Wiele rzeczy może zaskoczyć świeżo upieczonych rodziców. Brak snu - poziom "hard". Zmiana pieluszki. Karmienie. Wymioty. Ulewanie. Rodzaje kupek. Kąpiel i pielęgnacja. Bo jak takiego malucha złapać, żeby nie wyślizgnął się z rąk? A obcinanie tych maciupeńkich paznokietków? Horror. Ale czy ktoś przygotowuje się w ogóle na niesamowicie szaloną fryzurę i długie włosy rosnące do góry u takiego malucha?

Reklama

Baby Chanco zadziwiła nawet lekarzy swoim wyglądem!

Zwykle włoski noworodków i niemowląt są nikłe, a nawet jeśli z tyłu nieco dłuższe po urodzeniu to zazwyczaj potem się wycierają. Kojarzymy bobasy z łysą główką lub krótkimi cienkimi włoskami, ale okazuje się, że nie wszystkie dzieci tak wyglądają. Bujne i gęste włosy tej półrocznej dziewczynki wzbudzają ogromne zainteresowanie wszystkich!

Zobacz też: 6 zaskakujących cech w wyglądzie noworodka!

Baby Chanco urodziła się w grudniu 2017 z ciemną czuprynką. Zwykle dzieci o ciemnej karnacji mają bujniejsze owłosienie skóry głowy. Nawet lekarze byli nieco zaskoczeni.
Tak wyglądała dziewczynka zaledwie 6 minut po narodzinach:

Meszek płodowy nie zawsze znika?

Skąd takie bujne owłosienie może pojawić się u maluchów? Pierwsze włoski u dziecka to meszek płodowy, tzw. lanugo. To włoski, które pojawiają się u płodu ok. 5. miesiąca ciąży i pokrywają całe ciało. Zanikają dopiero między 7. a 8. miesiącem ciąży. Dlatego czasami dzieci urodzone przedwcześnie się z nimi rodzą. Zdarza się, że lanugo zostaje z maluchem nieco dłużej - nawet do 2. roku życia. Czasami zwiastuje również bujną czuprynę w dorosłym życiu.

Zobacz także

Lanugo jednak to zwykle bardzo delikatne i cienkie owłosienie, które wyciera się krótko po narodzinach dziecka. Zamiast tego pojawiają się tzw. włosy właściwe. Zdarza się, że noworodek od razu rodzi się z tymi prawdziwymi włosami.

Zobacz też: Włosy niemowlęcia - prawda czy fałsz?

Rodzice Chanco prowadzą nawet dziennik na Instagramie, który dokumentuje rośnięcie i codziennie fryzury ich ukochanej córeczki - instagram.com/babychanco. Ciekawe jaką fryzurę będzie miała dziewczynka jak dorośnie? Jej instagramowe konto śledzi już 38,7 tysięcy fanów. Spinki i kokardki we włosach Chanco są niezwykle urocze, prawda?

Czy wasze maluszki też urodziły się z taką czupryną?
Czy po raz pierwszy widzicie bujną fryzurkę u tak małego dziecka?

Zobacz też:

Reklama

Źródło: instagram.com/babychanco, metdaan.com​

Reklama
Reklama
Reklama