Rodzice pytają: Moja trzyletnia Agusia nie lubi jeść mięsa niemal w żadnej postaci: nie toleruje kotletów ani gotowanego mięsa. Jak podawać mięso, by mała je jadła?

Reklama

Dietetyk odpowiada: Są dzieci, które nie lubią potraw z mięsem w kawałkach, ale akceptują je w postaci mielonej. Proszę spróbować podać córeczce delikatne naleśniki z mielonym mięsem (należy je najpierw ugotować i doprawić drobniutko pokrojoną i podduszoną cebulką), lazanię z farszem z mielonej cielęciny lub indyka, pierożki jako dodatek do rosołu lub zupy pomidorowej. A może Agusi będzie smakowała sałatka z ryżu z dodatkiem ananasa i drobno pokrojonego pieczonego lub gotowanego kurczaka?
Z dodatkiem mięsa można też przygotowywać różne pasty: dobra jest z jajka na twardo, siekanej szynki z dodatkiem gęstego jogurtu lub majonezu i odrobiny szczypiorku. Od czasu do czasu można zaproponować dziecku dobrej jakości parówki przeznaczone dla dzieci. No i oczywiście dodawać trochę miękkiego pokrojonego mięska do zupy. Proszę jednak nie toczyć z Agusią walki, by jadła mięso przyrządzane w tradycyjny sposób. Dzieci nie muszą jeść dużej ilości mięsa - już mała porcja wystarczy, by dziecko otrzymało odpowiednią ilość wartościowych składników.

Reklama

Zobacz też: Dlaczego mięso z hodowli ekologicznej jest zdrowsze?

Reklama
Reklama
Reklama