Prezent na Dzień Dziecka w przedszkolu nie może być ani drogi, ani duży, bo przecież trzeba kupić co najmniej kilkanaście takich upominków. Wybrałyśmy drobne prezenty, za które wszyscy rodzice zapłacą po maksymalnie kilkanaście złotych – i nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto.

Reklama

Warto pamiętać, by prezentów na Dzień Dziecka nie kupować hurtem dla wszystkich grup wiekowych — to, co ucieszy 3-letnie maluchy, nie do końca może przypaść do gustu "starszakom" i na odwrót.

Spis treści:

1. Prezent na Dzień dziecka w przedszkolu

2. Prezent na Dzień Dziecka w przedszkolu dla całej grupy

Zobacz także

Prezent na Dzień Dziecka w przedszkolu

Drobne upominki na Dzień Dziecka dzieci dostają podczas uroczystości w przedszkolu. Oczywiście wszyscy chcemy, żeby maluchy miały z tego mnóstwo radości, a przy okazji – fajną pamiątkę. To możliwe, nawet przy skromnym budżecie. Bo ten, jak wiadomo, zwykle nie jest duży, zwłaszcza po opłaceniu innych atrakcji na Dzień Dziecka. Wybrałyśmy najciekawsze pomysły na prezenty dla dzieci w przedszkolu.

Tęczowe sprężynki na Dzień Dziecka

Zabawka, która daje wiele możliwości zabawy, może też służyć do przechowywania przyborów przedszkolnych albo działać odstresowująco. Kosztuje grosze.

Bańki mydlane na prezent dla dzieci w przedszkolu

Drobny upominek, który kosztuje kilka złotych, a przyniesie mnóstwo uciechy maluchom, zwłaszcza w słoneczne, ciepłe dni.

Wyszywanki bez igły dla dzieci

Świetny sposób na ćwiczenie zręczności małych rączek, a przy okazji zajmującą zabawę. Sznurki przeplata się przez dziurki w szablonach, tworząc wesołe wzory.

Karty do gry na Dzień Dziecka

Możecie wybierać spośród kart z różnymi bohaterami dziecięcych bajek. Maluchy uwielbiają grę w Piotrusia! Dla starszych przedszkolaków warto kupić grę karcianą w Uno – to prawdziwie strategiczne wyzwanie i nie lada frajda!

Jojo na Dzień Dziecka w przedszkolu

Kultowa zabawka i gra zręcznościowa w jednym. Jojo nauczy też cierpliwości i koncentracji. Na prezent dla dzieci polecamy jojo drewniane, choć maluchy pewnie będą zachwycone gadżetem, który... świeci.

Gry edukacyjne dla przedszkolaków

Gry ćwiczące spostrzegawczość lup pamięć oraz trening umiejętności rozpoznawania liczb, liter czy sylab — nie muszą kosztować wiele, a mogą okazać się wyjątkowo udanym prezentem, jakie maluch dostanie w przedszkolu na Dzień Dziecka. Wśród gier i loteryjek warto wziąć pod uwagę:

  • Ale Pary — Słodziaki/Pojazdy/Zwierzątka/Na alarm (ok. 8 zł)
  • Memory (od 6 zł)
  • Wyrazy — gra planszowa (od 11 zł)
  • Domino (od 4,50)
  • Puzzle z cyferkami (od 2,60)

Warto wziąć pod uwagę, że słodycze mogą, ale nie muszą być fajnym prezentem na Dzień Dziecka w przedszkolu — zanim zaplanujemy zakup batoników, żelków czy gum rozpuszczalnych, upewnijmy się co na to rodzice przedszkolaków.

Prezent na Dzień Dziecka w przedszkolu dla całej grupy

Czasem rodzice decydują się na jeden wspólny prezent dla wszystkich dzieci z grupy przedszkolnej, zamiast drobnych upominków dla każdego dziecka z osobna. Uwaga, to wcale nie musi być tańsza opcja! Jeśli jednak wybierzecie takie rozwiązanie, zapytajcie wcześniej dzieci o zdanie albo przynajmniej uprzedźcie je o tym.

Fajne, duże prezenty na Dzień Dziecka to np. domek dla lalek, warsztat z narzędziami do majsterkowania albo wielki zestaw klocków. W sam raz na wspólną zabawę w przedszkolu.

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama