Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Starania o dziecko

Jak spłodzić syna? 6 metod planowania płci dziecka

Istnieje kilka sposobów zwiększających szanse na spłodzenie syna. Kochając się w odpowiednim czasie i w konkretnych pozycjach, w których biodra kobiety są uniesione, macie większe szanse na poczęcie chłopca. Dieta i stan zdrowia przed ciążą również mają znaczenie.

Prawdopodobieństwo spłodzenia syna wzrasta w dniu owulacji. Także odpowiednie pozycje podczas stosunku mogą pomóc w zaplanowaniu płci dziecka. Zanim jednak zaczniecie z partnerem stosować sposoby na poczęcie chłopca, musisz pamiętać, że nie gwarantują one stuprocentowej skuteczności, a jedynie zwiększają szansę na spłodzenie syna. 

Jak spłodzić syna? Metody na poczęcie chłopca

Oto 6 metod, dzięki którym spłodzenie syna może być łatwiejsze:

  1. Kochajcie się w odpowiednim czasie
  2. Przestrzegaj odpowiedniej diety
  3. Zadbaj o swoje zdrowie, by zwiększyć płodność
  4. Zrezygnuj z odchudzania przed ciążą
  5. Zadbaj o swojego partnera
  6. Kochajcie się w konkretnych pozycjach

1. By spłodzić syna, kochajcie się w odpowiednim czasie

Najlepiej starać się o ciążę w dniu owulacji. Wtedy plemniki, które mają chromosom Y, czyli te z zakodowaną w sobie płcią męską, są szybsze niż te z płcią żeńską (zawierające chromosom X). Jeśli są szybsze, to jest większa szansa, że w dniu owulacji pierwsze dotrą do komórki jajowej i ją zapłodnią. Jest jeszcze jedna ważna rzecz – mimo że plemniki Y są szybsze, to są również słabsze od tych z chromosomem X. Nie mogą zbyt długo czekać na moment jajeczkowania, bo po prostu ich żywotność jest nieco krótsza. 

2. Przestrzegaj odpowiedniej diety

Nie od dziś wiadomo, że dobrze dobrana dieta sprzyja płodności, a niewłaściwa może ją zaburzać. Odpowiednio zbilansowana dieta może również zwiększyć szanse na poczęcie chłopca. Jeśli zależy wam na spłodzeniu syna, warto wzbogacić jadłospis w sód i potas oraz zmniejszyć spożywane dawki magnezu i wapnia. Zmiany w diecie najlepiej wprowadzić około 3 miesiące przed planowaniem poczęcia, tak by dieta na płodność przyniosła już skutki, gdy zaczniecie się starać o ciążę. Do codziennego menu w okresie starania się o chłopca włącz też np. ogórki, ziemniaki, banany, pietruszkę, suszone owoce oraz sok pomidorowy.

3. Zadbaj o swoje zdrowie, by zwiększyć płodność

Osoby, które są zdrowe i odpowiednio się odżywiają, mają większe szanse na zajście w ciążę, ponieważ z racji zdrowotnych, ich płodność jest większa. Udowodniono naukowo, że bycie w ciąży i poród chłopca są bardziej obciążające dla organizmu. Dlatego też szanse na urodzenie chłopca są nieco większe u kobiet, które są zdrowe, silne i sprawne fizycznie w ciąży, a także przed nią.

Zobacz także: Jaka dawka sportu nie zaszkodzi płodności? Wywiad z ekspertem

4. Zrezygnuj z odchudzania przed ciążą

Ponieważ urodzenie chłopca wiąże się często z większym wysiłkiem fizycznym (chłopcy zazwyczaj są nieco więksi już jako noworodki), organizm musi być przygotowany na taką ewentualność i mieć więcej siły. Odchudzanie bardzo często osłabia organizm, dlatego lepiej zrezygnuj z niego, jeśli planujesz ciążę. Czy wiesz, że kobiety mniejsze i szczuplejsze statystycznie częściej rodzą dziewczynki? Być może jest to wynik tego, że z większym wysiłkiem organizm mógłby po prostu nie dać sobie rady.

5. Zadbaj o swojego partnera

Nie tylko kobieta musi zadbać o siebie przed ciążą. Pamiętaj, że zdrowie mężczyzny ma wpływ na jakość nasienia i to, czy jego plemniki mają więcej chromosomów X czy Y (choć, nie oszukujmy się, jest to też zależne od genetyki). Jak już zostało wspomniane, plemniki z męskim chromosomem Y są szybsze, ale też i słabsze, dlatego należy bardziej zadbać o siebie by także i plemniki były zdrowsze. Już na 3 miesiące przed staraniami o ciążę (takiego czasu potrzeba, by czynniki zewnętrzne wpłynęły na jakość nasienia) należy rzucić palenie, ograniczyć spożycie alkoholu, unikać toksyn i zrezygnować z obcisłej bielizny na rzecz luźnych bokserek (przegrzanie szkodzi nasieniu!).

Zobacz także: Ile żyją plemniki w pochwie, na skórze, w wodzie?

6. Kochajcie się w konkretnych pozycjach

Wybierajcie takie pozycje seksualne, w których biodra kobiety są wyżej, szczególnie dobrze sprawdzają się pozycja klasyczna, ale z uniesionymi biodrami oraz wszystkie kolanowo-łokciowe. Takie pozycje sprzyjają wędrówce plemników do ujścia szyjki macicy i dalej. Znowu jest to ważne z punktu widzenia słabszych plemników z chromosomem Y, które będą miały dzięki takim pozycjom ułatwiony dostęp do komórki jajowej.

Zobacz także:

ciąża, płeć dziecka, buciki dla niemowlaka, brzuch w ciąży
Fotolia
Psychotesty i quizy
Czy wiesz, co zrobić, żeby mieć syna? [TEST]
płeć dziecka na USG
Adobe Stock
Zdrowie w ciąży
Płeć dziecka na USG: kiedy ją widać i jak rozpoznać?
Płeć dziecka może być widoczna na USG już w 12. tygodniu ciąży, jednak żeby mieć pewność, warto poczekać jeszcze kilka tygodni. To kiedy lekarz będzie mógł w stanie sprawdzić płeć dziecka, zależy m.in. od jego doświadczenia, ale też od tego, czy to twoja pierwsza ciąża, czy kolejna.

Płeć dziecka najlepiej widać podczas badania USG po 16. tygodniu ciąży . Zewnętrzne narządy płciowe dziecka są wtedy dobrze widoczne w trakcie badania i dla doświadczonego ginekologa nie będzie problemem rozpoznanie płci na tym etapie ciąży. Czasami ułożenie dziecka lub ciąża mnoga utrudniają prawidłowe rozpoznanie. Dużo zależy również od tego, która jest to ciąża. W takim przypadku kolejne badania USG powinny dać odpowiedź na pytanie, czy przyszła mama spodziewa się dziewczynki, czy chłopca. Kiedy widać płeć dziecka na USG? Zwykle płeć dziecka najlepiej widać w połowie ciąży. Zdarza się jednak, że przyszli rodzice mogą poznać ją wcześniej, bo już ok. 13.-14. tygodnia – wszystko zależy od ułożenia dziecka, jakości sprzętu USG i doświadczenia ginekologa. Najczęściej dowiadujemy się jednak, czy to chłopiec, czy dziewczynka podczas badania połówkowego, czyli ok. 20 tygodnia ciąży. Im później sprawdzamy płeć dziecka na USG, tym większa szansa, że lekarz nie popełni błędu w ocenie. Jak rozpoznać płeć dziecka na USG? Lekarz wykonujący USG w pierwszym trymestrze może być w stanie ocenić, czy spodziewasz się chłopca, czy dziewczynki, nie powinien jednak robić tego przed 12. tygodniem ciąży. Szanse prawidłowego określenia płci dziecka ok. 14 tygodnia ciąży ocenia się na 75 proc. Co ciekawe, przed 13. tygodniem łatwiej odgadnąć, że kobieta spodziewa się córki, a po 13. tygodniu – syna. Jeśli chcesz wiedzieć jeszcze przed badaniem USG, jakiej płci będzie twoje dziecko, możesz skorzystać z płytkowego testu na płeć dziecka . Innym sposobem na zaspokojenie ciekawości jest... przyjrzenie się drzewu genealogicznemu partnera! Naukowcy dowiedli, że to geny ojca decydują o płci dziecka . Zobacz film z USG: to dziewczynka! Na tym filmie możesz zobaczyć, jak na badaniu USG wygląda dziewczynka: Płeć...

Fotolia.pl
Starania o dziecko
Chcesz mieć córkę? Tylko nie szczytuj!
Istnieje opinia, która mówi, że większe prawdopodobieństwo na poczęcie córki jest wówczas, gdy stosunek seksualny nie kończy się kobiecym orgazmem. Czy wiesz dlaczego?

Czy wiesz, że istnieje teoria, która mówi, że jeśli kobieta ma orgazm podczas stosunku i zajdzie w ciążę to ma większe szanse na urodzenie chłopca? O co chodzi w tej teorii? Jak zaplanować płeć dziecka ? W dzisiejszych czasach przyszli rodzice nie tylko chcą wybrać najlepszy czas na narodziny dziecka (gdy dostaną upragniony awans, kupią większe mieszkanie), lecz także chcą móc wybrać płeć swojego potomka, a przynajmniej mieć jakiś wpływ na odwieczną zasadę 50 proc. na 50 proc. Stąd sprawdzają wszelkie sposoby na to, by zaplanować płeć dziecka . Jedną z nich jest obecność bądź brak kobiecego orgazmu .  Jest orgazm? Będzie chłopiec! Według tej teorii współżycie, które ma na celu poczęcie dziewczynki, powinno zakończyć się brakiem orgazmu kobiety . Skąd taka teoria? Środowisko pochwy jest kwaśne, orgazm zmienia je na zasadowe, które bardziej sprzyja plemnikom męskim . W środowisku kwaśnym mogą przeżyć jedynie plemniki żeńskie i zapewnienie takiego środowiska w pochwie po stosunku zwiększa szanse na poczęcie dziewczynki . Warto wiedzieć, że okolice położone bliżej wejścia do pochwy są bardziej kwaśne niż te miejsca w pobliżu szyjki macicy. Jeśli rodzice zastanawiają się, jak począć dziewczynkę, powinni pamiętać, że penetracja nie powinna być zbyt głęboka, aby stworzyć bardziej sprzyjające warunki dla plemników żeńskich. Zgodnie z prezentowaną teorią, jeśli w czasie stosunku, podczas którego doszło do zapłodnienia , kobieta ma orgazm, to zwiększa prawdopodobieństwo urodzenia syna .  

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz