Jak spłodzić syna? 6 metod planowania płci dziecka
Istnieje kilka sposobów zwiększających szanse na spłodzenie syna. Kochając się w odpowiednim czasie i w konkretnych pozycjach, w których biodra kobiety są uniesione, macie większe szanse na poczęcie chłopca. Dieta i stan zdrowia przed ciążą również mają znaczenie.
Prawdopodobieństwo spłodzenia syna wzrasta w dniu owulacji. Także odpowiednie pozycje podczas stosunku mogą pomóc w zaplanowaniu płci dziecka. Zanim jednak zaczniecie z partnerem stosować sposoby na poczęcie chłopca, musisz pamiętać, że nie gwarantują one stuprocentowej skuteczności, a jedynie zwiększają szansę na spłodzenie syna.
Jak spłodzić syna? Metody na poczęcie chłopca
Oto 6 metod, dzięki którym spłodzenie syna może być łatwiejsze:
- Kochajcie się w odpowiednim czasie
- Przestrzegaj odpowiedniej diety
- Zadbaj o swoje zdrowie, by zwiększyć płodność
- Zrezygnuj z odchudzania przed ciążą
- Zadbaj o swojego partnera
- Kochajcie się w konkretnych pozycjach
1. By spłodzić syna, kochajcie się w odpowiednim czasie
Najlepiej starać się o ciążę w dniu owulacji. Wtedy plemniki, które mają chromosom Y, czyli te z zakodowaną w sobie płcią męską, są szybsze niż te z płcią żeńską (zawierające chromosom X). Jeśli są szybsze, to jest większa szansa, że w dniu owulacji pierwsze dotrą do komórki jajowej i ją zapłodnią. Jest jeszcze jedna ważna rzecz – mimo że plemniki Y są szybsze, to są również słabsze od tych z chromosomem X. Nie mogą zbyt długo czekać na moment jajeczkowania, bo po prostu ich żywotność jest nieco krótsza.
2. Przestrzegaj odpowiedniej diety
Nie od dziś wiadomo, że dobrze dobrana dieta sprzyja płodności, a niewłaściwa może ją zaburzać. Odpowiednio zbilansowana dieta może również zwiększyć szanse na poczęcie chłopca. Jeśli zależy wam na spłodzeniu syna, warto wzbogacić jadłospis w sód i potas oraz zmniejszyć spożywane dawki magnezu i wapnia. Zmiany w diecie najlepiej wprowadzić około 3 miesiące przed planowaniem poczęcia, tak by dieta na płodność przyniosła już skutki, gdy zaczniecie się starać o ciążę. Do codziennego menu w okresie starania się o chłopca włącz też np. ogórki, ziemniaki, banany, pietruszkę, suszone owoce oraz sok pomidorowy.
3. Zadbaj o swoje zdrowie, by zwiększyć płodność
Osoby, które są zdrowe i odpowiednio się odżywiają, mają większe szanse na zajście w ciążę, ponieważ z racji zdrowotnych, ich płodność jest większa. Udowodniono naukowo, że bycie w ciąży i poród chłopca są bardziej obciążające dla organizmu. Dlatego też szanse na urodzenie chłopca są nieco większe u kobiet, które są zdrowe, silne i sprawne fizycznie w ciąży, a także przed nią.
Zobacz także: Jaka dawka sportu nie zaszkodzi płodności? Wywiad z ekspertem
4. Zrezygnuj z odchudzania przed ciążą
Ponieważ urodzenie chłopca wiąże się często z większym wysiłkiem fizycznym (chłopcy zazwyczaj są nieco więksi już jako noworodki), organizm musi być przygotowany na taką ewentualność i mieć więcej siły. Odchudzanie bardzo często osłabia organizm, dlatego lepiej zrezygnuj z niego, jeśli planujesz ciążę. Czy wiesz, że kobiety mniejsze i szczuplejsze statystycznie częściej rodzą dziewczynki? Być może jest to wynik tego, że z większym wysiłkiem organizm mógłby po prostu nie dać sobie rady.
5. Zadbaj o swojego partnera
Nie tylko kobieta musi zadbać o siebie przed ciążą. Pamiętaj, że zdrowie mężczyzny ma wpływ na jakość nasienia i to, czy jego plemniki mają więcej chromosomów X czy Y (choć, nie oszukujmy się, jest to też zależne od genetyki). Jak już zostało wspomniane, plemniki z męskim chromosomem Y są szybsze, ale też i słabsze, dlatego należy bardziej zadbać o siebie by także i plemniki były zdrowsze. Już na 3 miesiące przed staraniami o ciążę (takiego czasu potrzeba, by czynniki zewnętrzne wpłynęły na jakość nasienia) należy rzucić palenie, ograniczyć spożycie alkoholu, unikać toksyn i zrezygnować z obcisłej bielizny na rzecz luźnych bokserek (przegrzanie szkodzi nasieniu!).
Zobacz także: Ile żyją plemniki w pochwie, na skórze, w wodzie?
6. Kochajcie się w konkretnych pozycjach
Wybierajcie takie pozycje seksualne, w których biodra kobiety są wyżej, szczególnie dobrze sprawdzają się pozycja klasyczna, ale z uniesionymi biodrami oraz wszystkie kolanowo-łokciowe. Takie pozycje sprzyjają wędrówce plemników do ujścia szyjki macicy i dalej. Znowu jest to ważne z punktu widzenia słabszych plemników z chromosomem Y, które będą miały dzięki takim pozycjom ułatwiony dostęp do komórki jajowej.
Zobacz także: