Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
cytat dla nauczycielki
Adobe Stock
Cytaty i przysłowia

Cytaty o nauczycielach [25 inspirujących złotych myśli]

Wybrane przez nas cytaty o nauczycielach sprawdzą się jako podziękowanie za trud włożony w nauczanie dzieci. Pozwolą uhonorować starania, poświęcenie, a także wyrazić szacunek. Są idealne na zakończenie roku szkolnego lub Dzień Nauczyciela.

Cytaty o nauczycielach, które wybraliśmy, skłaniają do refleksji. Pokazują, jak ważną rolę pracownicy oświaty odgrywają w życiu naszych dzieci. Jeśli nie macie pomysłu, co wpisać na bileciku przy bukiecie kwiatów lub jako dedykację dla wychowawcy do książki, którą uczniowie wręczą jako prezent – skorzystajcie z przygotowanych przez nas sentencji.

Czym jest miłość? Te cytaty mówią wszystko! Z którym się zgadzacie?

Cytaty o nauczycielach

Dobry nauczyciel to po prostu zaangażowany w swoją pracę człowiek, który lubi dzieci i młodzież. Niezwykle ważne jest, by czuł misję przekazywania wiedzy i całym sobą angażował się w ten proces. Oto propozycje cytatów, które świetnie opisują idealnego pedagoga.

Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć.
– Janusz Korczak

***

Nauczyciel ociera się o wieczność. Nigdy nie może stwierdzić, gdzie kończy się jego wpływ.
– Henry Adams

***

Prawdziwy nauczyciel broni uczniów przed swoim wpływem. Zachęca raczej do wiary w siebie. Kieruje ich wzrok nie na swoją osobę, ale na tego ducha, który jemu samemu daje siłę.
– Amos B. Alcott

***

Nauczyciel to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom? 
– Deanna Beisser

***
Życie jest cudem, a nauczyciel powinien być przygotowywany do bycia medium dla tego cudu.
– Edward Blishen

***

Nauczyciele powinni łączyć autorytet z ciepłem, otwartością i pewnością siebie.
– Carolyn Boyes

***

Gdy uczeń osiąga coś dzięki nauczycielowi, nauczyciel również czegoś się uczy.
– Paulo Coelho

***

Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.
– Mark Twain

***

W życiu przydaje się mentor, nauczyciel. Ktoś życzliwy, kto popchnie nas nawet leciutko, ale we właściwym kierunku. Puknie palcem w mapę i wskaże drogę, której początku sami nie umieliśmy odnaleźć.
– Andrzej Pilipiuk

***

Nauczycielem jest ten, kto potrafi z trudnych rzeczy uczynić łatwe.
– Ralph Waldo Emerson

***

Nauczyciele potrafiący inspirować są świadomi faktu, że ścieżka edukacyjna jest skazana na kamienie, z których można: albo stworzyć kamienie milowe, albo przeszkody nie do przejścia.
– autor nieznany

***

Jest jedna forma wyrażenia sympatii nauczycielowi: uczenie się.
– Jan Kurczab

***

Nauczyciel to doradca, idol, często przyjaciel. Nauczyciel to przewodnik i lider, sternik łodzi. Jednakże energia, która tę łódź napędza, musi pochodzić od uczących się.
– Taylor McKenzie

***

Świat byłby lepszym miejscem, gdyby medale przyznawano wspaniałym nauczycielom, a nie żołnierzom, którzy zabijali wrogów na wojnie.
– Matthew Quick

***

Sukces nauczyciela jest w rękach ucznia, nie odwrotnie.
– Carlos Ruiz Zafón

***

Nauczyciel jest skazany na wieczne samodoskonalenie.
– John C. Dana

***

Ja jako nauczyciel nie poszerzam ludzkich umysłów, ja je przebudzam.
– Robert Frost

***

Nauczyciel, który potrafi wzbudzić wyższe uczucia dla jednego choćby dobrego czynu, jednego dobrego wiersza – osiąga więcej aniżeli ten, który zapełnia naszą pamięć nieskończonymi rzędami przedmiotów naturalnych, sklasyfikowanych pod względem nazwy i kształtu.
– Johann Wolfgang von Goethe

***

Często osobowość nauczyciela jest ważniejsza, od posiadanej przez niego wiedzy.
– Soren Kierkegaard

***

W Chinach nauczycieli nazywa się budowniczymi narodu; czas, byśmy naszych nauczycieli nazywali tak samo.
– Barack Obama

***

Wielcy nauczyciele zawsze rozumieli, że ich zadaniem nie jest nauczanie przedmiotu, ale uczenie uczniów.
– Ken Robinson

***

Nauczyciel to ktoś, kto widzi w każdym dziecku wyjątkową osobę i zachęca je do rozwijania jego indywidualnych talentów oraz mocnych stron.
– Barbara Cage

***

Nauczyciel to ktoś wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!
– Beverly Conklin

***

Nauczyciel odmienia życie każdego dziecka, całych rodzin, jak i przyszłość nas wszystkich.
– Barbara Cage

***

Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze.
– Barbara Cage

***

Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości.
– Albert Einstein

Zobacz także: 

oryginalny prezent na dzień nauczyciela
Materiały prasowe/ kolaż Weronika Zagojska
Aktualności
Prezent na Dzień Nauczyciela – ciekawe i oryginalne pomysły
Szukasz pomysłu na prezent na Dzień Nauczyciela? Upominek powinien być odpowiedni i gustowny, ale to nie oznacza, że nie może być oryginalny. Prezenty z przymrużeniem oka to dobry pomysł na Dzień Nauczyciela, o ile nie przekraczają granic dobrego smaku. Oto pomysły na niedrogie upominki.

Znalezienie pomysłu na prezent na Dzień Nauczyciela potrafi przyprawić o ból głowy. Dlatego spieszymy z pomocą i radzimy, na co postawić, aby nauczyciel wiedział, że nie dostaje prezentu tylko dlatego, że wypada go czymś w tym dniu obdarować. W końcu prezent dla wychowawcy na Dzień Nauczyciela to nie tylko kwiaty, laurki albo książka. Najczęściej uczniowie, chcąc sprawić radość oryginalnym prezentem z okazji Dnia Nauczyciela, 14 października wręczają nauczycielom kawę, nietypową herbatę dobrego gatunku, czekoladki, niedrogą biżuterię, kosmetyki lub karty podarunkowe. Zdarzają się też prezenty w postaci bonów, np. na pobyt w spa. Zawsze jednak warto pomyśleć nad innym prezentem, niekoniecznie drogim, ale nieoczywistym lub z przymrużeniem oka. Poniżej najlepsze pomysły na upominki dla nauczycieli z okazji ich święta.

prezent dla nauczyciela
Adobe Stock
Aktualności
Co na prezent dla nauczyciela? „To ma być miła pamiątka, a nie podlizywanie się”
Zakończenie roku szkolnego tuż-tuż, trwa zatem zbieranie pieniędzy na prezenty dla nauczycieli. Część rodziców decyduje się na drogie upominki, ale ile maksymalnie może kosztować prezent, by nie wprawił nauczyciela w zakłopotanie? A może podarowanie kwiatów to oznaka skąpstwa i niewdzięczności?

Rodzicom nie podoba się kupowanie drogich prezentów dla nauczycieli – na forach internetowych krytykują ten zwyczaj niemal jednym głosem. Dlaczego więc na koniec roku szkolnego część pedagogów dostaje weekendy w spa, biżuterię albo kryształowe wazony? Kto wpada na takie pomysły i czemu rodzice godzą się na kosztowne składki? I najważniejsze – czy nauczyciele powinni przyjmować krępujące prezenty? Drogie prezenty dla nauczycieli to przekupstwo? Przejrzałyśmy popularne komentarze w sieci – część rodziców nazywa rzecz po imieniu, twierdząc, że drogie prezenty na koniec roku to... podlizywanie się nauczycielom. „Niestety większość rodziców ma we krwi płaszczenie się przed nauczycielami. Nauczyciel jest po to, by uczyć, za to mu płacą”. „Rodzice uczą dzieci korupcji i przekupstwa. Kwiatek ze szczerym słowem "dziękuję" powinien wystarczyć nauczycielowi. Za swoją pracę nauczyciel pobiera wynagrodzenie”. Trudno się z tym nie zgodzić. No bo gdzie leży granica pomiędzy zwykłą wdzięcznością a próbą wkupienia się w łaski pedagoga? „Lepiej by było, gdyby uczniowie okazywali szacunek nauczycielom przez cały rok, myślę, że to dla nauczycieli byłby najlepszy prezent. W podziękowaniu kwiaty czy czekoladki wystarczą. Nigdy nie słyszałem, by ktoś wymagał więcej (a jak wymagał, należałoby to uznać za próbę wymuszenia łapówki)”. W punkt, prawda? Co znamienne, sami nauczyciele nie chcą wcale otrzymywać kosztownych podarunków. To niezręczne, bo stwarza wrażenie, że nauczyciel jest do czegoś zobowiązany. Albo powinien się odwdzięczyć, np. pobłażając uczniom. „Jako nauczyciel uważam to za przesadę. Drogie prezenty są krępujące. Kwiaty czy drobny upominek (najlepiej dany od serca).  Fotoksiążka lub filiżanka, coś śmiesznego – to takie symboliczne gesty, które się miło...

mały książę, saint-exupery
Kino Świat
Cytaty i przysłowia
„Mały Książę” – cytaty o życiu, miłości, przyjaźni
„Mały Książę” to książka niezwykła, na całe życie. Jako dzieci czytamy ją jak baśń, jako dorośli – traktat o wartościach, o więzach międzyludzkich. I kochamy powtarzać cytaty z „Małego Księcia”. Oto niektóre z nich.
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz