jak narysować twarz
Adobe Stock
Gry i zabawy

Jak narysować twarz – prosta instrukcja w 3 krokach [FOTO]

Oto bardzo łatwy sposób, jak narysować twarz w zaledwie kilku ruchach. Zobaczcie, jakie to nieskomplikowane!

Jak narysować twarz? Jeżeli nie wiesz, mamy dla ciebie prostą instrukcję. Pokaż ją dziecku i naucz je, jak się rysuje twarz. Gdy maluch podrośnie, umiejętność narysowania twarzy będzie dużym krokiem milowym w rozwoju sprawności jego rączek. Aby mu to ułatwić, przygotowałyśmy dla was instrukcję jak narysować twarz krok po kroku – oto ona.

Pamiętaj, że twoja twarz od urodzenia dziecka towarzyszy maluchowi. Już w 2. miesiącu życia zaczyna ono wyraźnie widzieć i rozpoznawać twarz mamy. Obserwując twarz, dziecko uczy się odczytywań pierwsze emocje, a z czasem również je wyrażać.

Jak narysować twarz – krok po kroku

Rysowanie twarzy zaczynamy od stworzenia owalu głowy. Następnie dorysowujemy włosy i wszystkie elementy twarzy – oczy, usta, nos i brwi.

Jak narysować twarz – krok 1

Narysuj owal twarzy oraz grzywkę.

jak narysować twarz
Agnieszka Majchrzak

Jak się rysuje twarz – krok 2

Dorysuj dwa kucyki w górnej części głowy oraz oczy z brwiami i uszy.

jak narysować twarz
Agnieszka Majchrzak

Jak narysować twarz –- krok 3

Narysuj usta oraz nosek.

jak narysować twarz
Agnieszka Majchrzak

Rysowanie twarzy to dobry czas na naukę

Rysowanie twarzy może stać się świetnym sposobem na spędzanie wspólne czasu, ale też i naukę np. części ciała ludzkiego. Jeżeli twój maluch jest już w takim wieku, że potrafi je bez problemu wymienić, możesz poszerzyć jego rozwój o nazywanie części ciała w języku obcym.


Zobacz także:

Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]

jak narysować psa
Adobe Stock
Gry i zabawy
Jak narysować psa krok po kroku: łatwy rysunek (zdjęcia)
Nauka rysowania może być banalnie prosta. Zobacz, jak szybko narysować psa – główka, łapki, uszy, ogon i rysunek psa dla dzieci gotowy. Z tą instrukcją krok po kroku narysujesz szkic oraz siedzącego psa.

Jeśli nie wiesz, jak szybko narysować psa, pomoże ci nasza instrukcja. Łatwy szkic psa składa się z zaledwie kilku elementów, prostych do opanowania i zapamiętania. Pieska jeśli to miał być myślnik, to należy napisać "piesek — rysuje".---#---Takich, jak ten piesek - rysuje się go w dosłownie kilku ruchach.---#---piesek-rysuje#piesek — rysuje---#---piesek - rysuje"> narysujesz  dosłownie w kilku ruchach – to może być wstęp do nauki rysowania dla dzieci. Jak narysować psa: instrukcja krok po kroku Rysunek psa zaczęłyśmy od narysowania jego głowy. Następnym etapem było dorysowanie klatki piersiowej i przednich łap. Na sam koniec naszkicowałyśmy tylne łapy oraz uszy psa i elementy jego buzi. Podążaj za instrukcją – poprowadzimy cię krok po kroku przez wszystkie etapy rysowania psa:   Jak narysować psa – rysowanie głowy Jak się rysuje psa – rysowanie nóg Rysunek psa dla dzieci – rysowanie uszu i tylnych łap Jak szybko narysować psa – rysowanie pyska Jak narysować psa – rysowanie ogona Jak pokolorować rysunek psa? Jak narysować psa – rysowanie głowy Narysuj główkę psa, tak jak widać to na zdjęciu poniżej. Ma ona podłużny kształt, z lekkim wcięciem w połowie jej długości.   Jak się rysuje psa – rysowanie nóg Łatwy szkic psa zaczyna nabierać kształtów. Kolejnym krokiem jest narysowanie dwóch przednich nóg zwierzęcia. Układają się one w podkowę. Rysunek psa dla dzieci – rysowanie uszu i tylnych łap Nauka rysowania to dobra zabawa – czas na narysowanie uszu i tylnych łap psa. Ponieważ chcemy narysować siedzącego psa, jego tylne łapy są wyjątkowo proste do naszkicowania: wystarczy dorysować dwie wygięte linie do przednich łapek....

jak narysować kota
Adobe Stock
Gry i zabawy
Jak narysować kota krok po kroku - instrukcja
Instrukcja, jak narysować kota krok po kroku, dzięki której narysujesz kota bez najmniejszego problemu, nawet jeżeli nie masz talentu do rysowania. Przekonaj się!

Jak narysować kota? To prostsze niż myślisz! Aby opanować tę umiejętność, przygotowałyśmy dla ciebie arcyprostą instrukcję jak narysować kota krok po kroku. To zaledwie kilka ruchów ołówkiem i kot już jest gotowy. Przekonasz się, że nie potrzebujesz żadnych zdolności artystycznych. Jeśli chcesz narysować samą głowę kotka - również znajdziesz podpowiedź poniżej.  Jak łatwo narysować kota: krok po kroku głowę kota Jak się rysuje kota? Nie jest to wcale takie trudne. Gdy dziecko poprosi cię o rysunek kota - możesz skorzystać z naszej instrukcji. Wystarczy krok po kroku odtwarzać to, co widzisz na obrazku. Zacznij od tułowia kotka, a następnie rysuj kolejne drobne elementy, aż powstanie całość - prześliczny zwierzak.  Rysunek kota krok po kroku Nasza instrukcja zaczyna się od narysowania głowy kota i jego tułowia. W następnym etapie pokazujemy jak narysować jego nogi, ogon oraz elementy pyszczka.  Jak narysować głowę kota - krok 1 Narysuj okrągłą głowę kota i jego tułów w kształcie łezki. Na czubku głowy dorysuj uszy zwierzaka.   Jak się rysuje kotka – krok 2 Teraz narysuj łapki kota (niepotrzebne linie zmaż gumką). Nasz kotek jest w pozycji siedzącej, więc nie widać na rysunku jego tylnych nóg. Do tułowia zwierzaka dorysuj ogon.   Jak narysować kota ołówkiem – krok 3 Zostało już tylko wykończenie pyszczka kota – narysuj mu oczy, buźkę i wąsy!   Jak się rysuje kota – krok 4 Kredki do rąk i kolorujemy obrazek . Nasz kotek jest szary, ale może wolicie rudego lub czarno-białego?   Jak narysować głowę kota? Jeśli chcesz narysować jedynie głowę kota - skorzystaj z podpowiedzi na tym obrazku. Zacznij od konturu głowy z uszami, a następnie uzupełnij rysunek oczkami, nosem, wąsami.  Rysowanie...

jak narysować zająca
Adobe Stock
Gry i zabawy
Jak narysować zająca – bardzo prosta instrukcja [FOTO]
Jeżeli zastanawiasz się, jak narysować zająca koniecznie obejrzyj naszą instrukcję. Pokazujemy w niej, jak narysować zająca krok po kroku.

Nie wiesz, jak narysować zająca, a twoje dziecko prosi o jego rysunek? Nic dziwnego, to jeden z ulubionych zwierzątek dzieci, dlatego warto wiedzieć, jak się rysuje zająca . Mamy dla was bardzo prosty sposób, w którym pokazujemy jak narysować zająca krok po kroku! Pamiętajcie, że takie wspólne rysowanie z dzieckiem to rozwijanie sprawności rączki dziecka, mnóstwo świetnej zabawy i spędzenie czasu w twórczy sposób! Jak narysować zająca – krok po kroku Pokazujemy, jak narysować zająca w czterech krokach. W pierwszych etapach skupiliśmy się na narysowaniu jego tułowia oraz głowy, oraz takich szczegółów jak oczy, pyszczek i łapy. Ostatni etap to kolorowanie rysunku zająca. Jak narysować zająca  – krok 1 Narysuj ołówkiem zarys głowy zająca i jego plecy wraz z tylną łapą. Zacznij od narysowania tułowia, pociągając zaokrągloną linię w dół, następnie narysuj łapkę. Rysując głowę o lekko wydłużonym kształcie, zostaw na jej górnej linii niewielką przerwę – w tym miejscu będą uszy zająca. Jak się rysuje zająca  – krok 2 Teraz dorysuj brzuszek zająca i jego przednie łapki oraz uszy. Rysując brzuszek, pociągnij lekko wygiętą kreskę od głowy zwierzaka w dół, aż do tylnej łapki. Na linii brzuszka zrób przerwę na miejsce dla przednich łapek. Jak narysować zająca dla dziecka  – krok 3 Dorysuj oczy zająca, nosek i buźkę. Jak się rysuje zająca  – krok 4 Pokoloruj zająca – nasz jest klasycznym szaraczkiem! Rysunek zająca to dobra okazja do rozmowy o świętach wielkanocnych Pokazaliśmy jak narysować zająca krok po kroku. Mamy nadzieję, ze dzięki naszej instrukcji już wiecie, jak narysować zająca! Rysowanie zająca to idealna okazja na porozmawianie o tym sympatycznym zwierzaku, który budzi wiele pozytywnych emocji i skojarzeń. Jest...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj