Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
nie wiedziała, że jest w ciąży, urodziła przed imprezą
andriano_cz/Adobe Stock, screen Jess Davies
Poród naturalny

Weszła do łazienki z bólem brzucha, wyszła z noworodkiem. Studentka nie miała pojęcia, że właśnie rodzi

Jakkolwiek brzmi to nieprawdopodobnie, takie są fakty: 20-letnia studentka szykowała się na imprezę, gdy rozbolał ją brzuch. Dopiero gdy usłyszała płacz niemowlęcia, zorientowała się, że właśnie urodziła dziecko. O ciąży nie miała pojęcia.

W sobotę 11 czerwca brytyjska studentka z Bristolu, Jess Davies, od rana czuła się źle. Bolał ją brzuch, ale uznała, że pewnie zbliża jej się okres. Wzięła ciepły prysznic, ale ból nie ustępował. Tego samego dnia wieczorem zaczęła się szykować na imprezę z okazji swoich 20 urodzin, które przypadały kolejnego dnia. Na imprezę nie poszła, bo nagle poczuła nieodpartą potrzebę pójścia do łazienki i parcia.

Cytaty o tacie – 17 wzruszających, mądrych i śmiesznych złotych myśli na Dzień Ojca [WIDEO]

Surrealistyczny poród

„Nie miałam pojęcia, że właśnie rodzę dziecko” – relacjonowała Jess, która jest studentką drugiego roku historii i politologii na University of Southampton. „Czułam tylko, że muszę wyrzucić >>to<< z siebie. Najpierw myślałam, że śnię” – powiedziała i przyznała, że moment usłyszenia płaczu dziecka był dla niej „surrealistyczny”.

Jess nie miała pojęcia o tym, że jest w ciąży. Jej okres zawsze był nieregularny. Początkowo trochę zaniepokoiły ją mdłości, ale uznała, że to skutek niedawno przepisanych jej leków. Dopiero płacz noworodka przekonał ją, że była w ciąży.

Urodziłaś? Nie ściemniaj!

Po urodzeniu dziecka Jess zadzwoniła do swojej najlepszej przyjaciółki i opowiedziała, co jej się przytrafiło. Przyjaciółka jednak uznała, że Jess stworzyła nieprawdopodobną historię, aby wymigać się z imprezy. Dopiero gdy otrzymała od Jess zdjęcie z noworodkiem, uwierzyła w opowieść. Poleciła też przyjaciółce jak najszybsze zgłoszenie się do szpitala.

Jess z noworodkiem została przetransportowana na oddział położniczy, a maluch trafił do inkubatora, gdyż stwierdzono, że poród nastąpił w 35 tygodniu ciąży. Nowo narodzony chłopczyk, któremu Jess nadała imię Freddy, jest zdrowy, a jego mamie nic nie dolega.

 

Szok już minął

Jess Davies była bardzo zaskoczona narodzinami synka. Obecnie jednak mówi, że jest szczęśliwa. „Trudno opisać miłość, którą czuję do Freddiego, ale jest ona niesamowita. Myślę o nim po prostu cały czas” - stwierdziła.

20-latka nie zamierza rzucać studiów, planuje jednak przenieść się na uczelnię zlokalizowaną bliżej jej rodzinnego Bristolu, aby w opiece nad dzieckiem mogła pomóc jej mama. Podobno babcia Freddy'ego jest w siódmym niebie, że ma wnuka.

Malutki Freddie Oliver Davis po urodzeniu ważył 2409 g. Przyszedł na świat o 16:45 11 czerwca 2022 roku. „Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć jak dorasta i towarzyszyć mu w tym na każdym kroku” – powiedziała świeżo upieczona mama. ”

Źródło: tvn24.pl

Piszemy też o:

wczesna ciąża
Adobe Stock
Objawy ciąży
Wczesna ciąża: objawy, dolegliwości (jak rozpoznać wczesną ciążę)
Wczesna ciąża to czas, kiedy przyszła mama często jeszcze nie wie, że spodziewa się dziecka. Podpowiedzią mogą być charakterystyczne dla tego okresu objawy i dolegliwości. Sprawdź, jak rozpoznać wczesną ciążę i czy to nie fałszywy alarm.

Bardzo wczesna ciąża to początkowy okres ciąży, tuż po zapłodnieniu, gdy hormony ciążowe dopiero ruszają do pracy. Zaczyna się wtedy czas wielkich zmian w organizmie, jednak nie znaczy to, że kobieta od razu je poczuje. Pierwsze objawy ciąży pojawiają się u poszczególnych kobiet w różnym czasie, najczęściej około 6 tygodnia ciąży . Wczesna ciąża to zagadka – są przyszłe mamy, które twierdzą, że już następnego dnia po stosunku poczuły, że są w ciąży, inne zaś, gdyby nie brak miesiączki, mogłyby przechodzić początek ciąży, nawet się go nie domyślając. Ważne! Nawet jeśli tylko przypuszczasz, że mogłaś zajść w ciążę, jak najszybciej zacznij brać dostępny w aptece kwas foliowy – szczególnie we wczesnej ciąży to bardzo ważne dla układu nerwowego rozwijającego się płodu. Wczesna ciąża: objawy Nie wszystkie z nich to pewna oznaka ciąży. W tej branży fałszywe alarmy to norma. Jednak jeśli pojawiają się nie pojedynczo a w grupie, to gratulacje – najprawdopodobniej jesteś w ciąży! Pierwsze objawy wczesnej ciąży to:  huśtawki nastroju – wybuchowość i płaczliwość spowodowane wzmożoną aktywnością hormonów ciążowych to norma we wczesnej ciąży.... i nierzadko jeszcze długo potem. tkliwość piersi – często bardziej intensywna niż przed okresem, na piersiach stają się bardziej widoczne naczynia krwionośne, a brodawki – ciemniejsze. Same piersi powiększają się i mogą sprawiać wrażenie twardszych, pełniejszych. senność, zmęczenie – padasz jeszcze przed wieczornymi wiadomościami, nie możesz doczytać nawet jednej całej strony przed zaśnięciem? Nagłe wyczerpanie to odpowiedź organizmu na wzrost aktywności hormonów ciążowych. poranne mdłości – nudności, choć mogą świadczyć o zatruciu pokarmowym, również należą do ścisłej czołówki...

Objawy ciąży
Pierwsze objawy ciąży – sprawdź, czy czas zrobić test ciążowy? [WIDEO]
Poranne mdłości, zmienne nastroje, tkliwe piersi, zmęczenie i senność... Brzmi znajomo? To mogą być objawy ciąży! Sprawdź, jak rozpoznać, czy czas zrobić test ciążowy...

Pierwsze objawy ciąży są różne u każdej kobiety i nie muszą występować jednocześnie. Jednak jest kilka oznak tego, że być może jesteś we wczesnej ciąży , które są bardzo typowe.  zmienność nastrojów  – wybuchowość i płaczliwość spowodowane wzmożoną aktywnością hormonów ciążowych to charakterystyczny objaw wczesnej ciąży . wrażliwość piersi  – często bardziej intensywna niż przed okresem, na piersiach stają się bardziej widoczne naczynia krwionośne, a brodawki – ciemniejsze. Piersi mogą sprawiać wrażenie pełniejszych. senność i zmęczenie  - jeśli nie jesteś w stanie doczekać godziny 20.00 i zasypiasz nawet przy biurku w pracy, to może być reakcja na wzrost aktywności  hormonów ciążowych . poranne mdłości  - nudności to ścisła czołówka objawów ciąży. wyostrzony węch  - już w tydzień czy dwa po zapłodnieniu możesz zacząć wyczuwać zapachy, o jakich nie miałaś pojęcia...  brak miesiączki  – niby oczywisty objaw ciąży, wiadomo jednak, że krwawienie może być opóźnione lub zatrzymane np. z powodu stresów, złej diety, wyjazdów albo... strachu przed ciążą. Zobacz: czy można mieć okres w ciąży , i to nawet przez kilka pierwszych miesięcy?    Wczesna ciąża to wyzwanie – rozpieszczaj się! Bądź dobra dla siebie – nie chodzi o to, żeby sobie pobłażać i pozwalać na każde zachowanie, bo „wiadomo: hormony". Ale jesteś w ciąży, więc siebie rozpieszczaj ! To znaczy: jeśli jesteś śpiąca – śpij. Gdy masz ochotę na zjedzenie czegoś słodkiego – zjedz, w końcu jedna kremówka (byle nie więcej) jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Nie masz ochoty na książkę? Doskonale – dziecko z tego powodu nie urodzi się z mniejszym IQ.   Idź do ginekologa na pierwszą wizytę Jeśli...

Pierwsze objawy ciąży
Adobe Stock
Objawy ciąży
Pierwsze objawy ciąży – kiedy się pojawiają, pełna lista wczesnych objawów
Pierwsze objawy ciąży mogą wystąpić przed spodziewaną miesiączką. Już po tygodniu od zapłodnienia pojawia się delikatne plamienie, ból brzucha czy wzrost temperatury. To wtedy w organizmie rusza lawina hormonalnych zmian. Nie wszystkie objawy wczesnej ciąży są jednak tak charakterystyczne i nie wszystkie kobiety je obserwują.

Pierwsze objawy ciąży mogą pojawić się, jeszcze zanim zauważysz brak miesiączki. Już nawet po tygodniu od zapłodnienia niektóre ciężarne mogą zaobserwować u siebie zmieniony śluz (białą wydzielinę), wzrost temperatury ciała, delikatny ból brzucha, plamienie, ból jajników czy zgagę. To wczesne objawy ciąży.  Opisujemy, jak rozpoznać pierwsze oznaki zapłodnienia, które mogą sugerować, że jesteś w ciąży, zanim wykonasz pozytywny test ciążowy . Podajemy, kiedy występują i wyliczamy inne typowe i nietypowe objawy ciąży, które pojawiają się na nieco późniejszym etapie. Spis treści:  Pierwsze objawy ciąży – kiedy Pierwsze objawy ciąży tuż po zapłodnieniu Jakie są pierwsze objawy ciąży? [PEŁNA LISTA] Nietypowe objawy wczesnej ciąży Brak miesiączki – czy to zawsze oznaka ciąży PMS czy pierwsze objawy ciąży  Pierwsze objawy ciąży pozamacicznej Pierwsze objawy ciąży – kiedy się pojawiają? Najwcześniejsze pierwsze objawy ciąży mogą pojawić się już w pierwszym lub drugim tygodniu przed terminem miesiączki. Obecność oznak ciąży na tak wczesnym etapie zdarza się jednak relatywnie rzadko. Niektóre kobiety od samego początku czują, że coś zmieniło się w ich organizmie i dostrzegają u siebie pierwsze objawy ciąży. Inne przez kilka, a nawet kilkanaście tygodni nie zdają sobie sprawy, że spodziewają się dziecka. Dzieje się tak np. gdy kobieta cierpi na zaburzenia miesiączkowania . W przypadku kilku charakterystycznych wczesnych objawów ciąży można podać przybliżony czas ich występowania.  Kiedy mogą wystąpić pierwsze objawy ciąży:  Wzrost temperatury ciała – następuje tuż po zapłodnieniu i trwa przez ok. 3 tygodnie. Zatrzymanie wody w organizmie – objaw pojawia się tuż po...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz