Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
sylwester dla dzieci w domu
Adobe Stock
Wychowanie

Sylwester dla dzieci w domu: 7 pomysłów na udaną imprezę sylwestrową z maluchami

Sylwester z dziećmi w domu będzie z całą pewnością udany, jeśli poświęcisz trochę czasu na przygotowania, zaopatrzysz się w kilka akcesoriów i zaplanujesz zabawy. Nie obędzie się też bez atrakcyjnych przekąsek dla najmłodszych i wyjątkowej atmosfery, którą z naszymi radami wyczarujesz bez problemu.

Sylwester dla dzieci w domu może być niezapomnianą przygodą. Maluchowi nie są potrzebne szaleństwa, wystarczy, że jesteście razem. Jeśli jeszcze dodasz do tego nieco magii, superdekoracji, piosenek dla dzieci, zabaw i pysznych przekąsek (postaw na szybkie dania na sylwestra, bo szkoda czasu na stanie przy garach!), zyskasz pewność, że sylwester w domu z dziećmi uda się na szóstkę. I to bez balu! Przekonaj się, że wieczór sylwestrowy spędzony z dziećmi w domu może być okazją do świetnej zabawy dla całej rodziny.

Spis treści:

Jak w 5 sekund stać się lepszą mamą? [WIDEO]

Sylwester w domu z dziećmi: co będzie potrzebne?

Żegnanie starego roku i przywitanie nowego w towarzystwie dziecka może okazać się superzabawą. Jak to zrobić? Zaproś znajomych z pociechami. Przygotujcie odpowiednio dom, uprzedźcie sąsiadów, zróbcie zakupy i do dzieła. Zrób plan imprezy, skorzystaj z naszych rad i bawcie się dobrze! Kto jak kto, ale dzieci akurat potrafią dobrze się bawić. Wystarczy kilka podpowiedzi. Aby urządzić świetną sylwestrową zabawę dla dziecka, przygotuj np.:

  • balony
  • serpentyny
  • zimne ognie
  • papierowe czapki
  • gadżety na nagrody (np. naklejki)
  • maski karnawałowe.

Zrezygnuj z fajerwerków, są niebezpieczne, a poza tym każdego roku po sylwestrze na świecie zostają tony śmieci po sztucznych ogniach. No i huku boją się zwierzęta, a przecież nie chcecie ich straszyć, prawda? Zimne ognie będą lepsze!

Jak spędzić sylwestra z dziećmi?

Tak to już jest, że tam, gdzie są baloniki, jest także śmiech i radosna zabawa. Warto pójść na całość i choć raz w roku nadmuchać ich naprawdę dużo! Sylwester z dzieckiem będzie ku temu idealną okazją i od wspólnego dekorowania domu warto zacząć sylwestrowy wieczór. Przygotuj również muzykę. Nie za głośną, bo sam śmiech dziecięcy to niezłe decybele, ale niech przyjemnie coś gra w mieszkaniu i to już od momentu, gdy zaczniecie przystrajać wnętrza.

Następnym krokiem będzie przygotowanie poczęstunku, a więc kolorowe nakrycie stołu i ewentualnie wybranie domowych sylwestrowych kreacji. Możecie zaplanować piżamowy wieczór w kigurumi, ubrać się odświętnie lub pozostać całkiem na luzie. Dokonaj wyboru razem z dziećmi.

Gdy będziecie gotowi, stół zostanie nakryty, a dom udekorowany, możecie zacząć świętować i wspólnie się bawić. Jak? Kilka podpowiedzi znajdziesz w dalszej części tekstu. A możesz też wypróbować inne fajne propozycje na  zabawy sylwestrowe dla dzieci.

Przekąski na sylwestra dla dzieci

W ramach menu na sylwestra zróbcie razem atrakcyjne dla najmłodszych smakołyki. Część powinna mieć postać zdrowych przekąsek, a część mogą stanowić słodkości, np. ciasteczka dla dzieci. W ramach pożywnych i zdrowych atrakcji możecie wspólnie przygotować:

Pamiętaj, by nie robić koreczków, gdyż patyczki i wykałaczki mogą być niebezpieczne. Świetnym pomysłem są wszystkie przekąski, które można włożyć do buzi na raz: pokrojone w kawałki naleśniki, małe kanapeczki, bakalie. Zrób też owocową sałatkę.  Na stole mogą pojawić się i słodkości, ale pamiętaj, by służyły bardziej jako drobna dekoracja, a nie posiłek. Chodzi o to, by dzieci nie zasłodziły się i na noc i nie zjadły za dużo słodyczy. Nie zapomnij też o odpowiedniej dekoracji stołu!

Szampan dla dzieci na sylwestra?

Oczywiście możesz kupić na sylwestra szampana dla dzieci. Jest bezalkoholowy, a dzieciom podobają się bąbelki. Zastanów się jednak, czy chcesz uczyć dziecko, że dobra zabawa oznacza picie alkoholu? Taki bezalkoholowy szampan zdaniem niektórych daje dziecku właśnie taki przekaz. Zamiast tego postaw na inne napoje. Co powiesz na przyrządzony w domu, lekko schłodzony sok jabłkowo-miętowy albo smoothie z jogurtu i owoców?

Pomysły na zabawy sylwestrowe w domu

Konkursy dla dzieci to świetna atrakcja. Kto szybciej zje jabłko zawieszone na sznurku? Kto trafi piłeczką do kosza? Kto narysuje najdziwniejszego zwierza? I pamiętaj o nagrodach – powinien je dostać każdy uczestnik konkursu. To nie musi być nic dużego: kauczukowa piłeczka, spinka do włosów, resorówka. Oczywiście wszystko dostosowane do wieku dziecka!  Fajne zabawy dla dzieci na sylwestra to także kalambury albo mini-playback show, czyli udawanie, albo prawdziwe śpiewanie piosenek ulubionych wykonawców. Szukasz pomysłów na dodatkowe atrakcje? W materiale Zabawy karnawałowe dla dzieci znajdziesz więcej inspiracji.

Maskarada i przebieranki

A może się przebierzecie na sylwestra? Nie trzeba do tego wcale wypożyczać lub kupować profesjonalnych strojów karnawałowych: zwykłe prześcieradło czy kolorowa chusta to także wspaniałe akcesoria, z których można wyczarować przebranie dla dziecka! Jeśli nie czujesz się na siłach, by wykonać strój, wystarczy, że wspólnie zrobicie fantastyczne maski karnawałowe. Wystarczy blok techniczny albo papierowy talerzyk, zszywacz, tasiemka i trochę wyobraźni. Można je ozdobić bibułką, pomalować kredkami. Nie zapomnijcie też o papierowych czapeczkach – wspaniale pasują do sylwestrowych i karnawałowych zabaw dla dzieci!

Planszówkowy maraton sylwestrowy

Jeśli są chętni, długi wieczór sylwestrowy możemy wykorzystać na maraton gier planszowych. Wystarczy wcześniej zadbać o to, by nie zabrakło ulubionych gier. Jeśli organizujemy sylwestra w gronie przyjaciół — można umówić się, że każda rodzina przynosi ze sobą ulubioną planszówkę, karciankę lub grę zręcznościową. 

Pytaki, Na końcu języka junior, Twist, Uno, La Cucaracha, Potwory do szafy, Story cube, Lisek Urwisek — to gry, w które śmiało mogą grać już przedszkolaki. Starsze dzieci z pewnością nie znudzą się przy Ubongo, Dixit czy Snach (Kruchach, Smokach).

Kapsuła czasu 

Jeśli spędzamy sylwestra w niewielkim gronie (np. tylko mama, tata i dzieci), możemy usiąść przy stole i zastanowić się co moglibyśmy włożyć do... kapsuły czasu. Czyli puszki lub pudełka, które ukryjemy (może nawet zakopiemy w ogródku) i otworzymy dopiero za 10 lat. Wspólne zastanawianie się i organizowanie zawartości kapsuły czasu może okazać się inspirującą rozrywką, przy której czas będzie płynął bardzo szybko... 

Propozycje przedmiotów, które można umieścić w kapsule czasu to np. rysunek wykonany w ostatni dzień tego roku (np. portrety członków rodziny lub ulubionych maskotek), lista ulubionych potraw członków rodziny, ostatnia lista zakupów, marzenia, które chcecie zrealizować przed 2033 rokiem, itp. 

Zobacz też:

Urodziny dziecka w domu
AdobeStock
Gry i zabawy
Urodziny dziecka w domu: pomysły, zabawy, atrakcje, menu
Urodziny dziecka w domu wcale nie muszą być nudne! Wystarczy zadbać o odpowiednie atrakcje, np. zabawy, dekoracje, pyszne przekąski. Jeżeli wszystko dobrze zaplanujesz - przyjęcie będzie lepsze od tego w sali zabaw.

Urodziny dziecka odprawione w domu mogą być naprawdę fajną imprezą. Organizując je, rodzice powinni postarać się, by były możliwie jak najbardziej spektakularne. Pyszne jedzenie, gry i konkursy oraz piękne dekoracje potrafią sprawić, że przyjęcie będzie niezapomniane. Jeśli maluch nie może zobaczyć się z ukochanymi dziadkami lub kolegami - z pomocą przychodzi technologia, dzięki której możliwe będzie np. wspólne świętowanie urodzin przez wideo komunikator (np. skype). Jest to aktualne zwłaszcza teraz, z powodu  pandemii koronawirusa i rządowych obostrzeń , a co za tym idzie - pozamykanych lokali.  Jak zorganizować urodziny dziecka w domu? Aby domowe przyjęcie urodzinowe było naprawdę udane i miłe, postarajcie się o kilka rzeczy. Oto nasze propozycje atrakcji na urodziny dziecka w domu:  Menu na urodziny dziecka w domu Tort na urodziny dziecka Urodziny dziecka w domu - dekoracje  Zabawy na urodziny w domu Prezent urodzinowy dla dziecka Urodzinowe przyjęcie w czasie pandemii Urodziny dziecka w domu: menu W menu na domowy kinderbal nie może zabraknąć  urodzinowych przekąsek . Proponujemy: duszkowa pizzerinka chrupiące kulki rybne kolorowe szaszłyki ciasteczka owsiane gofrowe koreczki na słono gofrowe mini burgery domowe nachosy kolorowe kanapeczki kruche talarki z twarożkiem Jako drobne przekąski dobrze sprawdzą się także: kawałki owoców, orzechy i migdały oraz krojone warzywa. Możesz też przygotować sałatkę caprese . Na przyjęciu urodzinowym dla dzieci nie może oczywiście zabraknąć odpowiednich napojów, np. koktajlu jagodowego z lodami lub koktajlu z arbuza .  Tort na urodziny dziecka Najlepiej upieczcie go własnoręcznie. Tort zrobiony przez mamę lub tatę jest dla dziecka ogromnym wyrazem miłości....

Życzenia na sylwestra dla dziecka
Adobe Stock
Aktualności
Życzenia na Nowy Rok dla dzieci: zabawne, wzruszające, prosto z serca
Składanie sobie noworocznych życzeń to piękna tradycja, którą powinno przekazywać się dzieciom już od początku ich życia. Przedstawiamy życzenia na Nowy Rok dla dzieci – i przedszkolaków, i dzieci w wieku szkolnym.

Życzenia na Nowy Rok dla dzieci nie muszą być nudne! Ale najważniejsze jest to, aby płynęły prosto z serca. Składanie życzeń to piękna tradycja, która zdaje się, powoli zanika. Podtrzymujmy ją, ucząc nasze dzieci, jak ważne jest składanie życzeń. Jak to zrobić? Dając im przykład, czyli składając im życzenia. Niech wiedzą, że są dla nas najważniejszymi ludźmi na świecie i że zawsze życzymy im dobrze. Przedstawiamy listę najpiękniejszych życzeń sylwestrowych dla dzieci. Życzenia sylwestrowe dla przedszkolaków Sylwester to prawdziwe przeżycie dla przedszkolaków. Większość z nich pewnie wybudzi się na dźwięk wybuchających fajerwerków, dlatego dobrze jest mieć zawczasu przygotowane życzenia. Poznaj najładniejsze życzenia dla przedszkolaków. Któż to przyszedł o północy? Ma dziecięce, piękne oczy. Pełen jest nadziei, szczęścia, wiary, W to, że życie da nam obfite dary, Że nas zdrowiem sowicie obdaruje, I nasz los ślicznie pokoloruje!   Już petardy są na niebie, I rozbłysły szyby nam, Pieski w budzie śpią jak w niebie, Już nie mówiąc kotka mam, I już szampan drugi, trzeci, Korki lecą tu i tam, Dzieci już wpatrzone w niebo, Bo światełko błyszczy tam, I już goście się zjeżdżają, W końcu jest weselej nam!   Słonko moje ukochane, niech te dni razem nam dane szczęścia pełne i uroku, będą w całym Nowym Roku!   Dziesięć, dziewięć... głośno liczę, a Tobie kochanie życzę: niechaj wszystko, o czym marzysz, w Nowym Roku się wydarzy.     Nasza zima biała chustą się odziała. Idzie, idzie do nas w gości w srebrnych blaskach cała. Życzę Ci kochanie takiej pięknej zimowej aury w Sylwestra. Żeby w tym Nowym Roku uśmiech nie schodził z Twojej...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak