klocki Cobi
Adobe Stock
Zakupy

Przegląd klocków Cobi – 10 interesujących zestawów

Klocki Cobi są polskim odpowiednikiem innych klocków znanej marki. Ich producent stawia nie tylko na kreatywną zabawę, ale i na naukę historii. Zobacz koniecznie!

Klocki Cobi właściwie nie ustępują jakością klockom Lego, są jednak tańsze, a ich producent ciągle uatrakcyjnia ofertę o nowe serie. Początkowo na rynku były "wojskowe" zestawy i komplety kreatywne. Obecnie można kupić także komplety Cobi nawiązujące do historii nie tylko wojennej, ale i historii motoryzacji, ważnych wydarzeń, a także zestawy powiązane z popularnymi dziecięcymi serialami.

Spis treści:
Jak wybrać odpowiedni zestaw?

 1. Niemiecki czołg Cobi, 60 zł
 2. Czołg Rudy 102, 100 zł
 3. Lotnisko i 3 ludziki, 40 zł
 4. Historyczny ambulans, 115 zł
 5. Samolot B25, 150 zł
 6. Zestaw kreatywny Cobi, 70 zł
 7. Statek piracki, 200 zł
 8. Wiejska farma, 60 zł
 9. Dizzy Frunia, 90 zł
 10. Cobi Titanic, 200 zł

Jak wybrać odpowiedni zestaw?

Zanim sięgniesz do portfela, poświęć chwilę, na przemyślenie kilku spraw i dowiedzenie się, na co zwracać uwagę przy zakupie.

Wiek dziecka

Po pierwsze i najważniejsze, trzeba go dobrać do wieku dziecka. Zestawy przeznaczone dla młodszych dzieci zawierają mniej elementów i łatwiej z nich skonstruować pojazd czy budowlę zaprojektowana przez producenta.

Zobacz także: Klocki Clics dla dzieci w różnym wieku

Tematyka zestawu klocków

Starsze dzieci mogą bawić się wszystkimi zestawami. Wtedy należy pomyśleć, czym interesuje się pociecha. Może jest w fazie zainteresowania militariami? A może ma ulubiony serial albo kocha zwierzaki? Wybierz taki komplet klocków Cobi, który wpisze się w zainteresowania dziecka.

Zobacz koniecznie: 8 typów klocków konstrukcyjnych

Cel zabawy

Najlepsze do stymulowania kreatywności są zestawy, które nie sugerują budowania konkretnego pojazdu czy budowli. Zwykle instrukcja podpowiada, co można zbudować z dostępnych klocków, ale są to jedynie sugestie. Cała zabawa polega na tworzeniu konstrukcji z własnej wyobraźni.

Sprawdź: Czym różnią się klocki tradycyjne od magnetycznych

Nauka przez zabawę

Jeśli chcesz zainteresować dziecko historią, sięgnij po zestawy historycznych pojazdów – samochodów i samolotów wojskowych i cywilnych. A może twoja pociecha słyszała o Titanicu? Teraz może go także zbudować!

1. Niemiecki czołg Cobi, 60 zł

Czołg Panzer I Ausf. B – niemiecki czołg lekki używany w okresie II wojny światowej, w czasie kampanii wrześniowej i francuskiej. Model ma obrotową wieżę z otwieranym włazem oraz podnoszoną z tyłu klapą. Zestaw składa się z 350 elementów, w tym znajduje się 1 figurka żołnierza.

Cechy charakterystyczne:

 • Liczba elementów: 350
 • Seria: Small Army
 • Dla dzieci w wieku 6+
Niemiecki czołg klocki Cobi
Allegro

2. Czołg Rudy 102, 100 zł

Słynny czołg z polskiego serialu Czterej Pancerni i pies. Czołg średni, radzieckiej konstrukcji z okresu II wojny światowej. W zestawie znajdziesz figurki bohaterów serialu: Gustlika, Wichury, Grigorija i Janka. Nie może zabraknąć również słynnego psa Szarika.

Cechy charakterystyczne:

 • Liczba elementów: 530
 • Seria: Small Army
 • Dla dzieci w wieku 7+

 

Czołg Rudy 102 klocki Cobi
Allegro

 

3. Lotnisko i 3 ludziki, 40 zł

Odpowiednik klocków LEGO City. Zestaw pozwala zbudować niewielki budynek terminala lotniczego z wieżą kontrolną. W komplecie trzy ludziki: pasażer, pracownik wieży kontroli lotów oraz pracownik obsługi płyty lotniska. Całość dość prosta, dlatego z budową poradzą sobie nawet nieco młodsze dzieci.

Cechy charakterystyczne:

 • Liczba elementów: 203
 • Seria: BP
 • Dla dzieci w wieku 3+

 

Lotnisko klocki Cobi
Allegro

 

4. Historyczny ambulans, 115 zł

Wojskowy ambulans model Ford V3000S. Po zbudowaniu pojazd ma długość 26 cm i wysokość 12,5 cm. W komplecie znajdują się dwie figurki – sanitariusza oraz rannego, którego można "załadować" na pakę ambulansu. Choć zestaw należy do innej serii, z pewnością będzie pasował do serii wojskowej – Small Army.

Cechy charakterystyczne:

 • Liczba elementów: 535
 • Seria: Historical Collection
 • Dla dzieci w wieku 7+

 

Ambulans klocki Cobi
Allegro

 

5. Samolot B25, 150 zł

W zestawie znajduje się dwóch pilotów. Bombowiec North American B25 C z okresu II wojny światowej, zwany Mitchellem. W 1943 wyposażono w nie polski dywizjon 305. Mitchelle przekazane Wielkiej Brytanii pełniły służbę zarówno w Europie, jak i na Dalekim Wschodzie.

Cechy charakterystyczne:

 • Liczba elementów: 500
 • Seria: Small Army
 • Dla dzieci w wieku 8+
Bombowiec klocki Cobi
Allegro

6. Zestaw kreatywny Cobi, 70 zł

Bardzo duży zestaw klocków podstawowych i różnokolorowych – wąskich i dwurzędowych, dłuższych i krótszych. Służy do nieskrępowanej, kreatywnej zabawy. Elementami z tego zestawu można uzupełniać inne zestawy – wszystkie klocki będą do siebie pasować.

Cechy charakterystyczne:

 • Liczba elementów: 650
 • Seria: Creative Power
 • Dla dzieci w wieku 5+

 

Zestaw kreatywny klocki Cobi
Allegro

 

7. Statek piracki, 200 zł

Ten wspaniały statek ma na dziobie charakterystyczną rzeźbę smoka budzącą postrach wśród żeglarzy. Statek jest doskonale wyposażony. Znajdziesz na nim kotwicę, ster i wiele innych akcesoriów, bez których dalekie podróże nie mogą się odbywać. Długość statku – 56 cm, wysokość – 38 cm. Do załogi należy dwóch piratów.

Cechy charakterystyczne:

 • Liczba elementów: 350
 • Seria: Royal Ship
 • Dla dzieci w wieku 5+
Statek piracki klocki Cobi
Allegro

 

8. Wiejska farma, 60 zł

Coś nie tylko dla chłopców! Do zbudowania jest wiejska farma z roślinnym otoczeniem i trzema zwierzakami: koniem, świnką i krową. Całością opiekuje się postać sympatycznej farmerki, która ma do dyspozycji różne narzędzia gospodarskie i ogrodnicze oraz strój i akcesoria do jazdy konnej.

Cechy charakterystyczne:

 • Liczba elementów: 310
 • Seria: Action Town
 • Dla dzieci w wieku 6+

 

Farma klocki Cobi
Allegro

 

9. Dizzy Frunia, 90 zł

Bohater serialu Super Wings – różowy helikopter ratunkowy Frunia. W serii dostępne wszystkie 4 postaci głównych bohaterów. Zabawa rozwija zdolności manualne, spostrzegawczość i daje radość samodzielnego tworzenia. Zabawka dla chłopców i dziewczynek. Po złożeniu helikopter ma wymiary: 7,5 x 10 x 13 cm.

Cechy charakterystyczne:

 • Liczba elementów: 210
 • Seria: Super Wings
 • Dla dzieci w wieku 5+
Dizzy Frunia klocki Cobi
Allegro

10. Cobi Titanic, 200 zł

Po zbudowaniu model ma 61,5 cm długości i 20 cm wysokości. Pod spodem modelu są zainstalowane miniaturowe kółka, które pozwalają jeździć nim po podłodze lub po dywanie. Śruby napędowe są ruchome. W zestawie znajduje się też tabliczka z nazwą okrętu oraz miniaturowa góra lodowa.

Cechy charakterystyczne:

 • Liczba elementów: 600
 • Seria: Historical Collection
 • Dla dzieci w wieku 7+

 

Titanic klocki Cobi
Allegro

Eksperymenty dla dzieci: jak zrobić tęczę [WIDEO]

klocki LEGO
Adobe Stock
Zakupy
Klocki Lego dla malucha i przedszkolaka! [10 ekstra zestawów]
10 najpopularniejszych zestawów klocków LEGO. Wybierz ten, który najlepiej pasuje do wieku i zainteresowań twojego dziecka.

Choć mogłoby się wydawać, że nie ma zabawek idealnych, to jest jeden genialny wyjątek – klocki LEGO. Prezent ten sprawi wiele radości zarówno maluszkowi, jak i przedszkolakowi, ba nawet dorosłemu! Ta fenomenalna zabawka została wymyślona pod koniec lat 40 ubiegłego wieku. Nikt wtedy się nie spodziewał, jaki osiągnie sukcesy na całym świecie. Dziś te klocki można dostać w tak wielu atrakcyjnych zestawach , że bez wątpienia znajdziesz coś nawet dla najwybredniejszego dziecka. Jednak stając przed sklepową półką, można dostać niemałego zawrotu głowy. Jakie klocki LEGO wybrać dla dziecka? Spieszymy z pomocą! O czym warto pamiętać przed zakupem? Czym interesuje się dziecko. Jeśli kupujesz prezent dla innego dziecka niż twoje, warto dopytać jakie zestawy posiada już maluch, by rozbudować jego kolekcję. Starsze dzieci często mają już dokładne preferencje , która seria jest ta aktualnie najfajniejsza lub najmodniejsza, dlatego upewnij się, że prezent będzie trafiony. LEGO dostaniesz w bardzo małych pudełkach, jak i w olbrzymich zestawach, dzięki czemu można znaleźć coś drobnego na prezent bez okazji, jak i dużego na prezent urodzinowy, czy gwiazdkowy.   Zobacz też: 10 zestawów klocków Cobi dla chłopców i dziewczynek   W jakim wieku jest pociecha, której kupujesz prezent. Największe znaczenie ma to w przypadku małych dzieci, gdyż klocki dla nich przeznaczone są na tyle duże, że nie ma ryzyka, iż zostaną połknięte. Nieco starsze dziecko ucieszy się z zestawu złożonego z większej liczby elementów. Drobne klocki nie będą dla niego niebezpieczne . Warto też pamiętać, że dla starszego dziecka lepiej jest kupić zestaw nieco na wyrost, niż zbyt prosty, który szybko znudzi obdarowanego przedszkolaka. Nieco trudniejsze konstrukcje będą doskonałą okazją do wspólnej zabawy ze starszym rodzeństwem lub rodzicami. Nie jesteś...

Lego Friends
D. Bielas
Zakupy
Zestawy klocków Lego Friends na każdą kieszeń [Przegląd]
Twoje dziecko marzy o zestawie klocków Lego Friends? Tutaj znajdziesz propozycje mini- i maksizestawów w cenach już od 20 złotych. Zobacz koniecznie!

Jednego jesteśmy pewni: klocków Lego nie trzeba nikomu przedstawiać! Marka ta gwarantuje doskonałą jakość. Klocki są trwałe, łądne i precyzyjnie wykonane, a zabawa nimi jest czystą przyjemnością. Rodzice mają z nimi tylko jeden kłopot: Jaki zestaw Lego wybrać dla dziecka? Poniżej znajdziesz propozycje zestawów wybranych z jednej popularnej serii: Lego Friends. Spis treści: Poradnik zakupowy O Lego Friends Wiek dzieci a wybór zestawu Aplikacja do Lego Friends Zestawy: Sypialnia Andrei, 35 zł Mobilna klinika, 35 zł Plac zabaw dla chomików, 40 zł Na ratunek żółwiom, 75 zł Przyczepa dla konia, 105 zł Łódź ratunkowa, 330 zł Kurort w Heartlake, 360 zł Piracka przygoda, 660 zł Dodatki do zestawów: Gra w kółko i krzyżyk, 30 zł Figurka z fontanną, 20 zł O Lego Friends Seria powstała w 2012 roku głównie z myślą o dziewczynkach . Mimo to nie ma żadnych przeciwwskazań, aby bawili się nią także chłopcy. Cechą charakterystyczną serii są figurki laleczek podobne rozmiarami do zwykłych ludzików Lego. Jednak są one bardziej realistyczne. Laleczki tworzą tytułową grupę przyjaciół (friends), od której seria wzięła nazwę. Każdej z nich przypisano zainteresowania i cechy charakteru. Tematyka zestawów ma obracać się wokół codziennego życia. Tego o tej serii na pewno nie wiedziałaś! Oto garść ciekawych faktów i przydatnych informacji. Liczba zestawów w serii: ponad 200 i co roku pojawiają się nowe! Liczba elementów w zestawach: 26 (Minigolf) -1552 (Heartlake Grand Hotel) Laleczki dostępne w kompletach: Andrea, Marie, Stephanie, Olivia, Nicole, Ella, Emma, Theresa, Katherina, Peter, Anna, Christina, Mia, Mathew, Stepahnie, Mrs. Stevens, Joanna, Isabela, Maya, Lily, Nya, Liza, Ewa, Robert, Julian i inne. Na Youtube można znaleźć filmy i seriale animowane z...

klocki clics
Adobe Stock
Zakupy
Klocki Clics na każdą kieszeń! Zestawy i akcesoria od 20 do 360 zł [Przegląd]
Klocki Clics to jedne z najbardziej popularnych zabawek dla dzieci w różnym wieku. Zobacz, jakie zestawy i akcesoria zaproponować dziewczynce i chłopcu w różnym wieku.

Klocki Clics to jedne z najbardziej popularnych zabawek dla dzieci w różnym wieku. Zobacz, jakie zestawy i akcesoria Klocki Clics cieszą się od lat niesłabnącym powodzeniem. Zna je każde dziecko w wieku przedszkolnym. Można z nich budować zarówno płaskie, jak i trójwymiarowe konstrukcje . Dzięki temu, że są precyzyjnie wykonane, z łatwością udaje się je łączyć, a budowle są trwałe i nie rozpadają się przy byle okazji. Uczą przy tym kreatywnego myślenia, wspomagają kształtowanie sprawności manualnej oraz wyobraźni przestrzennej. Spis treści: Dlaczego warto kupić klocki clics Przegląd klocków od 20 do 360 zł Clics Junior 26 sztuk, 20 zł Plany budowy 24w1, 40 zł Akcesoria – koła, 50 zł Zestaw Nitro – auta, 60 zł Zestaw Policja, cena: 90 zł Świecące – kosmos, 100 zł Clicks Junior 10w1, 120 zł Zestaw RollerBox, 270 zł Zestaw RollerBox, 270 zł Dlaczego warto kupić klocki Clics? Oto kilka powodów: Są produkowane w Belgii, a nie w Chinach. Przechodzą najbardziej restrykcyjne testy laboratoryjne. Wytwarzane są z bezpiecznego dla dzieci polipropylenu. Ich producent wspiera akcje charytatywne UNICEF, WWF i lokalne inicjatywy. Można je prać w pralce . Są trwałe i estetycznie wykonane. Zobacz także: 8 typów klocków konstrukcyjnych [Przegląd]   1. Clics Junior 26 sztuk, 20 zł Niewielki komplet klocków w pastelowych kolorach dla najmłodszych konstruktorów. Zawiera 26 klocków oraz 6 akcesoriów (np. kółka). Według instrukcji można z nich zbudować 10 różnych budowli . Oczywiście dziecko może też łączyć elementy według własnego pomysłu. Cechy charakterystyczne: 32 elementy miękkie klocki od 3. roku życia   2. Plany budowy 24w1, 40 zł Gdy dziecko zbuduje już ze swoich zestawów wszystko, co znajdowało się w...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj