marko
Marko
Rozwój

Zabawki, które uczą mówić, słuchać i odkrywać świat!

Nic tak nie cieszy rodzica, jak maluch, który wypowiada pierwsze słówka, zdobywa nowe umiejętności i z każdym dniem rozumie coraz więcej. Jedną z rzeczy, która może wspierać rozwój dziecka, są różne zabawki edukacyjne. Zobacz, jakie będą najlepsze dla twojej pociechy.

Pierwszy uśmiech, pierwsze słówko i pierwszy kroczek – właściwie całe pierwsze dwanaście miesięcy życia to czas, gdy maluch uczy się praktycznie wszystkiego. Tym, co pomaga mu zdobywać nowe umiejętności, jest przede wszystkim zabawa. Eksperci K’Kids doskonale o tym wiedzą, dlatego opracowali obszerny zestaw porad na różne etapy rozwoju dziecka. Dowiedz się, czym jest Trójkąt umiejętności i sprawdź, które zabawki wspomogą rozwój twojego malucha.

Na czym dokładnie polega Trójkąt umiejętności?

Rozwój dziecka dotyczy trzech ważnych obszarów:

  • fizycznego – maluch uczy się słuchać, poznaje kształty i kolory, a także ćwiczy ruchy precyzyjne podczas zabawy w rzucanie i łapanie,
  • poznawczego – dziecko uczy się literek, cyferek i rozróżniania dźwięków,
  • społecznego – smyk komunikuje się z nami w trakcie zabawy, okazuje emocje i potrafi rozpoznać w lusterku swoje odbicie.


marko
Marko

Kostka, która rozwija zmysły

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko rozwijało się prawidłowo, dlatego nieocenioną pomocą w rozwoju wszelkich umiejętności są odpowiednie zabawki. Np. Interaktywna kostka – Muzyczna Farma, która szczególnie dba o zmysły – naciskając na ścianki kostki dziecko usłyszy głosy, jakie wydają zwierzątka. Dodatkowo, zabawka zawiera różne „szeleszczące” elementy, co rozwija zmysł słuchu, a oprócz tego maluszek może badać struktury materiału i bawić się grzechotką rozwijając zmysł dotyku. Różnorodne barwy stymulują wzrok. Maluch może też obserwować swoje odbicie w lusterku, co wzmacnia jego poczucie własnej wartości. Kostka uczy także dziecko rozróżniania odgłosów zwierząt, np. prezentuje, że baran robi „bee", a świnka „chrum chrum".

Marko
Marko

Julia i Wayne uczą słówek

Chcesz zachęcić swoje dziecko do słuchania, mówienia i reagowania? Pomoże ci w tym Przytulanka interaktywna Julia uczy mówić, która nie tylko rozwinie zdolność komunikowania i umiejętności językowe malucha, ale też wzmocni empatię oraz poczucie własnej wartości. Gdy ustawisz ją w trybie nauki mówienia, lalka powtórzy słowa wypowiedziane przez twoją pociechę. To ćwiczenie utrzymuje zainteresowanie dziecka nauką mówienia i wydawania dźwięków. Możesz też nagrywać proste słowa takie jak „tata”, „mama”, „dziękuję” lub „przepraszam”. Po naciśnięciu brzuszka lalki, dziecko usłyszy nagrane przez ciebie zwroty – a to doskonały trening pamięci! W tej przytulance maluch znajdzie również przyjaciela, który nauczy go okazywania uczuć i budowania relacji z bliskimi.

Marko
Marko


Towarzyszem Julii jest równie urocza Przytulanka interaktywna Wayne uczy mówić, która także wspiera każdy z trzech obszarów rozwoju. Wayne i Julia są idealnymi kompanami. Dzieci mogą opiekować się nimi i je przytulać, a po opanowaniu pierwszych słówek – wcielić się w rolę nauczyciela. Ponadto chwytanie lalki np. za rączki rozwija ruchy precyzyjne dziecka, a uruchomienie melodii wbudowanych w zabawkę, wzbudza zainteresowanie dziecka i zachęca je do raczkowania.

Marko
Marko

„Cały świat” w jednej książeczce

Grzechoczące nóżki, szeleszczące, kolorowe uszy oraz piszcząca trąba będą idealne do rozwijania zdolności sensorycznych twojego dziecka. Przenośna mata książka – Słoń wzmacnia nie tylko integrację sensoryczną, ale też zdolność obserwacji. Książka przedstawia zwierzątka jadące pociągiem – po jej otwarciu maluch poznaje nazwy zwierząt oraz kolorów. Przewracanie stron ćwiczy motorykę małą, rozpoznawanie nazw zwierząt wspiera zdolności poznawcze, a zapinanie i odpinanie książki rozwija koordynację wzrokowo-ruchową. Dodatkowo, podczas pikników z dzieckiem można wyjąć strony i rozwinąć z nich matę. A słoń? Świetnie sprawdzi się jako przytulanka. Wykonano go z wysokiej jakości materiałów, przez co jest miękki i delikatny.

marko
Marko

Zabawka wszechstronnie stymulująca rozwój

Czy to możliwe, że istnieje taka zabawka, która jednocześnie rozwija sprawność intelektualną oraz ruchową? Ależ tak! Jest nią Mówiąca Piłka 2w1, która pomoże każdemu maluszkowi w nauce alfabetu oraz liczenia od 1 do 10. Jest różnokolorowa i wykonana z miękkiego, przyjemnego w dotyku materiału, dzięki czemu wspaniale nadaje się do zabaw sportowych.
Jak działa? Wystarczy rzucić piłkę do dziecka, aby usłyszeć wydobywający się z niej dźwięk cyferki. Gdy maluch odrzuci piłkę do ciebie, również usłyszycie cyferkę. I tak od 1 do 10. A co z nauką literek? Gdy przełączysz moduł dźwiękowy na piłce, usłyszycie kolejno „A,B,C,D....”, a także wiele innych zaskakujących dźwięków! Podczas takiej zabawy twoja pociecha szybko opanuje podstawy alfabetu, nauczy się liczyć i rozwinie koordynację ruchową oraz motorykę dużą. Możesz też wybrać angielską wersję Mówiącej Piłki 2w1, co ułatwi dziecku poznawanie obcojęzycznych słówek.

Marko
Marko

 


Jak sprawdzić, która zabawka będzie najlepsza dla twojego dziecka? Skorzystaj z ze wsparcia Internetowego Doradcy Rozwoju. Zaprojektowany przez specjalistów algorytm pozwala wychwycić na ile dziecko ma rozwinięte poszczególne obszary rozwojowe. Wystarczy wybrać wiek dziecka i zaznaczyć stwierdzenia, które dotyczą malucha. Na tej podstawie powstaje szczegółowa analiza oraz propozycja zabawek, które będą skupiać się na obszarach wymagających poprawy. Przykład? Jeżeli twoje dziecko potrafi siedzieć samodzielnie, rozumie pojęcie kolorów i lubi naciskać przyciski – idealną zabawką będzie dla niego Interaktywna kostka - Muzyczna Farma. Taki Internetowy Doradca Rozwoju to nieoceniona pomoc dla rodziców, którzy chcą wesprzeć rozwój swojej pociechy.
 Materiał powstał przy współpracy z: Marko

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Prezent dla 5-latka
Święta i uroczystości
Prezent dla 5-latka: pomysły na prezent dla pięcioletniego chłopca (sportowy, edukacyjny, tani)
Agnieszka Majchrzak
Przysłowia o nauce
Cytaty i przysłowia
Mądre przysłowia o nauce i wiedzy – 40 motywujących sentencji
Joanna Lechowicz
chłopiec, dziecko, krzyk, złość
Wychowanie
Agresywne dziecko w przedszkolu: co robić, gdzie zgłosić?
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
życzenia urodzinowe dla córki
Święta i uroczystości
Życzenia urodzinowe dla córki: piękne, wzruszające, mądre, od mamy i od taty
Joanna Biegaj
zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły
Uczeń
Zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
Szkoła w Chmurze: kto może z niej skorzystać?
Edukacja
Szkoła w Chmurze: na czym polega, czy jest legalna i kto może z niej skorzystać?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
Alimenty z funduszu
Prawo i finanse
Alimenty z funduszu: co trzeba zrobić, żeby otrzymać pieniądze? Nowe przepisy
Agnieszka Majchrzak
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
jak odpieluchować dziecko
Pielęgnacja
Odpieluchowanie dziecka: kiedy i jak to zrobić? Sprawdzone sposoby
Małgorzata Wódz
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA