Nie wiesz, jak narysować żyrafę? Przygotuj kartkę, ołówek, gumkę do ścierania i kredki. Żyrafa nie ma zbyt wielu kolorów. Wystarczą dwa – brązowy i żółty. Ale jeśli chcesz, możesz dorysować trawę, na której stoi żyrafa, lub inne elementy krajobrazu.

Reklama

Spis treści:

Jak narysować żyrafę – krok 1

Zacznij od narysowania głowy żyrafy. Ułóż kartkę pionowo. Po lewej stronie narysuj owal.

Jak narysować żyrafę krok 1
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować żyrafę – krok 2

Dokończ rysowanie głowy – dorysuj uszy, rogi, oczy, nos i usta. Od głowy poprowadź dwie długie linie, które będą szyją żyrafy.

Jak narysować żyrafę krok 2
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować żyrafę – krok 3

Teraz czas na tułów. Narysuj duży, poziomy owal, który będzie łączył się z szyją.

Zobacz także
Jak narysować żyrafę krok 3
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować żyrafę – krok 4

Żyrafa potrzebuje czterech długich nóg (przyjrzyj się dokładnie, każdą nogę tworzą dwie długie linie). Na końcu nóg dorysuj kopyta, a z tyłu tułowia – ogon. Będzie ładnie wyglądał zakończony pędzelkiem.

Jak narysować żyrafę krok 4
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować żyrafę – krok 5

Zanim pokolorujesz żyrafę, narysujcie na całym jej ciele cętki (z wyjątkiem dolnej części nóg). Mogą to być plamki o różnym kształcie. Niech poniesie cię fantazja.

Jak narysować żyrafę krok 5
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować żyrafę – krok 6

Teraz wystarczy pokolorować żyrafę. Możesz zacząć od cętek (użyj ciemniejszej kredki, a skórę wokół nich pomaluj na żółto. Ciemne powinny być również kopyta i pędzelek na końcu ogona.

rysowanie żyrafy
Burda Media/Justyna Przybył

Rysowanie żyrafy jest świetną zabawą

Jeśli twoje dziecko lubi rysować zwierzęta i chce narysować żyrafę, dobrym pomysłem będzie wcześniejsza wycieczka do zoo. Żyrafy to wyjątkowe zwierzęta ze względu na swój wzrost, każde dziecko powinno choć raz zobaczyć je na żywo.

Mamy fajne propozycje, które umilą rysowanie żyrafy:

  • kolorowanie farbami – żyrafę można w całości pomalować na żółto. Dopiero gdy farba wyschnie, większym pędzlem zrób ciemne ciapki z brązowej lub czarnej farby.
  • żyrafa jako witraż – to pracochłonne zadanie, ale efekt wynagrodzi trud pracy. W pokolorowanej kredkami żyrafie wytnij cętki – możesz to zrobić cienkim nożykiem. Taki rysunek podklej od tyłu czarną bibułą. Teraz wystarczy nakleić rysunek na szybie i w słoneczne dni cieszyć się jego widokiem.

Zobacz także:

Reklama
  • Jak narysować zwierzęta?
  • Jak narysować wilka?
  • Jak narysować lwa?
Reklama
Reklama
Reklama