
Jak narysować kota? To prostsze niż myślisz! Aby opanować tę umiejętność, przygotowałyśmy dla ciebie arcyprostą instrukcję jak narysować kota krok po kroku. To zaledwie kilka ruchów ołówkiem i kot już jest gotowy. Przekonasz się, że nie potrzebujesz żadnych zdolności artystycznych. Jeśli chcesz narysować samą głowę kotka - również znajdziesz podpowiedź poniżej.
Jak łatwo narysować kota:
Jak się rysuje kota?
Nie jest to wcale takie trudne. Gdy dziecko poprosi cię o rysunek kota - możesz skorzystać z naszej instrukcji. Wystarczy krok po kroku odtwarzać to, co widzisz na obrazku. Zacznij od tułowia kotka, a następnie rysuj kolejne drobne elementy, aż powstanie całość - prześliczny zwierzak.
Rysunek kota krok po kroku
Nasza instrukcja zaczyna się od narysowania głowy kota i jego tułowia. W następnym etapie pokazujemy jak narysować jego nogi, ogon oraz elementy pyszczka.
Jak narysować głowę kota - krok 1
Narysuj okrągłą głowę kota i jego tułów w kształcie łezki. Na czubku głowy dorysuj uszy zwierzaka.

Jak się rysuje kotka – krok 2
Teraz narysuj łapki kota (niepotrzebne linie zmaż gumką). Nasz kotek jest w pozycji siedzącej, więc nie widać na rysunku jego tylnych nóg. Do tułowia zwierzaka dorysuj ogon.

Jak narysować kota ołówkiem – krok 3
Zostało już tylko wykończenie pyszczka kota – narysuj mu oczy, buźkę i wąsy!

Jak się rysuje kota – krok 4
Kredki do rąk i kolorujemy obrazek. Nasz kotek jest szary, ale może wolicie rudego lub czarno-białego?

Jak narysować głowę kota?
Jeśli chcesz narysować jedynie głowę kota - skorzystaj z podpowiedzi na tym obrazku. Zacznij od konturu głowy z uszami, a następnie uzupełnij rysunek oczkami, nosem, wąsami.
Rysowanie kota – idealny wstęp do nauki pisania
Zachęcamy do wspólnego rysowania z dzieckiem! To wspaniały pomysł na twórcze spędzenie czasu z maluchem. Dzięki temu dziecko ćwiczy także umiejętność sprawnego posługiwania się dłonią i jest to również dobry wstęp do nauki pisania. To także świetny moment do rozmowy o zwierzakach, nauki wierszyka o kotku lub śpiewania. Dobrej zabawy!
Zobacz także:

Zachęcasz dziecko do rysowania, czy malowania, żeby rozwijać jego zdolności manualne , ale czy wiesz, że taki trening przygotowuje również do nauki pisania ? Zdaniem psychologów, dzieci, które od małego malowały i rysowały, w przyszłości szybciej nauczą się pisać. Dlaczego dziecko powinno rozwijać zdolności artystyczne? Dziecko malując, czy wykonując inne manualne czynności ćwiczy koncentrację, trenuje wyobraźnię i pamięć. Pokaż dziecku różne formy prac artystycznych. Jednego dnia możecie malować kredkami, drugiego użyć farbek do malowania palcami , a innym razem lepić coś z ciastoliny , plasteliny, czy masy solnej . Nie wyrzucaj zużytych pudełek po sokach, czy kartonów, rolek po papierze toaletowym, sznurków, opakowań po serkach, jogurtach. To wszystko możecie wykorzystać do waszych prac. Kartony i pudełka możecie pomalować, obkleić papierem i stworzyć z nich klocki, czy ciekawe domki dla lalek. Z rolek i sznurka powstanie kolorowa dżdżownica, a opakowania po serkach możecie pomalować i wykorzystać w piaskownicy do robienia babek. – Wystarczy kartka papieru, kolorowe flamastry i kredki, żeby naprawdę wspaniale bawić się z dzieckiem. Przy okazji można mu na przykład zaproponować, aby zamiast kropek łączyło ze sobą cyferki albo literki. To także sposób na to, by dziecko w bardzo przyjazny sposób i taki, który będzie motywował, uczyło się czy przypominało sobie lekcje – mówi Małgorzata Gawryluk-Dudzińska. Gotowe rysunki i prace dzieci warto gromadzić w specjalnej teczce i pudełkach, albo zawieszać na ścianie, czy innym wyznaczonym miejscu. To spowoduje, że maluch poczuje się dumny , że tworzy coś specjalnego. Po latach będzie to wspaniała pamiątka dla ciebie i dziecka. Jakie artykuły wybierać do prac manualnych? Na rynku jest duży wybór produktów do zabaw plastycznych : kredki, flamastry, farby do malowania palcami,...
Włącz muzykę i poproś dziecko, by spróbowało namalować to, co słyszy. Po skocznej melodii puść smutny utwór, a potem na powrót wesoły. Rozmawiajcie o tym, jakie barwy pasują do melancholijnych piosenek, a jakie do radosnych. Co to daje? Zabawa znakomicie rozwija fantazję i kreatywne myślenie. Pozwala dostrzec emocje, jakie wyzwala muzyka, i przełożyć je na inną dziedzinę sztuki. Pomysł na zabawę zaczerpnięty ze zbioru "Zabawy fundamentalne", wyd. Transfer Learning, www.transferlearning.pl
Ułóż dziecko na brzuszku, może też usiąść w wygodnej pozycji. Rysuj mu na plecach proste rysunki (domek, kwiatek, słońce), symbole, figury. Dziecko musi odgadnąć, co narysowałaś. Jeśli odgadnie, zamieńcie się rolami. Jeśli nie, rysuj dalej. Co to daje? Taka zabawa uczy delikatności i bardzo rozwija wyobraźnię.