Wyniki
Laureaci
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
cytaty na urodziny
Adobe Stock
Cytaty i przysłowia

Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe

Cytaty na urodziny doskonale sprawdzą się jako treść kartki urodzinowej, bileciku dołączonego do prezentu lub bukietu kwiatów. Solenizant na pewno będzie mile zaskoczony! Prezentujemy nasze propozycje sentencji i złotych myśli urodzinowych.

Cytaty na urodziny mogą dotyczyć zarówno tego wyjątkowego dnia, jak i odnosić się do upływającego czasu. Każdy mijający rok jest kolejnym życiowym etapem, obdarza nas mądrością i doświadczeniem. Cytaty urodzinowe świetnie sprawdzą się więc jako swego rodzaju wskazówki życiowe dla solenizanta lub inspiracja do działania. 

Dlaczego nie powinniśmy porównywać rozwoju naszych dzieci? Rady mamy 1,5-rocznej Michaliny

Piękne i mądre cytaty urodzinowe

Przytoczone niżej cytaty zachęcają, by wykorzystywać każdą chwilę naszego życia i czerpać z niego pełnymi garściami. To złote myśli, które sprawdzą się również jako inspirujące życzenia urodzinowe.

Nie biegnij za szybko przez życie, bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam wtedy, gdy najmniej się ich spodziewamy.
- Gabriel Garcia Marquez

***
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
- Mark Twain

***
Nie licz dni, spraw, by dni się liczyły.
- Muhammad Ali

***
Rozpoczynaj każdy dzień z uśmiechem i kończ z nim.
- William Claude Fields

***
Wykorzystaj ten dzień. Obejmij go obiema rękoma. Przyjmij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, powietrze i życie,
jego uśmiech, płacz i cały cud tego dnia. Wyjdź mu naprzeciw.
- Phil Bosmans

***
 Nie chodzi o długość życia, ale o głębokość.
- Ralph Waldo Emerson

***
Śpiewaj, jakby nikt nie słuchał. Kochaj, jakby nikt nigdy Cię nie zranił. Tańcz, jakby nikt nie patrzył. I żyj tak, jakby to było niebo na ziemi.
- Mark Twain

***
To, co możesz uczynić, nie jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co nadaje znaczenie twojemu życiu.
- Albert Schweitzer

***
Wszystko rozpoczyna się od myśli. Myśli prowadzą do uczuć, uczucia prowadzą do działań, działania prowadzą do rezultatów.
- John Beck

***
Niech wdzięczność będzie poduszką, na której klękasz i odmawiasz swoją nocną modlitwę. A wiara niech będzie mostem, który budujesz, aby przezwyciężyć zło i przyjąć dobro.
- Maya Angelou

***
Jeden dzień na raz – to wystarczy. Nie oglądaj się za siebie i nie martw się przeszłością, ponieważ jej już nie ma. I nie niepokój się o przyszłość, bo ta jeszcze nie nadeszła. Żyj teraźniejszością i rób to tak pięknie, by była warta wspominania.
- Ida Scott Taylor

***
Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy przezwyciężyć w sobie niechęci, ile zdołaliśmy przełamać ludzkiej złości i gniewu. Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy zapłacić dobrem za wyrządzane nam zło.
- Stefan Wyszyński

***
Nasze urodziny to pióra w szerokim skrzydle czasu.
- Jean-Paul Richter


***

Z wesołością i śmiechem niech nadejdą stare zmarszczki.
- William Shakespeare

***
Cały świat to tort urodzinowy, więc weź kawałek, ale nie za dużo.
- George Harrison

***
Żyje się tylko raz, ale jeśli robisz to dobrze, raz wystarczy.
- Mae West

Cytaty z książek na urodziny

Cytaty z książek będą odpowiednie dla wielbicieli czytania. Przedstawiamy kilka cytatów ze znanych dzieł. Dobrym pomysłem będzie również wpisanie sentencji z ulubionej książki solenizanta. Będzie to miłe wyróżnienie, świadczące o tym, że jest to dla nas naprawdę wyjątkowa osoba. 

Czy to nie przyjemnie, że jest tak dużo rzeczy, które jeszcze poznamy? To właśnie sprawia, że ja się tak cieszę życiem... Świat jest taki ciekawy... Nie byłby taki ani w połowie, gdybyśmy wszystko o nim wiedzieli, prawda?
- Lucy Maud Montgomery, „Ania z Zielonego Wzgórza”.

***
Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.
- Éric-Emmanuel Schmitt, „Oskar i pani Róża”.

***
Cuda zdarzają się codziennie. Niektórzy w to nie wierzą, ale to prawda.
- Winston Groom, „Forrest Gump”.

***
„Po prostu żyj dobrze. Po prostu żyj.”
- Jojo Moyes „Zanim się pojawiłeś”.

***
Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają.
Walter Isaacson, „Steve Jobs”.

***
Każdemu będzie dane to, w co wierzy.
- Michaił Bułhakow, „Mistrz i Małgorzata”.

Zobacz także: 

wierszyki do pamiętnika
Adobe Stock
Cytaty i przysłowia
Wierszyki do pamiętnika: dla dzieci, śmieszne, krótkie, cytaty i wpisy
Wierszyki do pamiętnika są wspaniałą pamiątką na długi czas. Warto zawrzeć w nich mądrą myśl, która będzie wskazówką lub życiową podpowiedzią dla właściciela pamiętnika. Jako treść wpisu dobrze sprawdzą się również cytaty i śmieszne rymowanki, które po latach wywołają uśmiech na twarzy przyjaciela, ucznia lub koleżanki z klasy. Przedstawiamy zbiór wierszyków do pamiętnika: od nauczyciela i kolegów.

Wierszyki do pamiętnika po kilku latach sprawią, że osoba, której się wpisaliśmy - przypomni sobie o nas. Warto zadbać więc o to, by wierszyki były wyjątkowe, a cytaty – inspirujące. Można w ten sposób wyrazić również sympatię do kogoś lub zadeklarować przyjaźń. Jeśli nie masz pomysłu na treść takiego wpisu do pamiętnika – skorzystaj z naszych propozycji.  Wierszyki do pamiętnika dla dzieci:  Wpisy do pamiętnika od nauczyciela Śmieszne wierszyki do pamiętnika Krótkie wierszyki do pamiętnika Wierszyki do pamiętnika dla koleżanki Cytaty do pamiętnika Wierszyki do pamiętnika: wpis od nauczyciela Mądry wpis do pamiętnika z pewnością będzie bardzo cenny dla ucznia i zechce on do niego zajrzeć nawet po upływie wielu lat. Oto nasze propozycje:   Największą sztuką w życiu jest śmiać się zawsze i wszędzie. Nie żałować tego, co było i nie bać się tego, co będzie. Nie drżyj nigdy wobec ciosu, nie załamuj rąk w potrzebie, ale słuchaj serca głosu i odważnie idź przed siebie. *** Jak jesienny błędny liść, Takie jest życie człowieka, Nie wie skąd przyszedł, Dokąd ma iść, I co go w życiu czeka. *** Nigdy nie zbaczaj z wybranej drogi, którą obrałaś w wędrówce życia, choćby Ci ciernie raniły nogi, a cel wydawał się nie do zdobycia. *** Bądź dla innych pomocą w trudnej godzinie i pocieszaj sercem, aż smutek minie. Dla smutnych bądź słońcem, dla głodnych bądź chlebem, dla spotkanych bądź radością, a dla najbliższych – niebem. Śmieszne wierszyki do pamiętnika Śmieszne wierszyki do pamiętnika wywołają uśmiech na twarzy jego właściciela. Jeśli nie masz pomysłu - skorzystaj z naszych wierszyków:  Ku pamięci! Jeśli jeździć to rowerem, Jeśli chodzić to z frajerem, Jeśli śmiać się to z radości, Jeśli kochać to z MIŁOŚCI!...

mały książę, saint-exupery
Kino Świat
Cytaty i przysłowia
„Mały Książę” – cytaty o życiu, miłości, przyjaźni
„Mały Książę” to książka niezwykła, na całe życie. Jako dzieci czytamy ją jak baśń, jako dorośli – traktat o wartościach, o więzach międzyludzkich. I kochamy powtarzać cytaty z „Małego Księcia”. Oto niektóre z nich.
cytaty o życiu
Adobe Stock
Cytaty i przysłowia
Cytaty o życiu – najpiękniejsze i mądre sentencje na dobre i złe chwile
Oto cytaty o życiu, które mają moc: potrafią motywować, pocieszać i pokazywać sens różnych życiowych doświadczeń. Ich autorami są ludzie, którzy sami niejedno w życiu przeszli. Mądre i inspirujące sentencje o życiu w jednym lub dwóch zdaniach umieją uchwycić to, co najważniejsze i najpiękniejsze jednocześnie.

Wybierając najpiękniejsze cytaty o życiu, często stawiamy na przemyślane, mądre sentencje. Takie, które pozwalają przywrócić pozytywne nastawienie, dając siłę na co dzień i inspirując do podjęcia najlepszych decyzji. Sprawdź, czy wśród poniższych życiowych sentencji znajdziesz cytat, który zostanie z tobą na dłużej. Cytaty o życiu: Mądre, pozytywne i krótkie Najpiękniejsze – zdaniem redakcji Złote myśli – na każdą okazję Refleksyjne – ale pozytywne Smutne cytaty o życiu Mądre cytaty o życiu Motywacyjne cytaty o życiu Sentencje i powiedzenia Cytaty o życiu: pozytywne i krótkie Nasze zestawienie zaczynamy od kilku krótkich, motywujących i pozytywnych cytatów o życiu. Być może znajdziesz wśród nich najpiękniejsze życiowe sentencje w sam raz na dedykację dołączoną do prezentu lub inspirację do dodania otuchy komuś bliskiemu.  *** Życie zaczyna się tam, gdzie kończy się lęk. – Osho *** Przyjemność jest początkiem i celem życia szczęśliwego. – Epikur *** Życie po prostu jest. Trzeba płynąć wraz z nim. – Jerry Brown *** Życie jest wspaniałe, należy tylko spoglądać na nie przez właściwe okulary. – Aleksander Dumas, ojciec *** Życie jest zbyt krótkie, żeby było małe. – Benjamin Disraeli *** Kochaj, żeby żyć, i żyj, żeby kochać. – Dionísios Solomós *** Miej odwagę żyć. Umrzeć potrafi każdy. – Robert Cody *** Życie jest długie i nudne, jeśli nie przeżywa się go tak, jakby się chciało. – Laurent Gounelle *** Życie jest straszne, ale ja postanowiłem, że jest piękne. – Bohumil Hrabal *** Trzeba żyć, a nie tylko istnieć. – Plutarch *** Życie daje każdemu tyle, ile sam ma odwagę sobie z niego wziąć....

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
Bon turystyczny przedłużenie
Aktualności
Bon turystyczny przedłużony: będzie obowiązywał również w sezonie zimowym 
Joanna Biegaj
Opieka na dziecko 2 dni
Prawo i finanse
2 dni opieki na dziecko: kiedy zgłaszać pracodawcy urlop opiekuńczy
Milena Oszczepalińska
życzenia na dzień chłopaka
Aktualności
Życzenia na Dzień Chłopaka: rymowanki, wierszyki, mądre cytaty
Joanna Biegaj
Ile trwa katar u dziecka
Zdrowie
Ile trwa katar u dziecka: katar wirusowy i bakteryjny. Ile trwa nieleczony katar?
Ewa Janczak-Cwil
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla chłopców i dziewczynek
Aktualności
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla dziewczynek i chłopców
Luiza Słuszniak
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole
Aktualności
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole: jak zorganizować obchody, jakie prezenty przygotować?
Joanna Biegaj
Ciasto na dzień chłopaka z kremem i owocami
Przepisy
Ciasto na Dzień Chłopaka: przepis. Spraw pyszną niespodziankę!
Adrianna Trusiuk
Dzień chłopaka i Dzień mężczyzny: czy to samo święto?
Święta i uroczystości
Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny: czy to jest to samo święto?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne aktywności dla dzieci
Gry i zabawy
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne gry i zabawy dla dzieci
Sylwia Arlak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły
Edukacja
Jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pielęgnacja niemowlaka
Aktualności
Najważniejsze zasady pielęgnacji niemowlaka (rady położnej)
Joanna Biegaj
upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola
Edukacja
Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola: jak je napisać, kto może zostać upoważniony? 
Joanna Biegaj
skierowanie do lekarza
Zdrowie
Do jakiego specjalisty potrzebne jest skierowanie?
Magdalena Drab
Kaszka kukurydziana
Dieta
Kaszka kukurydziana dla niemowlaka – jak zrobić i od kiedy warto ją podać? [PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Najlepsze książki dla 5-latka
Wychowanie
Książki dla 5-latków. Jakie wybrać, by zachwycić dziecko?
Luiza Słuszniak
wierszyk dla nauczyciela przedszkola
Przedszkolak
Wierszyk dla nauczyciela przedszkola: propozycje, które sprawdzą się też jako życzenia
Joanna Biegaj