Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Cytaty o samotności
Adobe Stock/fot. fizkes
Cytaty i przysłowia

Cytaty o samotności, czyli jak wyrazić cierpienie w słowach

Cytaty o samotności pozwolą ci wypełnić pustkę po rozstaniu lub śmierci bliskiej osoby. Nasze aforyzmy o samotności pozwolą ci przetrwać te trudne momenty i dadzą nadzieję na lepszą przyszłość.

Wielkie emocje trudno wyrazić słowami. Samotność jest jedną z nich. Wszystkie wyrazy zdają się nie mieć odpowiedniej mocy, by móc uosabiać pustkę czy poczucie straty. Z tak trudnym zadaniem radzą sobie jednak mistrzowie słowa – pisarze i artyści. Ich cytaty o samotności doskonale opisują jej naturę i ból wynikający z jej odczuwania.

Spis treści:

  1. Smutne cytaty o samotności
  2. Cytaty o samotności i tęsknocie
  3. Cytaty o cierpieniu i samotności
  4. Krótkie cytaty o samotności
  5. Cytaty o samotności wśród ludzi 

Czym jest miłość? Te cytaty mówią wszystko! Z którym się zgadzacie?

Smutne cytaty o samotności

Samotność nie jest miłym doświadczeniem, szczególnie jeśli jest niechciana. Strata bliskiej osoby, śmierć, tęsknota – wywołują trudne emocje. Nasze smutne cytaty o samotności pomogą ci spokojniej je przetrwać.

„Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuję się bardzo samotny.”

Ernest Hemingway

„Kiedy jesteś smutny, musisz mieszać się z tłumem. Samotność karmi mroczne myśli.”

Théophile Gautier

„Kiedy sięgniesz pamięcią wstecz, widzisz, jak wiele z naszego życia zmarnowaliśmy w samotności. Każdemu potrzebni są przyjaciele.”

Vincent van Gogh

„Najgorsze, co może spotkać człowieka, to żyć i umrzeć w samotności, nie kochając i nie będąc kochanym.”

Paulo Coelho Największy dar

Cytaty o samotności i tęsknocie

Często tęsknimy za rodziną, przyjaciółmi czy zwierzakami. Poniżej znajdziesz cytaty o samotności i tęsknocie, które będą odpowiednie na takie chwile.

„Nagle tak cicho zrobiło się w moim świecie bez ciebie…”

Janusz Leon Wiśniewski „Samotność w Sieci”

„Tęsknię za tą dziewczyną, którą byłam przy niej, tęsknię za tymi wszystkimi ludźmi, którymi byliśmy. Już nigdy nimi nie będziemy. Ona zabrała ich wszystkich ze sobą.”

Jandy Nelson „Niebo jest wszędzie”
 

„Samotność to obejmowanie kogoś, kogo kochasz. Gdy wiesz, że nigdy więcej nie obejmiesz go znowu.”

Kami Garcia „Piękne istoty”

Cytaty o cierpieniu i samotności

Samotność często wiąże się z cierpieniem. Czasem nie mamy na to wpływu, często też nie wiemy, jak sobie z nim poradzić. Poniżej znajdziesz dwa ciekawe cytaty o cierpieniu i samotności, które opisują naturę obu emocji.

„Człowiek może wytrzymać tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata bez dachu nad głową, ale nie może znieść samotności. To najgorsza udręka, najcięższa tortura.”

Paulo Coelho

„Samotność ma miękkie, jedwabiste dłonie, ale mocnymi palcami chwyta serce i powoduje cierpienie. Samotność jest sprzymierzeńcem bólu, a także towarzystwem duchowego wzniesienia.”

Khalil Gibran
 

Krótkie cytaty o samotności

Wielkim artystom wystarczy kilka słów, by oddać najtrudniejsze uczucia. Poniższe krótkie cytaty o samotności są tego potwierdzeniem.

„Samotność to taka straszna trwoga.”

Ryszard Riedel

„Samotność stwarza ludzi genialnych lub idiotów.”

Wiktor Hugo

„Żyjemy, tak jak śnimy – samotnie.”

Joseph Conrad

„Żadne miejsce w życiu nie jest smutniejsze niż puste łóżko.”

Gabriel Garcia Márquez

„Samotność albo sprawia, że się odnajdujemy, albo się gubimy.”

Roberto Gervaso

„Być dorosłym to być samemu.”

Jean Rostand

Cytaty o samotności wśród ludzi

Samotność nie musi oznaczać braku bliskich osób. Może to być także poczucie, że nie masz na kogo liczyć w potrzebie. Człowieka może otaczać wianuszek ludzi, a on i tak będzie samotny. Poniżej znajdziesz aforyzmy opisujące takie sytuacje – cytaty o samotności wśród ludzi.

„Czasem brak jednej osoby sprawia, że świat zdaje się wyludniony.”

Alphonse de Lamartine

„Najstraszniejsze jest, kiedy się jest samotnym we własnym wnętrzu.”

Stanisław Jerzy Lec

„Na samotność bowiem skazują człowieka nie wrogowie, lecz przyjaciele.”

Milan Kundera

„Wśród ludzi jest się także samotnym.”

Antoine de Saint-Exupéry

„Kiedy są sami, chcą być z innymi, a kiedy są z innymi, chcą być sami. W końcu ludzie są tacy.”

Gertrude Stein

Zobacz także:

Cytaty o tęsknocie
Adobe Stock/fot. peopleimages.com
Cytaty i przysłowia
Cytaty o tęsknocie – sentencje, które mówią więcej niż słowa
Cytaty o tęsknocie opisują uczucia, który czasem trudno wyrazić słowami. Jeśli szukasz sposobu na zrozumienie i opisanie tego, co czujesz w związku z przeżywaną rozłąką lub stratą, to jesteś w dobrym miejscu. Nasz zbiór aforyzmów o tęsknocie rozczuli twoje serce.

Pustka lub smutek towarzyszące tęsknocie mogą utrudniać normalne funkcjonowanie. Szczególnie, jeśli nie potrafimy wyrazić tego, co czujemy. Z pomocą w takiej sytuacji mogą przyjść wybrane przez nas cytaty o tęsknocie. Wielcy pisarze i myśliciele od wieków próbowali zrozumieć i opisać ten stan, niekiedy właśnie temu poświęcali nawet swoje największe dzieła.  Spis treści: Cytaty o tęsknocie za kimś Cytaty o tęsknocie i miłości Smutne cytaty o tęsknocie Cytaty o samotności i tęsknocie Cytaty o rozstaniu i tęsknocie  Cytaty o tęsknocie za kimś Tęsknota za kimś może towarzyszyć nam przy rozłące z bliską osobą lub jej stracie. Każdy z nas doświadcza jej w życiu choć raz. Nasze cytaty o tęsknocie za kimś pomogą ci zwerbalizować swoje uczucia.    „Tęsknię za nim tak bardzo, że aż boli” – Suzanne Collins „To najgorszy rodzaj tęsknoty. Kiedy ten ktoś jest tuż przy tobie, a ty i tak za nim tęsknisz” – Pittacus Lore  „Nagle tak cicho zrobiło się w moim świecie bez Ciebie...” – Janusz Leon Wiśniewski  „Zabawne, że można tęsknić za kimś na zapas, jeszcze wtedy, gdy wciąż siedzi przy tym samym stole” – Cora Carmack „Czy można tęsknić za kimś, kogo się w ogóle nie znało? Albo zazdrościć ludziom, którzy może nie istnieją?” – Nicholas Evans „Najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jeśli za kimś tęsknisz albo kogoś potrzebujesz, jest pokazać im to” – Sarah Dessen Cytaty o tęsknocie i miłości Najczęściej tęsknimy za ukochaną osobą, np. po rozstaniu. Ale tęsknić można również za miłością niespełnioną lub za miłością minioną. W takich momentach warto przystanąć na...

Cytaty o ludziach
Adobe Stock/fot. Davide Angelini
Cytaty i przysłowia
Cytaty o ludziach, którzy pojawiają się w naszym życiu
Cytaty o ludziach opisują różne aspekty ludzkich relacji. Poeci i literaci potrafią idealnie ubrać w słowa trudne do wyrażenia uczucia. Ich trafne spostrzeżenia niejednokrotnie mogą być cenną życiową wskazówką.

Cytaty o ludziach trafnie opisują zachowania i emocje, jakie towarzyszą nam każdego dnia. Autorzy i autorki złotych myśli potrafią w prostych, trafnych słowach ukazać prawdę o naturze człowieka.  Cytaty o ludziach: fałszywych i dwulicowych wrednych złośliwych którzy zawiedli dobrych mądrych – mogą cię zainspirować Cytaty o fałszywych i dwulicowych ludziach Te cytaty o fałszywych ludziach powalają inaczej spojrzeć na niektóre zdarzenia. A może miałaś do czynienia z ludźmi dwulicowymi? „Trzymaj się z daleka od ludzi, którzy chcą ograniczyć twoje ambicje. Mali ludzie zawsze to robią, ale wielcy, zawsze dają ci poczuć, że też potrafisz być wielki”. Mark Twain   „Ludzie, który lubią cię tylko wtedy, gdy dobrze wyglądasz, nie są nic warci”. Robin Brande „ Szkoła, miłość i inne diety ”   „Takie jest życie. Ludzie są mili tylko wtedy, kiedy węszą jakąś korzyść”. Barbara Faron „ Szczęście smakuje truskawkami ”   „Na własnej skórze przekonasz się, że w długiej podróży życia spotkasz wiele masek i kilka twarzy”. Luigi Pirandello   „Na świecie jest wielu ludzi, ale twarzy jest jeszcze więcej, bo każdy ma inną”. Rainer Maria Rilke   „Jaką przewagę mają kłamcy? Że kiedy mówią prawdę, nie wierzą”. Arystoteles   „Niewinność potrafiła nosić na sobie niczym drugą skórę, ale kiedy jej to pasowało, potrafiła tę skórę szybko z siebie zrzucać.” Victoria Jenkins „ Niczyje dziecko ”   „Patos postawy nie jest oznaką wielkości: kto w ogóle potrzebuje póz, jest fałszywy…...

Cytaty o miłości
Adobe Stock/fot. tong2530
Cytaty i przysłowia
Cytaty o miłości – przekaż w piękny sposób to, co czujesz
Cytaty o miłości to zbiór najpiękniejszych sentencji, jakimi kiedykolwiek opisano zjawisko miłości. Miłość to jedno z pierwszych uczuć, jakiego doświadczamy, pojawiając się na świecie, a także jedno z najsilniejszych. Rozmowa o miłości bywa trudna. Odpowiedni cytat pomoże ci wyrazić to, co czujesz.

Gdy jesteśmy zakochani, aż chciałoby się zanucić słowa piosenki z bajki o Królu Lwie „Miłość rośnie wokół nas”. Cytaty o miłości, które wyrażają to, co trudno ubrać w słowa, pomogą ci opisać, co czujesz do bardzo bliskiej ci osoby.  Spis treści: Krótkie cytaty o miłości Mądre cytaty o miłości Cytaty o miłości szczęśliwej Cytaty o nieszczęśliwej miłości Cytaty o miłości do dziecka Piękne cytaty o miłości Cytaty o miłości z piosenek Cytaty o miłości z książek  Krótkie cytaty o miłości Kiedy chcemy przekazać ukochanej osobie w prosty sposób nasze uczucia, dobrym wyborem będą krótkie cytaty o miłości.  „Miłość jest znalezieniem siebie zewnątrz siebie.” Kremer „Miłość prawdziwa zaczyna się wówczas, gdy niczego w zamian nie oczekujesz.” Antoine de Saint-Exupéry   „Miłość to głupota robiona we dwoje.” Napoleon Bonaparte   „Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce.” Dr Davis Viscott „Miłość jest tym, o czym marzysz, paląc trzeciego papierosa.” Mian Mian Mądre cytaty o miłości Mądre cytaty o miłości pomagają zrozumieć, co w życiu jest ważne. Czasem podkreślają siłę prawdziwej miłość, a czasem uświadamiają, że trzeba odpuścić w imię miłości. „Kto nie umie kochać, musi się uczyć pochlebstwa, inaczej nic nie zwojuje.” Johan Wolfgang Goethe „Miłość jest wtedy, gdy dajesz człowiekowi wolność wyboru, a on wybiera ciebie. Każdego dnia.” Autor nieznany „Lepiej smucić się i kochać, niż żyć bez miłości w szczęściu.” Selma Lagerlof „Ktoś...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz