Zabawy sylwestrowe dla dzieci będą świetną rozrywką dla maluchów, a rodzicom także pozwolą miło spędzić wieczór. Sylwestrowa zabawa do białego rana generalnie zarezerwowana jest dla dorosłych. Jednak w tę szczególną noc, łączącą dwa kolejne lata, można pofolgować również dzieciom, o ile mają siłę na położenie się do łóżek później niż o godz. 20. Warto przygotować wcześniej fajne zabawy dla dzieci na sylwestra, które uatrakcyjnią im czas. Wśród naszych propozycji znajdziesz również pomysły, które można zrealizować spontanicznie.

Reklama

Zabawy sylwestrowe dla dzieci:

Zabawy sylwestrowe dla dzieci

Aby świetnie się bawić z dziećmi podczas sylwestra, wcale nie potrzeba wielkich przygotowań ani nakładów finansowych. Gwarancją wspaniałych wspomnień wcale nie są drogie planszówki czy rekwizyty ani opracowywany tygodniami plan zabaw.

Proponujemy zabawy sylwestrowe, do których potrzebujecie jedynie:

  • kilku baloników,
  • plastikowych lub papierowych kubeczków,
  • kartek papieru,
  • kleju,
  • farb lub kredek,
  • pewności, że czas spędzony razem jest bezcenny.

Rodzinne przygotowanie sylwestrowych potraw

Wieczór sylwestrowy można rozpocząć od przygotowywania ulubionych przekąsek lub wspólnego pieczenia ciasta. To doskonała okazja, by pokazać dzieciom, że czas spędzony w kuchni nie musi być żmudnym, stresującym obowiązkiem a… zabawą. Każdemu rodzajowi kanapek, sałatek, ciast czy ciasteczek możecie nadać autorską nazwę.

Zobacz także

By było bardziej sylwestrowo, można przemienić kawałki ręcznika papierowego w eleganckie (lub po prostu unikatowe) serwetki. Możecie narysować na nich balony, fajerwerki lub po prostu to, co lubicie.

Wieża pożegnalna

Żeby przywitać nowy rok, warto najpierw pożegnać stary, prawda? My sami często w sylwestra robimy wspominki z wydarzeń, które miały miejsce w minionym roku. Dla dzieci można to zrobić w formie zabawy. Przygotuj jednakowe kubeczki lub pojemniczki i porwane na małe kawałki stare gazety. Najpierw zbudujcie z dzieckiem wieżę z kubeczków. Dostawiając każdy kolejny, wymieniajcie jakieś wydarzenia, które utkwiły wam (i waszym dzieciom) w głowach. Kiedy skończą się wam pomysły, zróbcie kuleczki z gazet i strącajcie po kolei od góry każdy kubeczek, żegnając w ten sposób wszystko, co było w starym roku.

Kosze marzeń

Przygotuj 3 kosze i poproś dziecko, żeby narysowało 3 rzeczy, które chciałoby zrobić w nowym roku. Następnie włóż do każdego z koszy po jednym rysunku. Daj malcowi papierowe kuleczki (możesz wykorzystać te same, co w poprzedniej zabawie). Dziecko niech próbuje celować do każdego z koszy. Marzenie, które znajdzie się w koszu, do którego wpadnie najwięcej kuleczek, będzie miało największą szansę na spełnienie.

Wyklejanka marzeń

Aby przeprowadzić tę zabawę, musisz wcześniej przygotować sporo różnych obrazków, przedstawiających np. zabawki, ciekawe miejsca, wydarzenia. Daj dziecku dużą kartkę papieru i klej. Niech wybierze spośród wszystkich te obrazki, które chciałby zrealizować/mieć w kolejnym roku. Potem może opowiedzieć, co przedstawia jego praca i dlaczego wybrał akurat te elementy.

Tańce z balonami

Sylwester nie może się obyć bez tańców! Aby zabawa była jeszcze bardziej atrakcyjna, niech to będą tańce z balonami, najlepiej konkursowe. W pojedynkę może to być taniec z odbijaniem balona w górę. Osoba, której balon najdłużej utrzyma się nad powierzchnią, wygrywa. Jeśli możliwe jest stworzenie par, zróbcie konkurencję, w której każda para musi tańczyć z balonem umieszczonym pośrodku na wysokości brzucha. Nie można dotykać się za ręce! Para, której balon najdłużej nie spadnie na ziemię, zwycięża.

Gorące poduszki

Jeśli choć raz byliście na weselu, na pewno znacie tę zabawę, ale w wersji z krzesłami. Dla przedszkolaków z uwagi na bezpieczeństwo lepiej wykorzystać do tego miękkie poduszki. Na podłodze ułóż poduszki, pamiętając o tym, by zawsze było ich o jedną mniej niż tańczących wokół dzieci. Po każdej rundzie dziecko, które nie zdążyło usiąść, odpada. Odkładana jest też kolejna poduszka. Wygrywa ten maluch, któremu uda się zająć ostatnią poduszkę.

Sylwestrowe kostiumy

Maski, skrzydła, czarodziejskie różdżki… Jeśli chcecie przebrać się za ulubioną postać z bajki, wystarczy karton, farby lub kredki i kawałek gumki krawieckiej. Inspiracją mogą być też ubrania z szafy, z których wyczarujecie peleryny lub istne balowe suknie. Przygotowywanie sylwestrowych kostiumów to zabawa sama w sobie, a przecież to dopiero początek…

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama