Zanim dowiecie się, jak narysować Pikachu, przygotujcie kartkę papieru, ołówek, gumkę do ścierania i ulubione przybory do kolorowania, takie jak kredki, pastele czy flamastry. Mogą być także farby, które dzieci w wieku przedszkolnym bardzo lubią.

Reklama

Spis treści:

  1. Jak narysować Pikachu – krok 1
  2. Jak narysować Pikachu – krok 2
  3. Jak narysować Pikachu – krok 3
  4. Jak narysować Pikachu – krok 4
  5. Jak narysować Pikachu – krok 5
  6. Jak narysować Pikachu – krok 6

Jak narysować Pikachu – krok 1

Rysowanie Pikachu rozpocznijcie od narysowania tułowia w kształcie owalnym. Następnie wymażcie gumką niepotrzebne linie na górze owalu i narysujcie kółko tak, by łączyło się z tułowiem. To będzie głowa Pikachu.

Jak narysować Pikachu krok 1
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować Pikachu – krok 2

Na czubku głowy narysujcie uszy. Poprowadźcie po dwie linie na jedno ucho, wygięte w kształt łuku. Ich końce mają się ze sobą stykać.

Jak narysować Pikachu krok 2
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować Pikachu – krok 3

Teraz czas narysować twarz Pikachu. Oczy mają być okrągłe, a w środku kółek narysujcie mniejsze kółka. Następnie zróbcie mały nos i otwarte usta – czyli dwie łączące się ze sobą łukowe kreski, a poniżej stykającą się z nimi linię w kształcie litery U. Na policzkach narysujcie po jednym małym kółku.

Zobacz także
Jak narysować Pikachu krok 3
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować Pikachu – krok 4

Przechodzimy do narysowania rąk i nóg. Na dole tułowia narysujcie dwa małe owale, czyli nogi. Ręce mają się zaczynać mniej więcej w połowie tułowia. Również będą w kształcie owali zakończonych palcami.

Jak narysować Pikachu krok 4
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować Pikachu – krok 5

Pikachu jest już prawie gotowy, tylko trzeba mu narysować ogon. Poprowadźcie dwie łamane kreski równolegle do siebie i połączcie je poziomą linią.

Jak narysować Pikachu krok 5
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować Pikachu – krok 6

Teraz można pokolorować Pikachu. Czarną kredką pokolorujcie końcówki uszu i kawałek ogona przy tułowiu. Tak samo na czarno pokolorujcie oczy. Środek ust ma być różowy, a kółka na policzkach czerwone. Resztę ciała Pikachu pokolorujcie na żółto.

Jak narysować Pikachu krok 6
Burda Media/Justyna Przybył

Zobacz także:

Reklama
  • Jak narysować krokodyla?
  • Jak narysować fokę? Krok po kroku
  • Jak narysować oko anime?
Reklama
Reklama
Reklama