Anna Kaczmarczyk niedawno urodziła swoje pierwsze dziecko. Młoda mama postanowiła zdać relację na Instagramie ze spaceru z maluszkiem. Fanki zachwycały się stylizacją Anny, jednak miały pewne uwagi do wózka dziecka aktorki. Nie każda mama pewnie zdaje sobie sprawę, że podczas letnich spacerów powinna unikać takiego wózka, jaki zaprezentowała świeżo upieczona mama.

Reklama

Letni spacer z dzieckiem

Anna Karczmarczyk opublikowała zdjęcie z letniego spaceru z dzieckiem. Młoda mama przechadza się w czarnej sukience po warszawskim parku. Kolor wózka, a także parasolka przypięta do niego, również są... czarne! Internautki od razu to wychwyciły i alarmują, że wózek jest w niebezpiecznym kolorze. Rodzice na lato powinni wybierać jasne kolory, które nie skupiają na sobie tak bardzo słońca.

Komentarze internautek

Pod postem pojawiło się mnóstwo pozytywnych komentarzy, niektóre z nich przepełnione były jednak niepokojem o dziecko aktorki.

„Piękny wózek, ale niech poczeka na zimę. Według testów, jakie przeprowadzili specjaliści, różnica temperatury w białej i czarnej gondoli wynosi aż siedem stopni. Maleństwu w ciepłe dni grozi przegrzanie” – napisała jedna z internautek.

Zobacz także

Inna mama stanęła po stronie aktorki, zwracając uwagę na to, że każda kobieta ma prawo sama o tym decydować: „Ale czy nie każda mama ma prawo decydować o swoim dziecku i dokonać wyboru?”.

„Oczywiście, że tak. Niestety w Polsce mało się mówi o kolorach wózków i nie każdy wie o tych różnicach temperatur. Mieszkam w kraju, gdzie temperatury są ekstremalnie wysokie i kupując dwa lata temu gondolę, zwracałam na to uwagę. Chyba lepiej dzielić się wiedzą i uniknąć tragedii?” – dodała kobieta, która rozpoczęła dyskusję na temat koloru wózka.

Czerń przyciąga promienie słoneczne. Sprawia, że wózek w tym kolorze (podobnie jak czarne ubrania) zamiast odbijać światło – będzie je pochłaniać. Warto o tym pamiętać, bo maluchowi leżącemu w czarnym wózku będzie przez to jeszcze cieplej.

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama