Narysowanie dyni jest bardzo proste. Nie potrzeba dużej ilości kolorów, ponieważ praktycznie cała dynia jest pomarańczowa. Po narysowaniu można ją jednak ozdobić na kilka sposobów. Zanim jednak przejdziemy do tego etapu, zobaczcie krok po kroku, jak narysować dynię. Przygotujcie kartkę, ołówek, gumkę do ścierania oraz kredki, farby lub flamastry do pokolorowania rysunku.

Reklama

Spis treści:

  1. Jak narysować dynię – krok 1
  2. Jak narysować dynię – krok 2
  3. Jak narysować dynię – krok 3
  4. Jak narysować dynię – krok 4
  5. Rysowanie dyni na wiele sposobów

Jak narysować dynię – krok 1

Ułóżcie kartkę poziomo. Na środku narysujcie duży owal.

Jak narysować dynię krok 1
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować dynię – krok 2

Na górze i na dole owalu zaznaczcie środek. Od tych punktów poprowadźcie linie w kształcie łuku, tak jak na rysunku.

Jak narysować dynię krok 2
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować dynię – krok 3

Na górze dyni narysujcie ogonek. To dwie linie poprowadzone w prawą stronę. Końce linii mają się łączyć.

Zobacz także
Jak narysować dynię krok 3
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować dynię – krok 4

Czas pokolorować dynię. Ogonek – na brązowo, a samą dynię – na pomarańczowo. Można pokolorować ją kredkami, farbami lub innymi przyborami, które lubi twoje dziecko. Można użyć różnych odcieni pomarańczowej kredki lub farbki, żeby dynia wyglądała tak jak w naturze.

Jak narysować dynię krok 4
Burda Media/Justyna Przybył

Rysowanie dyni na wiele sposobów

Gdy opanujecie już rysowanie dyni, możecie zacząć zabawę z kolorami. Mamy kilka pomysłów na wykonanie dyni, które rozwiną kreatywność twojego dziecka:

  • dynia jako witraż – gdy narysujecie dynię ołówkiem, wystarczy przejechać po liniach czarnym lub pomarańczowym flamastrem. Następnie należy wyciąć całą dynię oraz jej środki – puste miejsca pomiędzy grubymi liniami, zrobionymi flamastrem. Teraz wystarczy przykleić od spodu pomarańczową bibułę. Gotowy rysunek można przykleić do szyby,
  • ozdabianie watą – to kolejny, kreatywny sposób na przyozdobienie dyni. Potrzebna będzie narysowana dynia, wata i pomarańczowa farba. Dynię posmarujcie klejem, a na klej umieśćcie watę. Następnie nałóżcie na watę farbę przy pomocy pędzelka,
  • dynia jako przebranie na Halloween – narysujcie dynię o wielkości swojej twarzy na kartce z bloku technicznego. Następnie zróbcie otwory na oczy – narysujcie koła i wytnijcie ich środki. Na końcach dyni zróbcie małe dziurki i przewiążcie je gumką. Maska dyni na Halloween gotowa.

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama