Niedźwiedzie w bajkach pokazywane są jako miłe i przyjazne misie. Nic więc dziwnego, że dzieci bardzo je lubią i chętnie próbują próbują je rysować. Twoje dziecko chce nauczyć się rysować prawdziwego niedźwiedzia? Z poniższą instrukcją nauka będzie prosta.

Reklama

Spis treści:

  1. Jak narysować niedźwiedzia – krok 1
  2. Jak narysować niedźwiedzia – krok 2
  3. Jak narysować niedźwiedzia – krok 3
  4. Jak narysować niedźwiedzia – krok 4
  5. Jak narysować niedźwiedzia – krok 5
  6. Rysowanie niedźwiedzia pobudza kreatywność

Jak narysować niedźwiedzia – krok 1

Zacznijcie od narysowania głowy niedźwiedzia. Powinna mieć kształt zbliżony do koła, spróbujcie jednak z jednej strony wydłużyć je tak, by powstał pyszczek. Na końcu pyszczka zaznaczcie nos i usta, a wyżej oczy. Na czubku głowy, po obu stronach powinny pojawić się małe uszka.

Jak narysować niedźwiedzia krok 1
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować niedźwiedzia – krok 2

Teraz czas na rysownie tułowia. Nasz niedźwiedź będzie stał, dlatego tułów ma mieć kształt owalu narysowanego w poziomie, zwężającego się przy głowie.

Jak narysować niedźwiedzia krok 2
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować niedźwiedzia – krok 3

Na dole tułowia dorysujcie niedźwiedziowi nogi. Zacznijcie od tylnych łap, które widać na poniższym rysunku. Jak widzicie - nie powinny być zbyt długie, ani zbyt chude. Na końcu każdej łapy dorysujcie niedźwiedziowi ostre pazurki.

Zobacz także
Jak narysować niedźwiedzia krok 3
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować niedźwiedzia – krok 4

Teraz dorysujcie dwie przednie łapy. Przyjrzyjcie się rysunkowi, łapy tworzą linie, które wychodzą z tułowia niedźwiedzia. Podobnie jak tylne łapy, przednie również będą zakończone pazurami.

Jak narysować niedźwiedzia krok 4
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować niedźwiedzia – krok 5

Rysunek niedźwiedzia jest już prawie gotowy. Wystarczy tylko dorysować na końcu tułowia ogonek. Niedźwiedź jest pokryty futrem, więc zróbcie na całym jego ciele sporo kresek. Pozostaje teraz całość pokolorować i gotowe!

Jak narysować niedźwiedzia krok 5
Burda Media/Justyna Przybył

Rysowanie niedźwiedzia pobudza kreatywność

Gdy twoje dziecko opanuje już rysowanie niedźwiedzia, może go ozdobić na różne sposoby:

  • wykleić piórkami – narysowanego niedźwiedzia posmarujcie klerem i przyklejcie, najlepiej białe, piórka. Później pomalujcie je farbami na brązowo,
  • wykleić watą – tutaj, podobnie jak z piórkami, gotowego niedźwiedzia posmarujcie klejem i przyklejcie do niego watę, a następnie pomalujcie brązową farbą.

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama