Starania o dziecko

Jak spłodzić syna? 6 metod planowania płci dziecka

Istnieje kilka sposobów zwiększających szanse na spłodzenie syna. Kochając się w odpowiednim czasie i w konkretnych pozycjach, w których biodra kobiety są uniesione, macie większe szanse na poczęcie chłopca. Dieta i stan zdrowia przed ciążą również mają znaczenie.

Prawdopodobieństwo spłodzenia syna wzrasta w dniu owulacji. Także odpowiednie pozycje podczas stosunku mogą pomóc w zaplanowaniu płci dziecka. Zanim jednak zaczniecie z partnerem stosować sposoby na poczęcie chłopca, musisz pamiętać, że nie gwarantują one stuprocentowej skuteczności, a jedynie zwiększają szansę na spłodzenie syna. 

Jak spłodzić syna? Metody na poczęcie chłopca

Oto 6 metod, dzięki którym spłodzenie syna może być łatwiejsze:

  1. Kochajcie się w odpowiednim czasie
  2. Przestrzegaj odpowiedniej diety
  3. Zadbaj o swoje zdrowie, by zwiększyć płodność
  4. Zrezygnuj z odchudzania przed ciążą
  5. Zadbaj o swojego partnera
  6. Kochajcie się w konkretnych pozycjach

1. By spłodzić syna, kochajcie się w odpowiednim czasie

Najlepiej starać się o ciążę w dniu owulacji. Wtedy plemniki, które mają chromosom Y, czyli te z zakodowaną w sobie płcią męską, są szybsze niż te z płcią żeńską (zawierające chromosom X). Jeśli są szybsze, to jest większa szansa, że w dniu owulacji pierwsze dotrą do komórki jajowej i ją zapłodnią. Jest jeszcze jedna ważna rzecz – mimo że plemniki Y są szybsze, to są również słabsze od tych z chromosomem X. Nie mogą zbyt długo czekać na moment jajeczkowania, bo po prostu ich żywotność jest nieco krótsza. 

2. Przestrzegaj odpowiedniej diety

Nie od dziś wiadomo, że dobrze dobrana dieta sprzyja płodności, a niewłaściwa może ją zaburzać. Odpowiednio zbilansowana dieta może również zwiększyć szanse na poczęcie chłopca. Jeśli zależy wam na spłodzeniu syna, warto wzbogacić jadłospis w sód i potas oraz zmniejszyć spożywane dawki magnezu i wapnia. Zmiany w diecie najlepiej wprowadzić około 3 miesiące przed planowaniem poczęcia, tak by dieta na płodność przyniosła już skutki, gdy zaczniecie się starać o ciążę. Do codziennego menu w okresie starania się o chłopca włącz też np. ogórki, ziemniaki, banany, pietruszkę, suszone owoce oraz sok pomidorowy.

3. Zadbaj o swoje zdrowie, by zwiększyć płodność

Osoby, które są zdrowe i odpowiednio się odżywiają, mają większe szanse na zajście w ciążę, ponieważ z racji zdrowotnych, ich płodność jest większa. Udowodniono naukowo, że bycie w ciąży i poród chłopca są bardziej obciążające dla organizmu. Dlatego też szanse na urodzenie chłopca są nieco większe u kobiet, które są zdrowe, silne i sprawne fizycznie w ciąży, a także przed nią.

Zobacz także: Jaka dawka sportu nie zaszkodzi płodności? Wywiad z ekspertem

4. Zrezygnuj z odchudzania przed ciążą

Ponieważ urodzenie chłopca wiąże się często z większym wysiłkiem fizycznym (chłopcy zazwyczaj są nieco więksi już jako noworodki), organizm musi być przygotowany na taką ewentualność i mieć więcej siły. Odchudzanie bardzo często osłabia organizm, dlatego lepiej zrezygnuj z niego, jeśli planujesz ciążę. Czy wiesz, że kobiety mniejsze i szczuplejsze statystycznie częściej rodzą dziewczynki? Być może jest to wynik tego, że z większym wysiłkiem organizm mógłby po prostu nie dać sobie rady.

5. Zadbaj o swojego partnera

Nie tylko kobieta musi zadbać o siebie przed ciążą. Pamiętaj, że zdrowie mężczyzny ma wpływ na jakość nasienia i to, czy jego plemniki mają więcej chromosomów X czy Y (choć, nie oszukujmy się, jest to też zależne od genetyki). Jak już zostało wspomniane, plemniki z męskim chromosomem Y są szybsze, ale też i słabsze, dlatego należy bardziej zadbać o siebie by także i plemniki były zdrowsze. Już na 3 miesiące przed staraniami o ciążę (takiego czasu potrzeba, by czynniki zewnętrzne wpłynęły na jakość nasienia) należy rzucić palenie, ograniczyć spożycie alkoholu, unikać toksyn i zrezygnować z obcisłej bielizny na rzecz luźnych bokserek (przegrzanie szkodzi nasieniu!).

Zobacz także: Ile żyją plemniki w pochwie, na skórze, w wodzie?

6. Kochajcie się w konkretnych pozycjach

Wybierajcie takie pozycje seksualne, w których biodra kobiety są wyżej, szczególnie dobrze sprawdzają się pozycja klasyczna, ale z uniesionymi biodrami oraz wszystkie kolanowo-łokciowe. Takie pozycje sprzyjają wędrówce plemników do ujścia szyjki macicy i dalej. Znowu jest to ważne z punktu widzenia słabszych plemników z chromosomem Y, które będą miały dzięki takim pozycjom ułatwiony dostęp do komórki jajowej.

Zobacz także:

ciąża, płeć dziecka, buciki dla niemowlaka, brzuch w ciąży
Fotolia
Psychotesty i quizy
Czy wiesz, co zrobić, żeby mieć syna? [TEST]
płeć dziecka na USG
Adobe Stock
Zdrowie w ciąży
Płeć dziecka na USG: kiedy ją widać i jak rozpoznać?
Płeć dziecka może być widoczna na USG już w 12. tygodniu ciąży, jednak żeby mieć pewność, warto poczekać jeszcze kilka tygodni. To kiedy lekarz będzie mógł w stanie sprawdzić płeć dziecka, zależy m.in. od jego doświadczenia, ale też od tego, czy to twoja pierwsza ciąża, czy kolejna.

Płeć dziecka najlepiej widać podczas badania USG po 16. tygodniu ciąży . Zewnętrzne narządy płciowe dziecka są wtedy dobrze widoczne w trakcie badania i dla doświadczonego ginekologa nie będzie problemem rozpoznanie płci na tym etapie ciąży. Czasami ułożenie dziecka lub ciąża mnoga utrudniają prawidłowe rozpoznanie. Dużo zależy również od tego, która jest to ciąża. W takim przypadku kolejne badania USG powinny dać odpowiedź na pytanie, czy przyszła mama spodziewa się dziewczynki, czy chłopca. Kiedy widać płeć dziecka na USG? Zwykle płeć dziecka najlepiej widać w połowie ciąży. Zdarza się jednak, że przyszli rodzice mogą poznać ją wcześniej, bo już ok. 13.-14. tygodnia – wszystko zależy od ułożenia dziecka, jakości sprzętu USG i doświadczenia ginekologa. Najczęściej dowiadujemy się jednak, czy to chłopiec, czy dziewczynka podczas badania połówkowego, czyli ok. 20 tygodnia ciąży. Im później sprawdzamy płeć dziecka na USG, tym większa szansa, że lekarz nie popełni błędu w ocenie. Jak rozpoznać płeć dziecka na USG? Lekarz wykonujący USG w pierwszym trymestrze może być w stanie ocenić, czy spodziewasz się chłopca, czy dziewczynki, nie powinien jednak robić tego przed 12. tygodniem ciąży. Szanse prawidłowego określenia płci dziecka ok. 14 tygodnia ciąży ocenia się na 75 proc. Co ciekawe, przed 13. tygodniem łatwiej odgadnąć, że kobieta spodziewa się córki, a po 13. tygodniu – syna. Jeśli chcesz wiedzieć jeszcze przed badaniem USG, jakiej płci będzie twoje dziecko, możesz skorzystać z płytkowego testu na płeć dziecka . Innym sposobem na zaspokojenie ciekawości jest... przyjrzenie się drzewu genealogicznemu partnera! Naukowcy dowiedli, że to geny ojca decydują o płci dziecka . Zobacz film z USG: to dziewczynka! Na tym filmie możesz zobaczyć, jak na badaniu USG wygląda dziewczynka: Płeć...

Fotolia.pl
Starania o dziecko
Chcesz mieć córkę? Tylko nie szczytuj!
Istnieje opinia, która mówi, że większe prawdopodobieństwo na poczęcie córki jest wówczas, gdy stosunek seksualny nie kończy się kobiecym orgazmem. Czy wiesz dlaczego?

Czy wiesz, że istnieje teoria, która mówi, że jeśli kobieta ma orgazm podczas stosunku i zajdzie w ciążę to ma większe szanse na urodzenie chłopca? O co chodzi w tej teorii? Jak zaplanować płeć dziecka ? W dzisiejszych czasach przyszli rodzice nie tylko chcą wybrać najlepszy czas na narodziny dziecka (gdy dostaną upragniony awans, kupią większe mieszkanie), lecz także chcą móc wybrać płeć swojego potomka, a przynajmniej mieć jakiś wpływ na odwieczną zasadę 50 proc. na 50 proc. Stąd sprawdzają wszelkie sposoby na to, by zaplanować płeć dziecka . Jedną z nich jest obecność bądź brak kobiecego orgazmu .  Jest orgazm? Będzie chłopiec! Według tej teorii współżycie, które ma na celu poczęcie dziewczynki, powinno zakończyć się brakiem orgazmu kobiety . Skąd taka teoria? Środowisko pochwy jest kwaśne, orgazm zmienia je na zasadowe, które bardziej sprzyja plemnikom męskim . W środowisku kwaśnym mogą przeżyć jedynie plemniki żeńskie i zapewnienie takiego środowiska w pochwie po stosunku zwiększa szanse na poczęcie dziewczynki . Warto wiedzieć, że okolice położone bliżej wejścia do pochwy są bardziej kwaśne niż te miejsca w pobliżu szyjki macicy. Jeśli rodzice zastanawiają się, jak począć dziewczynkę, powinni pamiętać, że penetracja nie powinna być zbyt głęboka, aby stworzyć bardziej sprzyjające warunki dla plemników żeńskich. Zgodnie z prezentowaną teorią, jeśli w czasie stosunku, podczas którego doszło do zapłodnienia , kobieta ma orgazm, to zwiększa prawdopodobieństwo urodzenia syna .  

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj