Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Cytaty o ludziach
Adobe Stock/fot. Davide Angelini
Cytaty i przysłowia

Cytaty o ludziach, którzy pojawiają się w naszym życiu

Cytaty o ludziach opisują różne aspekty ludzkich relacji. Poeci i literaci potrafią idealnie ubrać w słowa trudne do wyrażenia uczucia. Ich trafne spostrzeżenia niejednokrotnie mogą być cenną życiową wskazówką.

Cytaty o ludziach trafnie opisują zachowania i emocje, jakie towarzyszą nam każdego dnia. Autorzy i autorki złotych myśli potrafią w prostych, trafnych słowach ukazać prawdę o naturze człowieka. 

Cytaty o ludziach:

Czym jest miłość? Te cytaty mówią wszystko! Z którym się zgadzacie?

Cytaty o fałszywych i dwulicowych ludziach

Te cytaty o fałszywych ludziach powalają inaczej spojrzeć na niektóre zdarzenia. A może miałaś do czynienia z ludźmi dwulicowymi?

„Trzymaj się z daleka od ludzi, którzy chcą ograniczyć twoje ambicje. Mali ludzie zawsze to robią, ale wielcy, zawsze dają ci poczuć, że też potrafisz być wielki”.

Mark Twain
 

„Ludzie, który lubią cię tylko wtedy, gdy dobrze wyglądasz, nie są nic warci”.

Robin Brande Szkoła, miłość i inne diety
 

„Takie jest życie. Ludzie są mili tylko wtedy, kiedy węszą jakąś korzyść”.

Barbara Faron Szczęście smakuje truskawkami
 

„Na własnej skórze przekonasz się, że w długiej podróży życia spotkasz wiele masek i kilka twarzy”.

Luigi Pirandello
 

„Na świecie jest wielu ludzi, ale twarzy jest jeszcze więcej, bo każdy ma inną”.

Rainer Maria Rilke
 

„Jaką przewagę mają kłamcy? Że kiedy mówią prawdę, nie wierzą”.

Arystoteles

 

„Niewinność potrafiła nosić na sobie niczym drugą skórę, ale kiedy jej to pasowało, potrafiła tę skórę szybko z siebie zrzucać.”

Victoria Jenkins Niczyje dziecko
 

„Patos postawy nie jest oznaką wielkości: kto w ogóle potrzebuje póz, jest fałszywy… Strzeżcie się wszystkich malowniczych ludzi!”.

Friedrich Nietzsche „Ecce homo. Jak się staje, czym się jest
 

„Każdy ma drugą twarz, czy tego chce, czy nie. Człowiek jest dwulicowy i… Coś w nim pęka, kiedy ktoś sprawi mu ból. Pokazuje tę drugą twarz – demona”.

Gabriela Gargaś Minione chwile

Cytaty o wrednych ludziach

Życie pisze różne scenariusze i czasami jesteśmy zmuszone do interakcji z ludźmi... wrednymi. Nierzadko,  takie spotkania kształtują naszą osobowość. 
 

„Nieograniczona władza w rękach ograniczonych ludzi zawsze prowadzi do okrucieństwa”.

David Mitchell Atlas chmur
 

„Niewielu jest ludzi, których prawdziwie kocham, a jeszcze mniej takich, o których mam dobre mniemanie”.

Jane Austen Duma i uprzedzenie

Cytaty o złośliwych ludziach

Złośliwość to pojęcie względne. W bliższych relacjach może mieć wymiar ironiczny. Jednak to nie zmienia faktu, że złośliwe docinki najczęściej są formą społecznie akceptowanej przemocy.
 

„Złośliwość jest zawsze czyimś kosztem”.

Veronica Roth „Niezgodna”
 

„Bo ciekawa złośliwość i w śmierci ogada”.

Antoni Malczewski „Maria”
 

„Złośliwe zachowanie jest pośrednim wyrazem gniewu, stosowanym wówczas, gdy zabronione jest bezpośrednie jest wyrażanie”.

Alexander Lowen „Miłość, seks i serce”
 

„Każdy człowiek jest trochę złośliwy w stosunku do czyjejś cnoty”.

Kōbō Abe „Kobieta z wydm”
 

„Czasami łatwiej było być złośliwym, niż zranionym”.

Brittainy C. Cherry „Kochając pana Danielsa”

Cytaty o ludziach, którzy zawiedli

Zaufanie do drugiego człowieka buduje się latami, a utracone nie zawsze udaje się odbudować.  
 

„Wydaje mi się, że ludzie lubią oglądać akty destrukcji. Zamki z piasku, domki z kart – od tego się zaczyna. Mają specjalny talent to pomnażania dzieła zniszczenia”.

Markus Zusak „Złodziejka książek”
 

„Kłopot polega na tym, że ludzie są tchórzliwi: nie potrafią stawić czoła faktom. Wolą często nie wiedzieć, co mają przed nosem”.

Agatha Christie „Kot wśród gołębi”
 

„Ale ludzie… w przypadku ludzi Leo czuł się bezsilny. Zdecydowanie zbyt łatwo się psuli”.

Rick Riordan „Krew Olimpu”

 

Cytaty o dobrych ludziach

W relacjach międzyludzkich najważniejsza jest dobroć i dzięki nim możemy mieć przyjaciół na całe życie.

„Witaj wśród ludzi. Nikt nie steruje własnym życiem, Ender. Najlepsze, co można zrobić, to pozwolić sobą kierować tym, którzy są dobrzy, którzy cię kochają.”

Orson Scott Card „Gra Endera”
 

„Moja babcia zawsze mówiła, że ludziom trzeba pomagać, bo jak sami będziemy potrzebowali pomocy, to ona do nas zawsze przypłynie. Z innego portu, ale przypłynie.”

Anna Ficner-Ogonowska „Alibi na szczęście”
 

„Piękne dusze nie mogą przebywać długo na tym świecie. Bo jakże w rzeczy samej wielkie uczucia mogą się pogodzić ze społeczeństwem nędznym, płytkim i małym?”

Honoré de Balzac „Ojciec Goriot”
 

Mądre cytaty o ludziach

Osoby o szerokim spojrzeniu na świat potrafią dostrzec w każdym człowieku jego dobro i mądrość. Nierzadko te cenne słowa mogą stać się życiową wskazówką.  

„Nigdy nie trać nawet chwili na myślenie o kimś, kogo nie lubisz”.

Dwight Eisenhower  

„Wszyscy ludzie są o tyle piękni, o ile mniej poznani”.

Aleksander Świętochowski  

„Dopiero w samotności człowiek jest naprawdę sobą”.

José Ortega y Gasset  

„Kto chce rządzić ludźmi, nie powinien ich gnać przed sobą, lecz sprawić, by podążali za nim”.

Monteskiusz  

„Aby zapewnić sobie przychylność ludzi, lepiej zaoferować im coś dla żołądków niż dla umysłów”.

Albert Einstein  

„Wszyscy ludzie rodzą się równi i całe życie walczą przeciwko temu”.

Benjamin Franklin  

Zobacz także:

cytaty o życiu
Adobe Stock
Cytaty i przysłowia
Cytaty o życiu – najpiękniejsze i mądre sentencje na dobre i złe chwile
Oto cytaty o życiu, które mają moc: potrafią motywować, pocieszać i pokazywać sens różnych życiowych doświadczeń. Ich autorami są ludzie, którzy sami niejedno w życiu przeszli. Mądre i inspirujące sentencje o życiu w jednym lub dwóch zdaniach umieją uchwycić to, co najważniejsze i najpiękniejsze jednocześnie.

Najpiękniejsze cytaty o życiu to zwykle przemyślane i mądre sentencje. Takie, które pozwalają przywrócić pozytywne nastawienie, dają siłę na co dzień i inspirują do podjęcia najlepszych decyzji. Sprawdź, czy wśród poniższych życiowych złotych myśli znajdziesz cytat, który zostanie z tobą na dłużej. Cytaty o życiu: Najpiękniejsze (wybór redakcji) Krótkie Mądre Inspirujące Motywacyjne Pozytywne Zabawne Smutne Refleksyjne Złote myśli – na każdą okazję Sentencje i powiedzenia Najpiękniejsze cytaty o życiu (wybór redkacji) Każdy z cytatów inspiruje i skłania do przemyśleń. Dla niektórych, mogą być swego rodzaju drogowskazem, u innych wywołać wzruszenie. Niekiedy są to prawdy oczywiste, czasami trzeba dokładniej analizować słowa autora. Prezentujemy wybór najpiękniejszych życiowych sentencji, wśród których być może znajdziesz motto w sam raz na dziś: *** Czy nie przyjemnie wiedzieć, że jest tak dużo rzeczy, które jeszcze poznamy? To właśnie sprawia, że tak cieszę się życiem… – L. M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza" *** Jeżeli robisz to, co łatwe, Twoje życie będzie trudne. Jeśli robisz to, co trudne, Twoje życie będzie łatwe. – Les Brown *** Prawdziwie żyć to najrzadsza rzecz na świecie. Większość ludzi jedynie egzystuje. – Oscar Wilde *** Najważniejszą rzeczą jest, aby cieszyć się swoim życiem – być szczęśliwym – tylko to się liczy. – Audrey Hepburn *** Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem. – Arystoteles *** Życia nie należy brać zawsze tak śmiertelnie poważnie, inaczej nie jest godne tego, aby je przeżyć. – Licia Troisi *** Życie jest jak...

Janusz Korczak cytaty
AdobeStock
Cytaty i przysłowia
Janusz Korczak – cytaty człowieka, który kochał i rozumiał dzieci
Słowa Janusza Korczaka o dzieciach są wciąż aktualne i wciąż zachwycają. To mądre i piękne spostrzeżenia o dziecku, ale też o nas samych. Warto je zapamiętać albo nawet oprawić w ramki i powiesić w domu na ścianie. Przedstawiamy najpiękniejsze cytaty Janusza Korczaka.

Janusz Korczak już w latach 20-tych XX wieku mówił o wychowywaniu dzieci opartym na partnerstwie i podążaniu za potrzebami dziecka. Rewolucyjne wówczas idee dzisiaj nadal potrzebują ciągłego powtarzania i przypominania. Poznaj najważniejsze cytaty Janusza Korczaka, zapisz je głęboko w sercu, ale też podaj dalej. 

Cytaty na fb
Adobe Stock/fot. Yury Zap
Cytaty i przysłowia
Cytaty na FB – ciekawe sentencje i pomysły na podpisy pod zdjęciami
Cytaty na FB mogą być cennym dodatkiem do opisu pod zdjęciem. Jednak w dobie internetu ciężko trafić na wartościowe teksty lub sentencje. Dlatego zebraliśmy najciekawsze cytaty na Facebooka, które możesz wykorzystać na swoim profilu.

Czasem krótka sentencja wyrazi więcej niż tysiąc słów. Poniżej znajdziesz cytaty na FB, wśród których na pewno znajdziesz coś dla siebie. Spis treści: Tło na FB – cytaty Fajne cytaty na FB Cytaty na FB o życiu Śmieszne cytaty na FB Mądre cytaty na FB  Tło na FB – cytaty Uniwersalny cytat na FB może stać się twoją dewizą życiową. Z taką wartościową sentencją jest o wiele łatwiej stawić czoła drobnym lub większym przeciwnościom losu. Sentencja może także pomóc ci w realizacji wyznaczonych celów. Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz też to zrobić. Walt Disney Wszystko, czego pragniesz, jest po drugiej stronie strachu. George Addaid Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości. Paulo Coelho Fajne cytaty na FB Poniżej znajdziesz kilka dobrych i trafnych cytatów motywacyjnych. W mediach społecznościowych nie ma miejsca na długie opisy, więc krótki cytat często okazuje się najlepszym komentarzem. Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź SOBĄ. Michel Quois Kochać samego siebie – to początek romansu na całe życie. Oskar Wilde Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre. Terry Pratchett Twoja pasja czeka, aż dogoni ją twoja odwaga. Isabelle Laflèche Cytaty na FB o życiu W życiu bywa różnie – każdy przeżywa wzloty i upadki. Często okazuje się także, że prawdziwe szczęście nie jest wcale daleko stąd, tylko na wyciągnięcie ręki. O tym są poniższe cytaty. To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić. Ralph W. Emerson W życiu nie ma rzeczy, których można żałować, są tylko rzeczy, na których można się uczyć. Jennifer Aniston Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same....

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz