Do narysowania jabłka potrzebne wam będą kredki w kilku kolorach. Można się tu pobawić różnymi odcieniami – od zielonego, przez żółty po czerwień. Zanim jednak dowiecie się, jak narysować jabłko, przygotujcie kartkę papieru, ołówek, gumkę do ścierania i ulubione przybory do kolorowania.

Reklama

Spis treści:

  1. Jak narysować jabłko – krok 1
  2. Jak narysować jabłko – krok 2
  3. Jak narysować jabłko – krok 3
  4. Jak narysować jabłko – krok 4
  5. Inny pomysł na pokolorowanie jabłka
  6. Rysowanie jabłka jako wstęp do rozmowy o gotowaniu

Jak narysować jabłko – krok 1

Kartkę ułóżcie poziomo. Na środku kartki narysujcie kształt przypominający koło, jednak na górze i na dole koła lekko załamcie linie.

Jak narysować jabłko krok 1
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować jabłko – krok 2

Na górze jabłka na środku narysujcie ogonek. Będą to dwie krótkie, pochyłe linie, które zejdą się ze sobą na styku z jabłkiem.

Jak narysować jabłko krok 2
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować jabłko – krok 3

Od ogonka będzie wychodzić listek. Narysujcie kreskę, a wokół niej dwie kreski, które będą przeciwnymi łukami. Połączcie ze sobą ich końce. Od wcześniej narysowanej kreski w środku liścia poprowadźcie krótkie linie, które będą rozchodzić się na boki.

Zobacz także
Jak narysować jabłko krok 3
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować jabłko – krok 4

Jabłko jest już gotowe. Można je teraz pokolorować na ulubiony kolor.

Jak narysować jabłko krok 4
Burda Media/Justyna Przybył

Inny pomysł na pokolorowanie jabłka

Jabłko nie musi być jedynie czerwone, można tutaj spróbować połączyć ze sobą kolory, np. czerwony z żółtym i mieszać je ze sobą w jednym miejscu, czyli zrobić cieniowanie. Ogonek można pokolorować na brązowo, a liść na zielono.

A może popuścicie wodze fantazji i pokolorujecie jabłko magiczne? Zapytaj dziecko, jaki kolor jego zdaniem będzie pasował do zaczarowanego jabłuszka.

Rysowanie jabłka jako wstęp do rozmowy o gotowaniu

Rysowanie jabłka to nie tylko nauka i ćwiczenie ruchów ręki, ale też dobra okazja do rozmowy na temat gotowania. Rysując z dzieckiem, możesz zapytać je, jakie zna potrawy i desery, których składnikiem jest jabłko. Możesz także zaproponować wspólną naukę gotowania.

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama