Nie wiesz, jak narysować pandę? Spieszymy z pomocą. Zobacz, jakie to proste. W rysunku dominuje kształt koła. Pandy mają okrągły brzuch, łapki i buzię. Z rysowaniem pandy poradzi sobie starszy przedszkolak.

Reklama

Spis treści:

  1. Jak narysować pandę – krok 1
  2. Jak narysować pandę – krok 2
  3. Jak narysować pandę – krok 3
  4. Jak narysować pandę – krok 4
  5. Jak narysować pandę – krok 5
  6. Panda lekiem na całe zło

Jak narysować pandę – krok 1

Narysuj dwa stykające się ze sobą okręgi. Ten na górze ma być mniejszy i bardziej okrągły, ten pod spodem – większy i wydłużony. To będzie głowa i tułów pandy.

Jak narysować pandę krok 1
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować pandę – krok 2

Teraz na głowie pandy narysuj dwa małe półkola. To będą uszy pandy. Wewnątrz uszu narysuj kolejne mniejsze półkola – teraz uszy mają dziurki.

Jak narysować pandę krok 2
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować pandę – krok 3

Czas narysować twarz pandy. Na środku głowy muszą się znaleźć oczy. Narysuj dwa czarne kółka, pokoloruj je tak, żeby w środku zostały małe białe kółeczka. Dookoła oczu zrób owalne, nierówne obrysy.

Zobacz także

Teraz kolej na nos pandy. Narysuj czarną owalną kropkę poniżej oczu. Teraz od nosa pociągnij kreskę w dół, a pod kreską narysuj półowal.

Jak narysować pandę krok 3
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować pandę – krok 4

Rysujemy łapki. Zacznij od górnych łapek (czyli rąk pandy). Mają przypominać owale, które opadają na tułów. W podobny sposób, na dole tułowia, narysuj nogi. Nie zapomnij o dorysowaniu na każdej z łapek pazurków.

Jak narysować pandę krok 4
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować pandę – krok 5

Gotową pandę wystarczy pokolorować. Potrzebne będą tylko dwie kredki – o kolorach czarnym i różowym. Środki uszu pokoloruj na różowo, a zewnętrzną część na czarno. Na czarno również pokolorowane powinny być plamki wokół oczu, łapki i kawałek tułowia pod głową, który łączy obie ręce.

Jak narysować pandę krok 5
Burda Media/Justyna Przybył

Panda lekiem na całe zło

Urocza i sympatyczna panda jest częstym bohaterem bajek dla dzieci. Pandy występują także w formie przytulanek. Pluszowe zwierzątko ma korzystny wpływ na rozwój dziecka:

  • zapewnia poczucie bezpieczeństwa w sytuacjach nowych, stresujących lub z daleka od rodziców,
  • kształtuje instynkt opiekuńczy u dziecka,
  • pozwala doświadczyć pierwszej przyjaźni.

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama