maska karnawałowa szablony
fot. Adobe Stock

Maska karnawałowa – szablony (3 maski do wydrukowania)

Maskę karnawałową najłatwiej zrobić z szablonu. Wystarczy ją wydrukować, pokolorować, wzmocnić i doczepić gumeczkę. Nasze maski karnawałowe do druku przydadzą się przede wszystkim dzieciom na bal w przedszkolu lub na karnawałową domówkę.
Karolina Stępniewska
maska karnawałowa szablony
fot. Adobe Stock
Wydrukuj jeden z trzech szablonów masek karnawałowych dla dzieci i ozdóbcie go wspólnie lub pozwól dziecku pokolorować wydrukowaną maskę według załączonego wzoru. Wystarczy drukarka, gruby papier do druku lub blok techniczny, na który przykleisz wycięty szablon maski na bal.

Spis treści:

Jak zrobić maskę karnawałową

Najprostszy sposób to wydrukowanie gotowego szablonu. Czasami trzeba zrobić kilka prób wydruku i w razie potrzeby zmniejszyć lub powiększyć nieco obrazek tak, aby dopasować rozmiar maski do głowy dziecka. Najważniejsze jest, aby otwory na oczy wypadały w odpowiednich miejscach.

Po wydrukowaniu szablonu należy go pokolorować wedle własnego uznania lub zgodnie ze wzorem. Do kolorowania można użyć kredek, flamastrów albo farb. Następnie całą maskę warto nakleić na karton, który sprawi, że będzie mocniejsza. Ważne jest, aby pokryć klejem bardzo dokładnie całą powierzchnię drugiej strony maski.

Gdy klej wyschnie, trzeba maskę wyciąć, nie zapominając o otworach na oczy, i umocować gumkę w miejscach zaznaczonych kółeczkami po bokach maski. Gumeczka powinna być dopasowana do głowy dziecka. Gotowe!

Maska karnawałowa do druku – żyrafa

Kliknij obrazek z szablonem maski karnawałowej i zapisz plik w komputerze lub od razu go wydrukuj. Ta maska to urocza żyrafa, którą dziecko może pokolorować lub ozdobić kolorowym papierem.

maska karnawałowa żyrafa szablon

Wzór maski karnawałowej – lisek

Szablony masek karnawałowych dla dzieci to prosty sposób na wykonanie przebrania karnawałowego dla przedszkolaka lub malucha. Aby uniknąć konieczności naklejania szablonu na karton można wydrukować go na grubszym papierze do drukarek.
maska karnawałowa lisek szablon

Maska karnawałowa szablon –  sowa

Maskę sowy można uzupełnić brązowym strojem i skrzydłami, które da się umocować dziecku na rękach za pomocą gumek. Aby skrzydła się nie gięły podczas ruchów rąk, powinny być mocowane jedynie do ramion dziecka – przedramiona nie powinny być związane ze skrzydłami. W ten sposób można dziecku przygotować dość duże skrzydła, nawet dłuższe od jego rączek.

maska karnawałowa sowa szablon

Maska karnawałowa do druku – dodatkowe szablony

Samodzielne zrobienie maski karnawałowej nie jest trudne, ale nie zawsze mamy na to czas i odpowiednie materiały. Dlatego właśnie gotowe maski do wydrukowania są tak pomocne. Na dodatek są ładne i zawsze się udają!

Wydrukuj maskę:

Zobacz też:
Redakcja poleca: Symptomy przemocy wobec dziecka: czy zmiana zachowania to sygnał, że dziecko jest ofiarą przemocy? [WIDEO]
Symptomy przemocy wobec dziecka nie zawsze łatwo zauważyć. Ale jeżeli pogodny maluch nagle staje się smutny i niechętnie nawiązuje kontakt, to może być sygnał, że doświadcza przemocy – mówi socjolog Renata Szredzińska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Zobacz film, w którym ekspert daje wskazówki, po czym poznać objawy stosowania przemocy wobec dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy