Zabawy sylwestrowe dla dzieci
AdobeStock
Gry i zabawy

Zabawy sylwestrowe dla dzieci: 5 pomysłów na fajne gry i zabawy na sylwestra w domu

Zabawy dla dzieci na sylwestra w domu z pewnością umilą całej rodzinie oczekiwanie na Nowy Rok. Sprawdź nasze pomysły na fajne sylwestrowe zabawy dla dzieci małych i dużych.

Zabawy sylwestrowe dla dzieci będą świetną rozrywką dla maluchów, a rodzicom także pozwolą miło spędzić wieczór. Sylwestrowa zabawa do białego rana generalnie zarezerwowana jest dla dorosłych. Jednak w tę szczególną noc, łączącą dwa kolejne lata, można pofolgować również dzieciom, o ile mają siłę na położenie się do łóżek później niż o godz. 20. Warto przygotować wcześniej fajne zabawy dla dzieci na sylwestra, które uatrakcyjnią im czas. 

Pomysły na zabawy sylwestrowe w domu:

  1. Zabawy sylwestrowe dla dzieci: Wieża pożegnalna
  2. Gry i zabawy sylwestrowe w domu: Kosze marzeń
  3. Wyklejanka marzeń 
  4. Tańce z balonami - zabawy sylwestrowe z dziećmi
  5. Pomysł na zabawy sylwestrowe: Gorące poduszki

Jak zrobić loki na komunię – instrukcja krok po kroku [WIDEO]

Zabawy sylwestrowe dla dzieci: Wieża pożegnalna

Żeby przywitać nowy rok, warto najpierw pożegnać stary, prawda? My sami często w sylwestra robimy wspominki z wydarzeń, które miały miejsce w minionym roku. Dla dzieci można to zrobić w formie zabawy. Przygotuj jednakowe kubeczki lub pojemniczki i porwane na małe kawałki stare gazety. Najpierw zbudujcie z dzieckiem wieżę z kubeczków. Dostawiając każdy kolejny, wymieniajcie jakieś wydarzenia, które utkwiły wam (i waszym dzieciom) w głowach. Kiedy skończą się wam pomysły, zróbcie kuleczki z gazet i strącajcie po kolei od góry każdy kubeczek, żegnając w ten sposób wszystko, co było w starym roku.

Gry i zabawy sylwestrowe w domu: Kosze marzeń

Przygotuj 3 kosze i poproś dziecko, żeby narysowało 3 rzeczy, które chciałoby zrobić w nowym roku. Następnie włóż do każdego z koszy po jednym rysunku. Daj malcowi papierowe kuleczki (możesz wykorzystać te same, co w poprzedniej zabawie). Dziecko niech próbuje celować do każdego z koszy. Marzenie, które znajdzie się w koszu, do którego wpadnie najwięcej kuleczek, będzie miało największą szansę na spełnienie.

Wyklejanka marzeń 

Aby przeprowadzić tę zabawę, musisz wcześniej przygotować sporo różnych obrazków, przedstawiających np. zabawki, ciekawe miejsca, wydarzenia. Daj dziecku dużą kartkę papieru i klej. Niech wybierze spośród wszystkich te obrazki, które chciałby zrealizować/mieć w kolejnym roku. Potem może opowiedzieć, co przedstawia jego praca i dlaczego wybrał akurat te elementy.

Tańce z balonami - zabawy sylwestrowe z dziećmi

Sylwester nie może się obyć bez tańców! Aby zabawa była jeszcze bardziej atrakcyjna, niech to będą tańce z balonami, najlepiej konkursowe. W pojedynkę może to być taniec z odbijaniem balona w górę. Osoba, której balon najdłużej utrzyma się nad powierzchnią, wygrywa. Jeśli możliwe jest stworzenie par, zróbcie konkurencję, w której każda para musi tańczyć z balonem umieszczonym pośrodku na wysokości brzucha. Nie można dotykać się za ręce! Para, której balon najdłużej nie spadnie na ziemię, zwycięża.

Pomysł na zabawy sylwestrowe: Gorące poduszki

Jeśli choć raz byliście na weselu, na pewno znacie tę zabawę, ale w wersji z krzesłami. Dla przedszkolaków z uwagi na bezpieczeństwo lepiej wykorzystać do tego miękkie poduszki. Na podłodze ułóż poduszki, pamiętając o tym, by zawsze było ich o jedną mniej niż tańczących wokół dzieci. Po każdej rundzie dziecko, które nie zdążyło usiąść, odpada. Odkładana jest też kolejna poduszka. Wygrywa ten maluch, któremu uda się zająć ostatnią poduszkę.

Zobacz też:

mama, maluch, przyjęcie, urodziny, tort
Gry i zabawy
Scenariusze zabaw urodzinowych dla 5-6–latków
Twoje dziecko z pewnością marzy o własnym przyjęciu, na które będzie mogło zaprosić swoich przyjaciół. Wykorzystaj nasz scenariusz zabawy, a sprawisz, że kinderbal na długo zapadnie dziecku w pamięci.

Twoje dziecko z pewnością marzy o własnym przyjęciu, na które będzie mogło zaprosić swoich przyjaciół. Spraw, aby na długo zapadło mu ono w pamięć. W tym wieku dziecko świetnie się bawi podczas przyjęć tematycznych . Razem z nim zastanów się, jaki temat wybrać i jakie zabawy przygotować na kinderbal . Możecie dany motyw wykorzystać już na zaproszeniu na urodziny , a potem wspólnie przygotujcie ozdoby i wystrój wnętrza. Urodziny przedszkolaka  - podwodny świat Przyjęcie należy podzielić na dwie części: W pierwszej dzieci wspólnie przygotowują podwodny świat. W drugiej – razem szukają ukrytego skarbu króla Octopusa IV. W podwodnym świecie dzieci nie chodzą, lecz „pływają”, ich ruchy są spowolnione , spotykają rybki, syrenki. Przygotowanie podwodnego krajobrazu wymaga rozpięcia w pokoju (pod sufitem) siatki ze sznurka, która będzie tworzyć powierzchnie wody. Do tej siatki zostaną przyczepione zrobione przez dzieci dekoracje - paski bibułek, rybki, jeżowce, rozgwiazdy. Dzieci przygotowują je razem. Trzeba im zapewnić bibułę, folię aluminiową, nożyczki, mazaki, papier kolorowy. Kiedy ozdoby są już gotowe i zawieszone, zaczyna się druga część zabawy. Dzieci znajdują butelkę ze znajdującym się w środku listem z zadaniem. Maluchy dowiadują się, że władca mórz potrzebuje pomocników i żeby następnej wiadomości szukały w kuchni. Tam kolejny list mówi o stojącym przed dziećmi zadaniem - muszą przecedzić przez sitka brudna wodę z miednicy do drugiej aby ocalić ryby. Gdy wykonają dobrze zadanie, odnajdą literki, które utworzą hasło prowadzące do skarbu. I tak się dzieje. Przed nimi jednak jeszcze inne zadania (może to być szukanie czegoś w piasku czy rzucanie dmuchanym kołem do celu). Przyjęcie urodzinowe na kółkach Musi się z założenia odbyć na zewnątrz – przed domem albo w parku. Poproś gości o...

dzieci, balony
Wychowanie
Władza w ręce dzieci!
1 czerwca światem rządzą dzieci! I warto sprawić, by były bardzo szczęśliwe! Wcale jednak nie trzeba wydawać góry pieniędzy na prezenty. Oto pomysły jak przygotować niezapomniany Dzień Dziecka.

Ten dzień to doskonała okazja do tego, by zająć się wyłącznie dziećmi. I bawić się równie dobrze, jak główni bohaterowie. Aby tak było, warto wcześniej trochę się przygotować. To naprawdę łatwe i nie powinno zająć więcej niż dwie godziny. Skorzystaj z naszych podpowiedzi, a przekonasz się, że tegoroczne święto Twoje dzieci będą wspominały jeszcze przez wiele, wiele lat. Święto od samego rana W tym roku wyjątkowo dobrze się składa, bo 1 czerwca wypada w niedzielę. Masz więc więcej czasu na obmyślenie wszystkich niespodzianek. Zacznij już w sobotę wieczorem, gdy położysz dzieci spać - udekoruj mieszkanie kolorowymi balonikami i serpentynami. Koło łóżek połóż też drobne prezenty czy słodycze. Uwaga! Wczesna pobudka z powodu głośnych okrzyków zachwytu gwarantowana! Warto umówić się, że tego dnia dzieci same mogą decydować o wszystkim: co zjedzą, jak się ubiorą i co będziecie wspólnie robić. To doskonała okazja, by dowiedzieć się naprawdę sporo o swoich maluchach. Oczywiście może się okazać, że nie wszystkie zachcianki są wykonalne, ale na ogół już przedszkolaki doskonale wyczuwają na ile mogą sobie pozwolić. By nieco zminimalizować ryzyko pomysłów typu „chcę na księżyc” można też przygotować listę propozycji np. idziemy do kina, na lody lub do zoo. Nasza rada: zaproponuj dzieciom dzień bez telewizora i komputera. W zamian możesz poczytać im książkę, pograć w gry planszowe lub po prostu upieczcie razem kolorowe ciasteczka. Organizujemy bal dla najmłodszych Jeśli chcesz zaproponować swoim dzieciom coś naprawdę ekstra, pozwól im zaprosić kilkoro ulubionych przyjaciół. Oczywiście zaproszenie jak na urodziny trzeba przygotować i wręczyć chociaż dwa dni wcześniej. Powinny być piękne i kolorowe (kilkulatki mogą je same ozdobić rysunkami). Warto umówić się z rodzicami, że przyprowadzą dzieci na około 2-3 godziny. Na...

sylwester dla dzieci w domu
Adobe Stock
Wychowanie
Sylwester dla dzieci w domu: 5 pomysłów na sylwestra z dziećmi
Sylwester w domu z dziećmi będzie udany, jeśli poświęcisz trochę czasu na przygotowania, zaopatrzysz się w kilka akcesoriów i zaplanujesz zabawy. Nie obędzie się też bez atrakcyjnych dla najmłodszych przekąsek na sylwestra i wyjątkowej atmosfery, którą z naszymi radami wyczarujesz bez problemu.

Sylwester dla dzieci w domu może być niezapomnianą przygodą. Dziecku wystarczy, że jesteście razem, nie potrzebuje szaleństw. Jeśli jednak dodasz do tego nieco magii, superdekoracji, piosenek dla dzieci , zabaw i pyszności do przekąszenia (postaw na szybkie dania na sylwestra , szkoda czasu na stanie przy garach!), możesz być pewna, że sylwester w domu z dziećmi uda się na piątkę z plusem. I to bez balu! Przekonaj się, że wieczór sylwestrowy spędzony w domu z dziećmi może być okazją do świetnej zabawy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych Spis treści: Sylwester w domu z dziećmi: co będzie potrzebne Jak spędzić sylwestra z dziećmi Przekąski na sylwestra dla dzieci Pomysły na zabawy sylwestrowe w domu + inne atrakcje Sylwester w domu z dziećmi: co będzie potrzebne Żegnanie starego roku i przywitanie nowego w towarzystwie dziecka może okazać się superzabawą. Jak to zrobić? Zaproś znajomych z pociechami. Przygotujcie odpowiednio dom, uprzedźcie sąsiadów, zróbcie zakupy i do dzieła. Zrób plan imprezy, skorzystaj z naszych rad i bawcie się dobrze! Kto jak kto, ale dzieci akurat potrafią dobrze się bawić. Wystarczy kilka podpowiedzi. Aby urządzić świetną sylwestrową zabawę dla dziecka , przygotuj np.: balony serpentyny zimne ognie papierowe czapki gadżety na nagrody (np. naklejki) maski karnawałowe.   Zrezygnuj z fajerwerków, są niebezpieczne, a poza tym każdego roku po sylwestrze na świecie zostają tony śmieci po sztucznych ogniach. No i huku boją się zwierzęta, a przecież nie chcecie ich straszyć, prawda? Zimne ognie będą lepsze! Jak spędzić sylwestra z dziećmi Tak to już jest, że tam, gdzie są baloniki, jest także śmiech i radosna zabawa. Warto pójść na całość i choć raz w roku nadmuchać ich naprawdę dużo! Sylwester z dzieckiem będzie ku temu idealną okazją i od wspólnego...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj