko w rozmowach z dziećmi.
Magdalena Drab