Menu na sylwestra zaplanuj z kilkudniowym wyprzedzeniem. W zależności od preferencji gości, postaw na klasyczne dania, np. bigos, eleganckie potrawy, pieczone mięsa i dania wegetariańskie. Jedzenie na sylwestra musi cieszyć każdego, bez względu na dietę. W sylwestrową noc nie może oczywiście zabraknąć też sałatek i deseru. Jeśli spędzacie sylwestra rodzinnie, poniższe dania na sylwestra mogą też jeść dzieci (przy każdym przepisie podajemy wiek, od którego można podać dziecku daną potrawę).

Reklama

Spis treści:

Jakie menu na sylwestra?

Doskonale wiemy, że większość z nas nie wyobraża sobie sylwestrowego menu bez bigosu. I bardzo dobrze! Nic tak nie krzepi, jak talerz ciepłej kapusty z mięsem. W roli dania na ciepło równie świetnie sprawdzi się potrawa bez mięsa (warto wziąć to pod uwagę, nie tylko wówczas, gdy planujemy świętować sylwestra z przyjaciółmi-wegetarianami).

A co poza tym? Przedstawiamy propozycje potraw, które sprawdzą się idealnie w ostatnią noc roku, bez względu na to, czy spędzacie sylwestra z dziećmi, czy robicie domówkę tylko dla dorosłych. W każdej kategorii (poza deserem i zupą) podajemy 4 propozycje z przepisami, dopasuj liczbę potraw do tego, ilu będziesz miała gości. Możesz wybrać po 1,2 lub wszystkie 4! Jeśli jednak nie chcesz spędzać dużo czasu w kuchni, postaw na szybkie dania na sylwestra.

Sylwestrowe menu dla mięsożerców

Przykładowe propozycje przystawek na sylwestra:

Dania ciepłe na sylwestra:

Sałatki na sylwestra:

Zupa na sylwestra:

Barszcz z kołdunami lub z pasztecikami z ciasta francuskiego

Zobacz także

Sylwestrowy deser:

Torcik bezowy z bitą śmietaną i owocami

Sylwestrowe menu dla wegetarian (bez mięsa)

Cieszy nas to, że coraz więcej ludzi przechodzi na dietę bezmięsną. Wiemy jednak, jakim kłopotem może być przygotowanie wegetariańskiego menu sylwestrowego, jeśli na co dzień zajadamy się mięsem, ale nasi goście będą wege. Nie martw się, mamy propozycje świetnego menu na sylwestra bez mięsa — to jedzenie pokochają wszyscy! Zwłaszcza że przepisy, które proponujemy, są naprawdę szybkie i proste w wykonaniu.

Przykładowe wegetariańskie przystawki na sylwestra:

Sałatki wegetariańskie na sylwestra:

Dania bezmięsne na sylwestra (ciepłe)

Zupa dla wegetarian:

Krem z pieczonej papryki i pomidorów

Deser na sylwestra:

Czekoladowa tarta z orzechami laskowymi

Co do picia na sylwestra?

Oprócz szampana oczywiście! W sylwestrowym menu powinny znaleźć się także napoje bezalkoholowe. Co możesz przygotować? Proponujemy drinki bez alkoholu:

Komponując menu na sylwestra, zbierz informacje o specjalnych dietach gości, alergiach i preferencjach. Najlepszym pomysłem są imprezy, na które każdy coś przynosi, żeby gospodarze nie spędzali za dużo czasu w kuchni. Bez względu na to, czy organizujecie sylwestra składkowego, czy nie, mamy nadzieję, że nasze propozycje menu sylwestrowego wraz z przepisami, ułatwią wam planowanie. No i najważniejsze: nie jedzenie, a ludzie tworzą klimat! Udanej zabawy!

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama